Teringer Teringer komentáře u knih

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY. Přečteno během jednoho dne. Trilogie si mě naprosto získala. Úmrtí byla bolestivá, a Dashnera oficiálně napůl nesnáším, ale kolem a kolem nemám víc co říct. Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií. Thomasovy myšlenky mě sem tam trochu vytáčely, ale zvrat s Krysákem a jeho erupcí neměl chybu, a Newta Dashnerovi nikdy neodpustím. Konec se mi zdál trochu zvláštní, ale vcelu uspokojující. Prequely si nenechám ujít, ačkoliv je budu muset překousat v angličtině. Nemůžu víc než všem doporučit.

25.07.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Jak začít? Spáleniště je o něco čtivější než Labyrint, zhltla jsem ho za den a kousek. Knížka je naprosto nabouchaná napětím, chvílema jsem vážně pociťovala mírnou úzkost a na pár vteřin se pozastavovala, protože jsem se bála číst dál. :D Zároveň jsem ale potřebovala vědět jak se děj rozvine. Jednoduše je to bomba, nevím, jak vydržím ty čtyři měsíce do vydání třetího dílu. Ale jsem si jistá, že do knihovny poběžím v den vydání. Těším se na finální rozuzlení a na filmové ztvárnění. Můžu jen doporučit.

07.03.2015 5 z 5

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Mně kniha k srdci prostě nepřirostla. Četla jsem ji na základě výběru na referát do školy a byly to těžké tři týdny, kdy jsem se snažila se knihou prokousat (a to je relativně krátká). Věřím, že má buď své velké obdivovatele, nebo naopak opovrhovatele, a nic mezi tím. Proč ne. :) Každopádně, já určitě nemám v plánu se ke knize v budoucnu vracet.

25.12.2014 1 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Tahle knížka, ačkoliv spadá pod kategorii young adult postapokalyptických dystopických čehosi, je něčím trochu jiná. Příběh jako takový je docela zajímavý a určitě má nějaký potenciál. Ale to zpracování mi teda moc nesedlo. Spousta chyb v českém textu výrazně snižuje celkový dojem z knížky a to je škoda. Navíc, zdá se mi, že děj je celý takový nějaký rychlý, všechno se odehrává moc rychle, jak bylo řečeno v některém z komentářů podemnou - jako byste nastoupili do jedoucího vlaku. Ale kolem a kolem je to příjemná knížka. Jsem zvědavá na pokračování. Trošičku horší 4 hvězdy. :)

29.09.2015 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Nenáročná kniha, ovšem pro mě dějově nepoutavá. Vytaženo u maturity :)

19.05.2015 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jedna z těch lepších a čtivějších knih ze seznamu povinné četby. Příběh je určitě zajímavý a velmi čtivý, ačkoliv to není nic co bych vyhledávala, hodnotím velmi kladně. Určitě jsem ji nečetla naposledy. :)

29.03.2015 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Podle mě asi nejlepší z celé série. Příběh jako takový (celkově) je moc hezký, v tomto díle se ale odehrává asi nejvíc akce a je nejsrozumitelnější. Líbil se mi vývoj postav Sorena a Hesse, konec byl taky super. Jen to české zpracování je fakt průšvih, ale mě to neodradilo, a doufám, že to neodradí ani vás, protože by to byla škoda. :)

08.10.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

K této knížce jsem se dostala po tom, co mě nadchlo její filmové zpracování. Kniha je trochu jiná než film, respektive ve filmu bylo několik věcí a událostí vcelku pozměněno, ale to mi vůbec nevadí, ani z knihy ani z filmu nejsem vůbec zklamaná. Ale teď ke knize, nejsem na ČSFD. :) Kniha se mi četla skvěle, do děje jsem se zakousla a doufala jsem, že mi bude trvat, než ho dojím, protože mě bavil. Jen ten slang mi chviličku nešel pod kůži, ale přes to jsem se rychle přenesla.. :) Do postav je snadné se zamilovat, soucítit s nimi a věřit jim každé slovo (nejoblíbenější postava rozhodně Newt). Nemůžu se dočkat na pokračování a na celkové zakončení, které přijde k nám do Čech ale až v květnu. Doporučuji. :)

27.02.2015 5 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Po dokončení druhé knihy mi přišlo, že se vlastně nic moc nestalo, přišlo mi to takové neuzavřené. Když jsem ale zjistila, že konec druhého příběhu je z nepochopitelnýho důvodu na začátku knížky třetí, a ten konec jsem přečetla, tak jsem názor změnila. Povedený díl, jen prostě nerozumím tomu, proč je 100 stránek umístěno do třetí knížky, a jak byl někdo schopný vypustit ven něco, co obsahuje takový množství chyb.

08.10.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Po zklamání z Papírových měst mě tato kniha mile překvapila. Čtivá, ostatně jako i zbylé Greenovy knihy, energická, se zajímavým (možná lehce čekaným, ale i přesto šokujícím) zvratem. Líbilo se mi to celé, od začátku do konce.

30.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Pro mě trochu zklamání. Knížka jako taková není špatná, hezky se čte a není to nuda. Navíc jsem si jistá, že to v sobě mělo něco víc, než jen příběh o zamilovaném klukovi - o papírových městech a papírových lidech s jejich provázky se určitě nějak přemýšlet dá. Ale když to vezmu jen z té příběhové části... Hledání Margo bylo až moc dlouhé, a já furt čekala na nějaký zvrat. V podstatě jsem už doufala, že se po cestě do New Yorku v autě buď zabijí, nebo jí opravdu najdou mrtvou. Ne, že bych tolik milovala téma smrti, ale dodalo by to tomu nějakou šťávu. Myslela jsem, že se jedná o dechberoucí, dojemný příběh. Ale mně ani nevzal dech a ani mě nedojal... Ten konec byl prostě moc slabý. Nevyřešený. Nevím. Zítra se vrhnu na Aljašku, tak uvidíme.

23.05.2015 3 z 5