Teri27 Online Teri27 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsou knížky u kterých nevnímám stránky a Hana byla jednou z nich. Styl psaní autorky je perfektní. Ještě by mě zajímalo, jak dopadl Elsin bratr Rudolf v Anglii.

08.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jedním slovem krása. Z tohoto období ani místa jsem ještě nečetla. Navíc z mého kraje.

01.08.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Má první kniha od Mornštajnové, takže nemůžu moc srovnávat. Ale líbila se mi. Hodně propletený děj.V jednu chvílí jsem si myslela, že čtu detektivku.

01.05.2022 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Nikdy mě ta kniha nijak nelákala, ale nakonec jsem se překonala a byla ni velmi příjemným překvapením .

19.07.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

V hodně situacích jsem se viděla. Moc se autorce povedla.

26.04.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemné, milé. Super vidět na chvíli život psíma očima.

19.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ještě o něco lepší, než první díl. Doufám, že bude brzy třetí.

18.09.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělá knížka, moc dojemná. Jen škoda, že jsem se ze zvědavosti koukla na názvy dalších dvou dílu a tak jsem jsem veděla jak to asi dopadne. Těším se na pokračování.

08.01.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Asi nejlepší ze tří dílů, achjo bude mi smutno za Luisou.Velká sympaťačka!

12.06.2020 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Četla jsem kvůli výzvy, jinak bych si poezii nevybrala. Ale beru jako příjemné zpestření.

18.09.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka na pohodu. Ideální pro podzimní dny.

14.11.2020 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Napínavá, dobrodružná, skvělá. Moc se mi líbilo, když se příběh z divočiny prolínal s minulostí a vztahem s matkou.

05.09.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Napínavé od začátku do konce. Ruth si celou dobu myslela, že je borka a zvládne vše sama, ale samozřejmě realita je úplně někde jinde.

10.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Trochu jiná kniha o holocaustu, než ostatní.Až se mi někdy nechtělo věřit, že měl Lale tolikrát takové štěstí a přežil. Na konci hezká slova Garyho Sokolova.

13.01.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Napínavé od začátku do konce. Vyhovují mi krátke kapitoly s napínavým koncem. Nejvíc jsem si oblíbila Madeline.

03.08.2019 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Skvělá knížka, ve které mě na střídačku pořád štval někdo jiný. Ale nakonec se ukázalo, kdo je největší podrazák. Nepředvídatelný konec.

22.05.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Velmi zajímavá a taky smutná knížka. Schindler byl borec a naštěstí měl tolik štěstí, že válku přežil. Těším se teď na film.

29.04.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Ze začátku jsem měla problém zorientovat se mezi jednotlivými postavami. Ale pak jsem se tak začetla, až mi bylo líto, že už je konec.

20.01.2019 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka mě zaujala už v knize Tatér z Osvětimi. Velmi silná žena, ani se nechce věřit jak to vše zvládla.Po třech letech hrůzy v koncentráku, pak na dalších deset let do gulagu. Jsem ráda, že jsem se mohla něco o tomto tématu dozvědět. O německých koncentračních táborech jsem četla mnoho, ale o gulagu nikoliv. Zajímalo by mě , jak dopadla Josja s Nadou. Jestli se ještě někdy setkaly s Cilkou, nebo to byly smyšlené postavy.

16.01.2024 5 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Skvělé. Mám pocit, že české detektivky jsou nejlepší.

10.10.2023 4 z 5