Tereziee Tereziee komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Po čtvrtém dílu jsem si říkala, že pan Boček ztrácí možná trochu inspiraci a už to není úplně ono. Aristokratka u královského dvora mě ale vytrhla z omylu, protože to byla jízda! Dámský výlet za Nizozemskou královnou totiž nemá chybu. Marie, Vivien i paní Tichá perlí jednu hlášku za druhou a celou knihu jsem četla s úsměvem na tváři. Na konci se nám trošku zamotá Mariina milostná linka a já už se nemůžu dočkat pokračování, které snad bude brzy.

26.10.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dvořáková má neuvěřitelný talent v tom, že tak silný příběh plný emocí zvládne vtisknout na necelých 200 stran a je tam vše. Nic nechybí.

Zahradu jsem začala číst, protože Dvořáková. Ani jsem si pořádně nepřečetla anotaci. S Jaroslavem odkrýváte jeho životní příběh. Podvědomě tušíte, co přijde a kam vše povede, ale nechcete si to připustit. Téma je opravdu ožehavé a v literatuře zatím moc neprobádané a o to je kniha zajímavější a čtivější. I když už nemůžete, čtete dál, protože potřebujete vědět.

16.11.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Přijde mi, že se u knih moji milované autorky vždy jen opakuji, ale já prostě nikdy nemám co vytknout. Je to boží, je to napínavý a nepustí vás to do poslední stránky. Ten půl rok čekání na další díl je vždy nekonečný.

04.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

"Do prasečí řiti!"... už bude pokračování? Čekání bylo sice nekonečné, ale stálo to za to! Příběh Ilan se třetím dílem plní ještě víc napětím a také ještě větší temnotou. Hlavní hrdinka dospívá a občas máte opravdu chuť ji za některé rozhodnutí plesknout. Zároveň jí ale hrozně fandíte. A fandíte i pětadvacítce, o které se konečně dozvídáme víc. Nasterea nám poodhalí některé záhady sklenářského světa a kousky skládačky do sebe pomalu, ale jistě zapadají. Autorka má příběh promyšlený do posledního detailu a jsem hodně zvědavá, jak v dalším díle (který je v nedohlednu) naváže. Při čtení opět nezůstaly moje oči suché a párkrát jsem si pobrečela. A to prosím pěkně už v prologu, který mě hned ze startu knihy rozsekal. Stehlíková dokáže držet čtenáře v napětí a o wow momenty, kdy se vám zastaví srdce, není nouze. Nastereu jsem přečetla za dva dny, kdy jsem žila pouze Duvalským pohořím. Tak moc věřím, že autorka s pokračováním nebude čekat další 4 roky. Pořád je na dlouhém čekání ale pozitivní to, že je vidět kus práce a pečlivosti, která byla knize věnována. I když by by to bylo hrozné klišé, chtěla bych se dočkat happyendu a možná i nějaké milostné linky, pro kterou zde byly malinko nepatrné náznaky. Tak uvidíme.

14.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Achjo, podle mě čekání na další díl nepřežiju. Jsem zvědavá, co bude s Ilan a s pětadvacítkou. Celý díl byl opět plný napětí a akce. Opravdu obdivuji jak moc promyšlené to autorka má a doufám, že se do toho v pokračování nezamotá a skvěle to završí.

30.12.2019 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tohle bylo skvělý! Na knihy Martina Moravce jsem se chystala už dlouho, protože jsem na tyto rozhovorové knihy četla samá superlativa. A musím říct, že minimálně kniha s Davidem Heclem si tyhle vysoká hodnocení opravdu zaslouží. Člověk by řekl, že rozhovor na 300 stránkách bude nuda. Omyl. Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva večery. Otázky jsou pokládány zajímavě, nejsou nudné a jednotvárné a David Hecl na mě z knihy působil jako velký sympaťák, který ve své letecké kariéře dokázal neuvěřitelné věci. Za mě byl tohle velmi zajímavý vhled do letectví a těším se na další knihu, do které se pustím.

28.11.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Už jsem skoro zapomněla jak geniální a epický závěr celá tahle série má. I když už to čtu poněkolikáté, vždycky mám husinu a vždycky uroním nejednu slzu. Harry je láska na celý život.

24.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších dílů celé série. Opět jsem si oživila spoustu důležitých situací, které se do filmů nevešly. A bylo to jako vždy skvělý.

01.03.2022

První krev První krev Angela Marsons

Moje komentáře ke každému dílu této série jsou prakticky stejné, ale musím to zopakovat i tady. Miluju tuhle sérii, Marsonsová píše skvěle a bezkonkurenčně.

17.01.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Existuje tisíce romantických příběhů. Tisíce romantických knih plných lásky...tahle ale byla něčím výjimečná. Alespoň pro mě. Láska Quinn a Grahama mi dala naději, že pravá láska může překonat opravdu cokoliv. Překvapilo mě, jak moc jsem celý příběh s hlavními hrdiny prožívala a jak moc se mě celý příběh dotknul. Autorka do knihy vtiskla opravdové a čisté city a emoce. Pokud všechny knížky Colleen jsou takhle skvělé, tak naprosto chápu, že je tak oblíbená. Určitě si přečtu víc jejich knížek.

17.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dokonalá. Proč všichni tak milují Alenu Mornštajnovou? Protože se do jejich knižních příběhů může člověk tak lehce vcítit. Postavy i příběhy jsou reálné a jejich příběhy buď prožil nebo může prožít každý z nás. Krásný jazyk, bravurně vykreslené postavy. Příběhy prožívate s nimi. A nakonec opět krásná obálka, která opět skvěle vystihuje pointu celého příběhu podobně jako u Hany. Doufám že se od autorky dočkáme i dalších knih.

02.05.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

U této knihy jsem si dávala s komentářem na čas. Knížka mi doslova zamotala hlavu a ještě několik dní po přečtení se mi děj neustále motal v hlavě. Nedokážu posoudit jestli je příběh smyšlený nebo pravdivý. Možná si vypravěč něco přidal, těžko říct. Je to ale knížka u které jsem se opravdu bála a tolik wow momentů co tam bylo... nemůžu hodnotit jinak než 5*.

11.03.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Nemám co vytknout. Napínavý, se zajímavým tématem a případem.

16.02.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Myslím, že není o dodávat. Opravdu silná kniha, u které Vás mrazí. A nejhorší je, že se to opravdu stalo. Že někdo vůbec dopustil, aby se něco takového stalo. ..

09.03.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherná knížka. Četla mi ji mamka, když jsem byla malá a dodnes se k ní ráda vracím i sama v dospělosti. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

28.09.2017 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Co psát? Jen to, že autorka stále neztrácí páru a celá série je skvělá a nabitá akcí. Vždy nedočkavě vyhlížím další díl a vím, že nebudu zklamaná. Zápletka v knize je opět zajímavá, neokoukaná a tentokrát jsou samotné vraždy dost drsné. Ale je to pecka.

08.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Silný příběh, který otevřel téma o kterém jsem nevěděla prakticky nic. Příběh řeckých uprchlíků pro mě byl ojedinělý. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Četlo se to samo a já jsem chtěla vědět, co bude dál. Příběh je vyprávěn několika postavami, což dává příběhu ojedinělý náhled na příběh z několika úhlů.

Dvě hlavní hrdinky Sotiria a Koula jsou velmi zajímavé hlavní postavy. Chvíli víc soucítíte s jednou pak s druhou. Sledujete celou jejich životní cestu od mládí až do konce jejich životů. Tuhle knihu bych rozhodně doporučila všem čtenářům například Aleny Mornštajnové apod.

12.04.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje druhé setkání s autorkou bylo opět povedené. Možná je to i tím, že jsem od knihy neměla přehnaně vysoká očekávání. Stejně jako u Kavárny v Kodani jsem chtěla fajn oddechovku, která mě přenese do jiného prostředí. Tentokrát do Japonska. Prostředí je popsané opravdu krásně, že má člověk chuť sbalit kufr a letět prvním letadlem směr Tokio. Hlavní hrdinka Fiona je sympaťanda a máte ji rádi od začátku. Romantická linka je samozřejmě předvidatelná, ale čtení jsem si užila. Kniha splnila svůj účel ve správný čas.

11.04.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Čekání na další díl s Kim bylo nekonečné. Teď mi nezbývá nic jiného, než čekat na překlad dalšího dílu.

Opět skvělá a originální zápletka. Napětí od začátku do konce. Dynamika postav boží. Téhle sérii asi nikdy nemám co vytknout.

08.04.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale to už tak u severské krimi mám většinou vždy. Jak se ale případ rozjel, vtáhlo mě to. Místy mě mátl větší počet postav, ale nakonec jsem se zorientovala a moc se mi líbilo, jak se nakonec vše propojilo a postavy v případu figurovaly, i když třeba jen nepatrně.

Čtení je to náročné. Vraždy dětí jsou vždycky drsné a o trochu hůř se mi o tom čte, ale nebyl to alespoň žádný krvák. Nakonec se vše rozuzlilo, ale chybělo mi zde dovysvětlení několika pasáží. Ten konec mi přišel hrozně rychlý. Za to musím ubrat jednu hvězdičku. Jinak ale kvalitní a čtivé krimi.

30.01.2023 4 z 5