Harry Potter a relikvie smrti přehled

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372414/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-UuD-372414.jpg 5 12366 12366

Harry Potter série

Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a relikvie smrti. Přihlašte se a napište ho.

Sybelle
předevčírem 5 z 5

V posledním díle do sebe pěkně zapadnou informace a události z předchozích knih. Harry skutečně využije informace o Voldemortovi, která mu Brumbál ukázal v minulém díle. A objevuje stále více trhlin ve Voldemortových plánech. Také je zde věnována velká pozornost Brumbálovu životu a minulosti. I s tím se Harry musí vyrovnat a pochopit, proč mu Brumbál věci neusnadnil ještě více.
V knize najdete další osudy některých postav, na které nezbyl ve filmové verzi prostor (například Krátura). Obě verze (knižní i filmová) jsou povedené. Ale jak je běžné v knize jde příběh více do hloubky. Proto stojí za to přečíst si i knihu.

Tucaka
15.05.2024 5 z 5

Tohle nikdo nemůže označit méně než pěti hvězdami.
Překvapuje mě, že ačkoliv jsem viděla všechny filmy Harryho Pottera tolikrát, že to nelze spočítat na prstech rukou i nohou, přečetla jsem knihu jedním dechem se střídajícími pocity smutku i radosti. Miluju, děkuju!

Jlozkin
12.05.2024 5 z 5

Konečně došla řada i na poslední díl z příběhu Harryho Pottera. Tento díl je za mě ten nejlepší. A to ať už ve filmové verzi, tak i v té knižní.
Děj se v tomto dílu poprvé odehrává jinde než jen v Bradavicích a mě to bavilo. Trochu jsem se bála, že se začátek bude zdát zdlouhavý, ale vůbec ne. Užívala jsem si každou minutu čtení.
Hlavní příběh se zdá být na jednu stranu hodně podobný filmu, ale na druhou stranu je toho v knize o mnoho, opravdu o mnoho víc. Díky tomu jsem si připadala, jako bych o tomto příběhu slyšela poprvé.
Dozvídáme se zde podstatné informace, které mi pomohly pochopit hodně věcí.
Také se mi moc líbilo, že postavy nebyly bezchybné, a že se i kladné charaktery ne vždycky zachovají správně.
Kniha pro mě byla velice emotivní, avšak dva příběhy nikdy nezapomenu.
Příběh Severuse, pravé a čisté lásky a příběh skřítka Krátury. Nikdy jsem si nemyslela, že bych zrovna jeho mohla mít tak moc ráda.
Opravdu doporučuji všem, aby si knihy přečetli, protože je to opravdu nezapomenutelný zážitek.
Tento příběh mi navždy zůstane v srdci.

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez! Starouš Voldy už má utrum, tuhej jako pařez.

Když někdo zemře měl by zůstat mezi mrtvými.

Někdy člověk musí myslet na víc než na svoje vlastní bezpečí, někdy prostě musí myslet na větší dobro.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Harry Potter a relikvie smrti v seznamech

v Právě čtených78x