Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Největší kámen úrazu byl začátek děje. Nezáživné, málo akce, hrozně moc dlouhý rozjezd s dosti (někdy až zbytečnými) detailními popisy. Chápu, autorka chtěla vysvětlit svět a co se Nel stalo, jen některé detailní části v příběhu být nemusely.

Hlavni hrdinka Nel mi byla neskutečně sympatická, až jsem si říkala, jak mi je v určitých věcech podobná. Ostatní postavy jsem opravdu buď neměla ráda, štvaly mě a nebo jsem jim fandila. Nic mezi tím.

Co mě upřímně nejvíce bavilo na knize byla romantická linka. Zajímavá, originální a hlavně napínavá! Jo, tu jsem si vážně užívala po celou dobu knihy a možná, že kdyby se na tuto linku autorka více zaměřila, tak by mi to vůbec nevadilo - spíše naopak.

Nejlepší byl děj ke konci knihy - akční, napínavý a ten konec?! Wow! Fakt jsem čuměla. Samozřejmě (bohužel) skončil otevřeně a navazuje na další díl. Jestli se do něj pustím? To zřejmě ukáže čas.

21.03.2024 3 z 5

Hra o život Hra o život Diana Urban

Ze začátku jsem si říkala, zda čtu správnou knížku. Několikrát jsem se dívala na název knihy a četla anotaci. Bylo to tím, že hlavní hrdinové hrajou PC hru, aby se dostali na turnaj a vyhráli peníze. Jelikož já moc těmto věcem tolik nerozumím, tak to pro mě byla nuda. Taky tam bylo dost jmen, takže jsem měla problém se v nich orientovat ze začátku.

Vše se změnilo, jak jsem došla do půlky knihy. Tam to začalo být zajímavé a konečně se objevil nepřítel, který je hacker a hl. hrdince Crystal dává úkoly přes aplikaci, kterou jí nahrál do mobilu a když úkol nesplní?? Tak nejbližší osoba hl. hrdinky zemře.

Prvně jsem se rozhodovala mezi 3*-4*, jelikož jsem se ze začátku fakt nudila a příběh byl nezáživný + některé úkoly byly opravdu nelogické a nepřítele jsem uhádla prakticky hned.

Celé to změnil konec, který byl neskutečně napínavý, akční, překvapivý a opravdu mě nejvíce bavil a nakonec jsem se tedy rozhodla pro 4*. Autorčina kniha Pokřivená zrcadla byla o 100% lepší.

22.01.2024 4 z 5

Prokletá Mimzie Prokletá Mimzie Tess M. Puffrová

Nejvíce mi vadilo, že autorka dala přednost romantické lince, která mě, upřímně řečeno, neoslovila, vzhledem k tomu, že tyhle teen romantiky už pro mě jsou minulostí.

Hlavní postava Amy mi byla nesympatická, její rozhodnutí mi přišla nerozumná a nebyla vůbec promyšlená. To nemluvím o Angelovi a ostatních postavách, snad žádná neměla racionální myšlení.

Co se týče mysteriózního/hororového prvku, ten byl skvělý, nabízel dostatek napětí a je škoda, že mu autorka nevěnovala více pozornosti.

Konec mě neskutečně překvapil a byl asi tím nejlepším, co kniha nabídla. Opravdu jsem zírala s otevřenou pusou.

18.12.2023 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Myslela jsem si, že už jsem prošla všechny formy brutality v literatuře, filmech a seriálech, ale bohužel jsem se hluboce mýlila. Kdyby nebylo štafety od @knihaopate, nikdy bych po knize nesáhla.

Původně jsem váhala, zda vůbec napsat recenzi, protože se mi zdá, že nemám o čem psát. Žádný z příběhů neobsahuje skutečný děj; kniha se zaměřuje výhradně na drastické scény zn***lňování, mučení a brutality, jak napovídá samotná anotace. Vše se v podstatě točí kolem této tématiky a ničeho víc se nedočkáte.

Je šokující a ještě více odpudivé to, že někdo dokázal vymyslet a napsat něco tak odporného a nelidského. Při četbě jsem byla tak znechucena, že jsem měla pocit, že se opravdu pozvracím (a přitom si myslím, že mám silný žaludek), zejména při čtení druhé a třetí povídky.

Nepochopitelné je také to, jak to mohla napsat žena. Pro mě je to opravdu člověk, který to nemá v hlavě v pořádku, aby dokázal přemýšlet takto zvráceným způsobem. Tuto knihu už v životě nechci vidět.

14.11.2023 odpad!

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Někdy je problém, když máte od knihy vysoká očekávání, a pak budete spíše zklamaní. Celou dobu jsem očekávala nějaké napětí, zvrat, cokoli. Bohužel jsem se nedočkala, až možná na posledních 80 stránkách.

Celou knihou se proplétá šest dějových linií, které se postupně spojují, protože každá linie vypráví příběh šesti kamarádek. Nakonec přijde nějaké odhalení a vysvětlení. Pokud očekáváte opravdový thriller, vyšetřování nebo vraždu, tak to určitě nehledejte v této knize.

Pro mě byla kniha skvělým oddechem, se zaměřením na mezilidské vztahy, hádky a dramata, jak to mezi kamarádkami občas bývá.

Nejvíce jsem si užila prostředí, ve kterém se příběh odehrával, a životní příběhy postav. Musím uznat, že kniha v tomto směru byla čtivá a bavila mě.

Konec byl zajímavý a neočekávaný, což jsem si zvláště cenila.

25.10.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Toto byla moje první manga a musím říct, že než jsem se v tom zorientovala a přišla na to, jak se to čte, tak mi to zabralo asi tak necelou půlku mangy

Jinak co se týče příběhu, tak je to vážně brutal a je tam opravdu oprávnění 18+, jelikož v manze najdeme vše od znásilnění, týrání, až po hodně brutální vraždy, a ještě když jsou znázorněné obrázky, tak tím víc přidávají na nechutnosti a zvrácenosti.

Hlavní hrdina Hiroki Dan je fakt zajímavá postava. Ze začátku jsem ho moc v lásce neměla, ale postupem času jsem mu začala fandit, až se z něj stal můj favorit. Jinak mi Hiroki připomínal Dextra, takže určitě pro fanoušky tohoto seriálu, mangu doporučuji.

Ubírám půl hvězdy za délku. Mangu jsem měla přečtenou ani ne za hodinu, což je asi normální u tohoto formátu, ale i tak, kdyby měla o 100 stran více, nezlobila bych se.

20.10.2023 4 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Můžu říct, že toto bylo fajn čtení, zejména pokud jde o děj, který byl dost originální.

Bylo zajímavé číst i jinou zápletku, která nebyla spáchána člověkem, ale mýtickou bytostí.

Velmi mě bavila brutalita v knize (ano, i já mám své temné stránky), která byla detailně popsána.

Další věc, která mě zaujala, bylo zpracování mytologie indiánů a jejich magie.

Co se týče postav, neměla jsem žádné favority, zdály se mi takové průměrné, a autor nás s nimi neseznámil hlouběji.

V knize mě nudily občasné detailní popisy věcí, které z mého pohledu tam vůbec být nemusely.

Konec knihy byl pro mě vcelku očekávatelný - nijak mě nepřekvapil ani neurazil. Celkově to byla fajn kniha, zejména pro ty, kteří hledají netradiční zápletku.

14.10.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Za mě toto bylo přesně to, co jsem potřebovala od všech těch thrillerů, hororů a podobných žánrů - pořádný oddech. Tato kniha vám to všechno poskytne, zejména pokud milujete kávu, zákusky a hlavně pořádnou dávku relaxace.

Hlavní postava Viv byla velmi příjemná a silná žena (po všech stránkách). Sice nebyla zrovna moje oblíbenkyně, protože jsem preferovala jiné postavy, ale i tak jsem se dokázala do ní vžít a užít si příběh z její perspektivy.

Moje nejoblíbenější postava v knize byla Tandri. Sukuba, která se snažila vést jiný život než dosud. Byla milá a hlavně neskutečně sympatická. Opravdu jsem si ji nejvíce oblíbila.

Jedna část knihy mě však zklamala. Vůbec jsem nepochopila, proč ji autor do příběhu zařadil, z jakého důvodu? Celkem mě to vyvedlo z míry a zkazilo ten jemný dojem z knihy, který jsem ze začátku měla, proto jsem snížila hodnocení o půl hvězdičky. Jinak bych jí dala klidně plných 5 hvězd.

Konec knihy dopadl podle mých očekávání, a už se nemůžu dočkat dalších dílů. Moc se na ně těším.

08.10.2023 4 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Mainstream 4,5* - Hlavní povídka. Za mě super, hrozně se mi líbila. Bohužel postavy ve mě nezanechaly žádné emoce. Co mi vadilo, tak bylo množství po*na, kterého tam bylo vice, než bych zkousla. Dost mě překvapil konec a považuji povídku za nejlepší.

Věc ukryta mezi stříbřitými vlákny 1* - Tak tato povídka mi přišla divná a vůbec mě nebavila a ani jsem ji nepochopila. Konec byl celkem dost otevřený.

Mašina! 4* - Mohu říct, že tato povídka byla skvělá! Opravdu. Řešily se tam velice zajímavá témata - přejídání se, obezita apod... Konec byl dost nečekaný, takže další + k této povídce.

Verunka 4* - Tato povídka byla mazec, to vám povím! Úplně skvělá povídka plná napětí a strachu. Ubírám hvězdu za konec - otevřený.

Demolice 1* - Přesně jak název říká. Povídka je o demolici domu, vůbec mě to nechytlo ani nebavilo.

Pedro Álvarez, celebrita 2* - Další povídka, která mě nezaujala. Ale téma je celkem fajn, jen by si zasloužilo více stran.

Více životů 2,5* - Za mě téma bylo super, takové více psychologické, jen to zkazilo všechno ten konec, ach jo, vůbec jsem ho nepochopila a celé to bylo komplikované

02.09.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Ze začátku mi celkem vadilo, že je příběh podobný, jako autorčina kniha Za zavřenými dveřmi, ale v polovině knihy se to celé změnilo - a to byl tedy nářez!

Hodně oceňuji hlavní hrdinku, do které jsem se ihned vcítila, jelikož jsme na tom věkově podobně a říkala jsem si, co bych dělala na jejím místě já? No, ale občas mi lezla na nervy. Její chování jsem v některých situacích nepochopila.

Co mě hodně mrzelo - bylo 100 stránek před koncem knihy. Měla jsem pocit, že autorka se snaží nasílu tu knihu natáhnout. Myslím si, že kdyby o pár stránek ubrala, tak by byl konec více akčnější a psychologičtější.

Jinak samotný konec knihy byl dojemný a i nějakou tu slzu jsem uronila.

23.08.2023 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Musím říct, že začátek knihy pro mě byl tvrdý oříšek, co se týká zapamatování jmen hlavních postav. Je jich tu velké množství a těžce se v nich orientuje.

První polovina knihy se soustředí na seznámení postav a jejich životní situace, takže to bylo pro mě trochu monotónní a opět - těch jmen!! Některé dějové linky a osudy postav byly zajímavé, ale některé mé nebavily a přišly mi nudné.

Rozhodně jsem si nemyslela, že se tohle "puzzle" někdy spojí dohromady. Ale! Ve druhé polovině knihy se to stalo, a tato část mě bavila nejvíc. Všechno se krásně spojilo dohromady, děj se propojil a čtení náhle nabralo zcela nový směr.

Moc mi v knize neseděla ta "nadpřirozenost" a témata jako klinická smrt apod. Tohle prostě není můj šálek čaje, ale věřím, že někoho to naopak může velmi zaujmout.

Konec byl lehkým zklamáním, protože jsem očekávala něco úplně odlišného. Ale co! Neurazil, ani nenadchnul.

17.08.2023 3 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Asi v této recenzi budu hodně vybočovat z davu, ale za mě prostě tato kniha asi spíše ne.

Příběh byl obyčejně napsaný YA horor, kdy si parta mladých kluků chtěla užít prázdniny jako správné teen děti, ale místo toho se všechno zvrtlo a začali pomalu umírat lidi kolem nich, jelikož se objevil ghúl a ten má hlad, který ničím nejde utišit, pouze krví a čerstvým masem.

Samozřejmě nesměli chybět zlí dospělí, nebo-li rodiče. Řešily se zde i témata, které byly dost nepříjemné a u některých jsem se styděla je vůbec číst.

Samotný příběh mě nijak nenadchnul, někdy mi to přišlo úsměvné (hlavně popisy ghúla a rozhovory s ním), ale i smutné (to, co se dělo hlavním hrdinům vůči rodičům).

Dějová linie mě někdy bavila a byla na 5*, ale byly tu i místa, kde jsem se fakt nudila a bylo to sotva na 1*. Co mi asi vadilo nejvíce, bylo to, jak autor např. na 40. stránce něco napsal a za dalších 10 stran to zopakoval raději ještě jednou, kdybychom to náhodou zapomněli. No a potom hrozně detailní popisy (dle mě) nepodstatných věcí.

Konec mě celkem též zklamal, čekala jsem, že alespoň ten bude nějaký výjimečný, něčím speciální, bohužel ne. Nedočkala jsem se.

09.08.2023 2 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Hl. hrdinka Mia nás v druhem díle provází příběhem plným napětí, zvratů dobrodružství a přibývá čím dál více tajemství. V tomto díle se děj odehrává v prostředí gladiátorských zápasů, takže jsme dostali opravdu neskutečně mnoho zápasů, akce, krutosti a otroctví.

Moc se mi líbilo, že autor do příběhu zapracoval množství latinských slov, což přispělo k realističnosti a pomohlo mi se lépe vcítit do děje a do té doby.

Hl. hrdinka je v tomto díle ještě chladnější, než v prvním díle, což jsem oceňovala, jelikož prostě takové darfantasy má být. Ostatní postavy mě buď opravdu vytáčely, nebo bavily, nic mezi tím, toto autor prostě umí.

Zvlášť jsem si užila, že v tomto díle bylo méně erotiky než v předchozím dílu, což mi umožnilo se plně soustředit na děj.

A co konec? Ten mě prostě a jednoduše ohromil. Byl nečekaný, dramatický a plný překvapení, že jsem tak 10x na některé věci a zvraty čuměla s otevřenou pusou!

Pokud máte rádi dobrodružné příběhy s pevnými a neohroženými hrdinkami, které jsou plné tajemství, temnoty a napětí, pak si tuto sérii rozhodně nesmíte nechat ujít.

Z mé strany dostává tento darkfantasy román hodnocení 5 hvězdiček, jelikož ten konec...!

28.03.2023 5 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Nejlepší fantasy které jsem kdy přečetla?!

Ano! A to z několika důvodů, které uvádím níže!

Vítejte v dystopickém sci-fi románu zasazeném do daleké budoucnosti, který je založen na čínských tradicích, zejména na Jing a Jang. Dále jsou v příběhu ženy viděné jen jako nástroj na "výrobu" dětí, a když její rodina chce peníze? Tak svou dceru prodají na smrt do války jako tzv. Konkubínu, která pomáha mužům s pilotováním obrovských strojů. Jelikož jen s pomocí ženy, mohou aktivovat obrovské transformační stroje, nebo-li kukly - mají různé podoby, které bojují proti mimozemským Chun-tunům.

Jakožto jako milovník asijských mytologii, jsem tuto knihu opravdu musela mít a jelikož jsem měla i možnost ji mít s podpisem, tak jsem absolutně ani ma chvíli nezaváhala! A upřímně říkám, že přesně toto ve fantasy,sci-fi světě chybělo! Neskutečně jsem si tento sci-fi svět užívala a opravdu bych ocenila, kdyby kniha měla klidně o dalších 300 stran více. Milovala jsem Chua-sijskou říši ve které se vše odehrávalo, a ten systém/svět, který autorka vytvořila? Naprosto inteligentní a geniální!

Musím se přiznat, že začátek četby a samotného příběhu byl strašně náročný. Několik věcí jsem si musela přečíst vícekrát, abych vůbec pochopila o co jde. Ale jakmile jsem si zapamatovala zásadní pojmy, tak můžu říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Neskutečně akční a živý příběh u kterého jsem se nenudila ani minutu.

Hlavní hrdinka Wu Ce-tchien je vážně neskutečná! Je chladná, vtipná, drzá a hlavně si s ničím a nikým neláme hlavu. Co u ní už vůbec nechybí, je sarkasmus a humor, který jsem milovala od začátku!

Co se týče romantiky.... Fuuuu! No, upřímně tady mi nesedla. Nevadí mi LGBT komunita a už vůbec nic proti ní nemám, jenom mi to tady nesedlo a na polyamorní vztahy, či tyto podobné věci prostě a jednoduše nejsem... I když, podle autorky je trojúhelník nejsilnějším geometrickým spojením a spojení tří lidí je nejsilnější.

Konec byl dojemný a samozřejmě otevřený, jelikož tento rok očekáváme i druhý díl na který se už neskutečně těším! Skončilo to tak, že jsem zírala s otevřenou pusou... Opravdu napadli mimozemšťané lidi, či to bylo naopak? Žijí lidé opravdu v takovém světě v jakém si myslí?

"Be their nightmate!"

09.02.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Musím se přiznat, že jsem měla chuť ze začátku knihu odložit a ne jednou... Bohužel se mi opět osvědčilo, že je lepší nečekat od knihy nic, než pak být zklamán.

Že Cardan je Krutý princ, jak ho autorka označuje? Proboha... Vždyť reálně i budík v pondělí ráno je více otravnější a krutější, než byl Cardan. Nevím a nechápu, proč autorka na tuto roli nedosadila jeho bratry nebo klidně i Valeriana (jeho kamarád), udělala by 100x lépe. Myslela jsem si, že tam bude psychické, či fyzické týrání hl. hrdinky prostřednictvím Krutého prince, ale bohužel toto se nekonalo a nejvíce mě právě toto zklamalo (nebo jsem prostě už tak "zvrácená," že čekám od takovéto role něco víc, než jen to, co předvedl Cardan).

Potom mě zklama i samotná hl. hrdinka Jude. Hodně se o ní mluvilo (i v recenzích jsem četla), že je chladná, drsná, drzá apod... Dle mého to byl prostý puberťák, který prahne po moci a slepě ji následuje. Autorka ji na sílu dělala "drsnou a chladnou," (nepůsobilo to přirozeně). Spíše mi přišla vtipná, než že bych ji měla brát vůbec seriózně. V určitých situacích mě Jude neskutečně štvala a její jednání bylo hodně hloupé a nechápala jsem, proč některé činy vůbec udělala.

O jejich sestrách ani nemluvím. Nebyly mi sympatické (možná trochu Vivi).

No, když jsem si tedy řekla, že bych to mohla i dočíst a nevzdat to, tak se stal i zázrak! V druhé časti to začala být opravdu zábava! Začalo to být vtipné, akční, napínavé a dokonce tam i proběhl souboj. Kdyby autorka vedla celou tuto knihu v tomto duchu, a vykašlala se na jakýkoliv motiv "šikany" (nebo co tím chtěla říct), tak by ta kniha byla opravdu úžasná. Pouze druhá část mě donutila pokračovat dále v sérii (neměla jsem v plánu).

Další, co bych ještě vytkla, je, že autorka většinou nedbala na popis místa, objektu atd... Tudíž jsem si musela vše sama domýšlet a někdy to prostě nebylo úplně nejvhodnější.

No a abych jenom nekritizovala, tak se mi neskutečně líbil ten pohádkový svět, který autorka stvořila + mapa v knize je taktéž nádherná. Autorka vytvořila nespočet různých postav a ras, které byly opravdu dopodrobna popsané. Za toto palec nahoru!

Takže knihu, či sérii doporučuji opravdu jen těm, kteří mají rádi pohádkový svět a oddechové knihy s kapkou romantiky...

23.01.2023 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Vědela jsem, že tento díl pro mě bude jeden obrovský oříšek, jelikož celý příběh se odehrává jen z pohledu Chaola a jeho pobočnice Nesryn.

Uz od první stránky v prvním díle mi byl Chaol nesympatický, neměla jsem ho ráda a nekladla jsem na tuto postavu žádný velký nároky a ani naděje, jelikož dle mého prostě v této trilogii ani důležitá není, a jak zradil, zachoval se a řekl spoustu věcí Aelin v 2. a 4. díle, tak jsem ho už odepsala úplně. No a potom mě čekal celý 6. díl o Chaolovi. Chtěla jsem ho přeskočit a lituji, že jsem tak neučinila, protože hodně lidí říkalo, že je to důležitý díl. Za mě tedy opravdu není.

Věž úsvitu jsem četla necelé 2 týdny, jelikož mě to opravdu těžce nebavilo, a kdybych si nekladla takový důraz na to, že musím každou knihu dočíst, i když mě nebaví, tak už bych ji dávno odložila.

Jediné, co mě na této knize bavilo, byla Nesryn a její dějová linka, a potom posledních 100 stránek. Upřímně, ani nevím, čeho zde autorka chtěla dosáhnout. Kdyby to byl jen povídkový (doplňkový) díl o 300 stránkách max, tak bych si řekla, že super, že autorka tento příběh chtěla odvyprávět i z jiný stránky, než z Aelininé, ale napsat necelých 700 stránek o vedlejší postavě, která opravdu nemá prakticky žádné poslání v této sérii, je opravdu hodně odvážný.

Abych to shrnula, tak mě tento díl hodně zklamal a nebýt konce a Nesryn, klidně dám asi možná i nižší hodnocení. Věž úsvitu je dle mého opravdu hodně slabá a neděje se v ní vůbec nic. Vsadím se i, že to autorka bude omýlet v posledním 7. dílu, co všechno se stalo tady, jak má zvykem jednu událost opakovat klidně i 3x v jednom díle.

Upřímně, ani se mi do toho 7. dílu nechce, mám chuť na chvíli z toho světa, který jsem ze začátku milovala a 1 díl jsem klidně měla přečtený za 2-3 dny, odejít a třeba se k tomu někdy vrátit. Je mi to hrozně líto, jelikož jsem už přečetla 6 dílů, ale opravdu se mi do toho posledního vůbec nechce...

30.11.2022 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak toto byl opravdu hodně, hodně zajímavý díl. Strašně se mi líbilo, že autorka vypráví příběh i ostatních hrdinů, které jsme poznali v předešlých dílech a nevypráví pouze příběh Celeany. No, ale...

Bohužel se to ve mě pere. Nemůžu říct, že by mě ty vedlejší linky (Dorian, Chaol atd...) nebavily, ale spíše se to střídalo, ze začátku, se musím přiznat, že mě absolutně nebavila linka Maon (čarodějnice), časem se mi ale začala opravdu hodně líbit a začala mi připadat zajímavá.

To se ale zase vystřídalo s dějovou linií Doriana. Vůbec mě ta linie nebavila, měla jsem pocit, že ho tam autorka dává jen proto, aby ten příběh natáhla, protože si nemyslím, že tam některé věci byly nutné.

Avšak příběhová linie s Chaolem nebo Celeanou mě bavily opravdu vždycky.

Je zajímavé sledovat, jak se všechny ty postavy vyvíjejí a nechápu, že to stvořila jedna jediná autorka. Neuvěřitelné.

Ale za co jsem měla chuť strhnout nejvíce hvězdu (nejraději i 2) byla Celeana. Co to z ní sakra autorka udělala? Vím, že si na toto lidi poměrně stěžovali, ale že až tak? Milovala jsem Celeanu, její drzost, odvážnost a to, jaký měla humor, ale teď? Mám pocit, že je z ní úplně někdo jiný a strašně mě to štve a spíše mě lehce ta postava nudila a to mě nehorázně mrzí. Celeana se v tomto díle chová citlivě, je strašně hodná, omlouvá se za každou hloupost a věc, kterou udělá, či neudělá. Doufám, že se takto chová jen v tomto díle, jinak mě to strašně zklame, jelikož předešlé 2 díly jsem se neustále smála jejímu "drzému jazyku."

29.10.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Za mě toto byl opravdu jeden z nejlepších a nejvíce emotivních románů, co jsem kdy četla. Dokonce tolik emotivnich, že jsem knihu musela na konci určitých kapitol odložit a rozdýchat to, jelikož to, o čem se v knize mluví (nevěra, drogy, alkohol, sex atd), a jak to autorka vystihla, je opravdu síla. Vůbec na toto nejsem zvyklá, jelikož čtu úplně jiné žánry, takže mě určité kapitoly opravdu posadily na zadek.

Hrozně mě dostala kapitola s June a s Mickem Rivou (v určitých fázích příběhu mi z něho bylo totálně zle). Neumím ani popsat, kolik zlosti, smutku, slz a všeho možného, se ve mě vystřídalo, když jsem četla jejich příběhovou linii. To samé se týkalo příběhové linie 4 sourozenců. Hlava mi to opravdu nebrala, jak je toto vůbec možné, a co je všechno schopen způsobit 1 člověk.

Kniha je rozhodně hodně, opravdu hodně nabitá emocemi (jak už autorka sama uvedla). Já opravdu u knihy minimálně 5x brečela a nebo se mi vařila krev v žilách vzteky.

Vím, že knihu budu ještě opravdu hodně dlouho rozdýchávat a budu ji mít v hlavě, jelikož tento příběh je unikátní.

Rozhodně ji doporučuji si přečíst i těm, kteří normálně tento žánr nečtou, jako já.

20.09.2022 5 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Strašně zajímavý příběh o muži, který každé ráno jde na střechu s tím, že spáchá sebevraždu a říká si několik důvodu, proč skočit ze střechy a nebo neskočit. Nesnáší, když je někdo šťastný a usmívá se, protože se vyžívá v utrpení a smutku jiných lidí a když je člověk šťastný, tak se mu jakkoliv snaží ublížit...

Bohužel pro mě se příběh hrozně vlekl... Třeba až od 100. stránky začal být nějak zajímavý, začalo se tam konečně něco dít. Kdyby autor zašel ještě více do psychického mučení Cillianovych obětí a ještě více se autor zabýval psychologii, tak bych byla opravdu hodně spokojená.

Konec knížky byl fajn, s tím jsem problém neměla.

Knihu určitě doporučuji, nemůžu říct, že ne. Číst se to dá, napínavé to je, nepříjemné pocity v tom ohledu, že nikdy nevíte, jestli jste doma sami, to také splňuje. Takže si knížku určitě přečtěte.

13.05.2022 3 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

V knize se setkáme se skupinkou inteligentních hrdinů, kteří mají školní IT skupinu a říkají si Vindokátoři. Jednoho dne jeden člen ze skupiny objeví na internetu hru s názvem G.O.D, a přemluví jeho kamarády, aby se s ním do hry zapojili... Hra se hraje přes speciální virtuální brýle... Hráči jsou normálně v reálném světě, ale přes brýle vidí svět hry.

Hra jim slibuje hory doly. Když hru poslechnou, splní jim jejich přání, ale když hru neposlechnou, nebo udělají něco, co je proti pravidlům, tak je potrestá v reálném světě (zabije je, mučí je, či jim nějak fyzicky ublíží)...

Nápad příběhu se mi líbil, zpracování také skvělé a opravdu čtivé. Do knihy se mi moc nechtělo, protože jsem nevěděla, co čekat, ale nakonec jsem opravdu hodně mile překvapená.

První půlka knihy byla opravdu čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Ale sakra, co ta druhá půlka? Co se stalo? Příběh najednou měl spád, nebyl čtivý, strašně se táhl, hodně (dle mého) detailních a zbytečných popisů. Prostě toto mě donutilo vzít tu hvězdičku. Další věc, která mě donutila dát jen 3,5*/5*, bylo to, že co má samotný autor za problém s Trumpem? Chápu jeho názory a výroky, ale také nechápu některé urážky, nadávky atd... Něco bylo už opravdu přes čáru...

Konec knihy - Za mě byl hodně fajn. Opravilo to moje zklamání z druhé půlky knížky. A musím říct, že jsem byla překvapená, jak hra má všechno do posledního detailu připravené a je vždy krok napřed...

Určitě si knihu přečtěte, rozhodně za to stojí, moje hodnocení knihy je lepší 3,5*/5*. Kniha zabaví, zasmějete se, ale také se zamyslite nad tím, jak je online svět zlé místo.

05.05.2022 4 z 5