Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Tohle byl nejvíc vzrušující začátek knihy, jaký jsem kdy četla. Úplně mi z toho bylo horko a to jsem v tomto smyslu dost otrlá. I zbytek knížky byl podobně intenzivní. Nickova zatvrzelost byla chvílemi až nesnesitelná, ale musela jsem s ním soucítit. A i když jsem na začátku Rosse nechápala, proč Nickovi bere něco, co tak miluje a potřebuje, nakonec měl samozřejmě pravdu. Lottie byla fantastická, statečná a chápavá, jen Nickovo chování bych tedy tak klidně jako ona nesnášela. Lisa ani tentokrát neváhala vrhnout dokonce oba hrdiny do smrtelného nebezpečí, ale protože jsem na to čekala od půlky knížky, nebyla jsem zklamaná.

07.12.2018 5 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Paráda! Úplně jiná knížka, než všechny ostatní Lisiny, ale nemohla jsem se odtrhnout. Ačkoli jsem po prvních pár stranách věděla, jak to celé dopadne, moc se mi to líbilo. Trnulo mi celé tělo, jak k ní byl Grant zlý, krutý, naprosto přesvědčený o své vlastní pravdě, bez ohledu na všechny indície. Hlavní hrdinka se moc povedla. Milá, chytrá, zatraceně houževnatá a statečná. Jenom ta anotace je zase totálně mimo, ale o to víc budete překvapeni.

06.12.2018 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Ach, takové krásné zakončení! Máme tu Rafaela, dokonale roztomilého darebáka, a rozkošnou Hannah. Příběh bez ohrožení na životě, neodehrává se zde žádné velké drama, povídka jednoduše plyne a skončí přesně, jak chcete, aby dopadla. A k tomu ostatní čekanky, kterých se najednou nechcete vzdát. Najednou si říkáte: proč už to musí končit? Já chci víc. Ačkoli je děj krajně předvídatelný, já si s ním užila jedno krásné dopoledne. Takže vám všem váhajícím radím: Dočtěte sérii až dokonce! Vyplatí se to.

25.11.2018 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Od Gaimana jsem nečetla nic, zatímco od Pratchetta asi dvacet knížek, takže jeho styl jsem bezpečně poznala, z českého překladu je ale nejvíc cítit Kantůrek :-)
Oproti Zeměploše mě kniha nezklamala, je prostě úplně jiná, ale ne horší. Všechny postavy jsou skvělé, dozvíte se o nich tolik, aby vás zajímalo, co budou dělat dál, a jen u málo pasáží jsem si říkala, že by tam prostě nemusely být (například seance u madam Tracy). Je těžké psát o knize, kde je vám nejsympatičtější Antikrist... Už se nemůžu dočkat seriálu.

28.10.2018 5 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Parádní kniha, Tom si dal skutečně mravenčí práci, celý příběh je popsán velmi podrobně, bez zlé vůle nebo patetismu, jak je veřejnost u tohoto páru zvyklá. Ne že by člověk chtěl o páru "řeknu vám všechno, teda to, co si vymyslím" vědět ještě cokoli dalšího, ale pokud jste člověk, který dění kolem královské rodiny sleduje, tak je dobré si přečíst něco objektivnějšího než to, co vyjde přímo od nich. Jelikož kniha v originále vyšla ještě před Netflix dokumentem a "memoáry", tedy než byl jimi byl mediální prostor zcela přesycen, s chutí jsem si knihu přečetla.

27.02.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

No, já tu starou pannu prostě moc nemusím, belgického detektiva budu mít vždycky o velký kus raději. Každopádně má knížka spád a poměrně zamotaný příběh, který má dobré rozuzlení, i když těch stop nám Agatha dává pomálu. Agathin dobrý standard, ale příště radši Poirota.

14.01.2023 4 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Je to sladké, naivní a plné klišé. A úplně stejné jako kterýkoli vánoční film na Hallmarku nebo Netflixu. Ale nevadí to, protože se to hezky čte. A ta malá chytrá potvůrka tomu dodává na vtipnosti. Takže nic moc se tu neděje, ale na úplný oddech je to fajn.

27.10.2022 3 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Taková milá konverzačka. Elena je skvělá a Jack si mě získal zálibou v K-drama. Ne, nebylo tam nic, co by vám utkvělo v hlavě, na tento příběh zapomenete zhruba hodinu potom, co ho dočtete, ale to někdy nevadí. Četlo se to moc příjemně, bez větších zádrhelů to celé uteklo, až byl konec. Asi od poloviny to začalo být trochu natahované, ale vlastně to dávalo smysl. Ideální čtení na dvě pohodová odpoledne.

20.09.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Bylo to milé a velmi čtivé. A konečně se k tomu někdo nepostavil stylem: "Jo, nesnášeli jsme se, ale teď se tak moc přitahujeme, že to hodíme za hlavu." Delila byla skvělá postava, autorce se výborně podařilo vysvětlit její motivace, a její chování bylo naprosto uvěřitelné. Když se do vás někdo celou dobu dospívání (v nejzranitelnější době) strefuje, prostě mu nevěříte, když najednou dělá, že je z vás celý pryč. Ale ty dopisy by mě taky přesvědčily :-) I Macon nebyl špatný. Nebude patřit k mým nejoblíbenějším hrdinům, ale byl milý a chtěl o Delilu bojovat. Takže za mě super knížka, líbila se mi víc než Jax.

17.05.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

(SPOILER) No, příběh to byl čtivý a rychle to odsýpalo, ale! Tohle bylo úplně špatně. Hlavní hrdina, který podvádí svoji přítelkyni s hlavní hrdinkou. Je jedno, jaké má důvody a jestli se přítelkyně chová jako mrcha. Má se s ní rozejít a teprve pak zkoušet něco s nějakou jinou. A tyhle myšlenky jako "vždyť jsme toho zase tolik nedělali" a "vážně mi na ní záleží" jsou to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu četla. Takže hlavní hrdina měl u mě od poloviny knížky nula sympatií. To, že je hlavní hrdinka blbá, že si s hlavním hrdinou něco začne, i když ona je do něj zamilovaná a on má přítelkyni, mě taky děsně rozčilovalo, ale měla jsem pro to aspoň malé pochopení. Takže za mne ne, s takovým člověk nebýt, i kdyby vypadal jako bůh.

11.01.2022 2 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Za mě ne. Nezdravý vztah od začátku do konce. Milovat někoho, kdo vám jen ubližuje je peklo a Rikker si zasloužil něco lepšího. Graham mě rozčiloval od začátku do konce, jeho rychlý přerod na konci jsem autorce vůbec nevěřila. Na On to nemělo ani zdaleka...

13.12.2021 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

(SPOILER) Ne, prostě Penelope ne. Druhá knížka od stejné autorky a stejně slabé. Na začátku se do sebe zamilují a do konce je to nepřejde. Žádné zvraty, skoro žádný děj. A příšerně přeslazený konec. Simon je další z řady dokonale dokonalých mužů, co dělají všechno správně, Bridget je fajn máma osmiletého kluka. Navázání od začátku úžasného vztahu syn-hlavní hrdina samozřejmostí. Mám ráda romantické oddechovky, ale tohle bylo na mě moc a několikrát jsem se přistihla, jak protáčím oči.
Co mi taky vadilo, byly černobílé postavy. Hlavní hrdinové jsou úplně bílí, některé ženy zase úplně černé. Třeba charakter Giny byl úplně plochý a nevyužitý. Škoda.
A zápletka s manželem se mi vůbec nelíbila, autorky si ji mohly klidně odpustit. Není přece třeba mrtvého manžela takto očernit, aby bylo jasné, že hrdinka stoprocentně patří k hrdinovi. Přece není nic špatného na tom někoho milovat a v dobrém na něj vzpomínat, a přesto najít novou lásku. Krásně se s tím vyrovnala třeba Lisa Kleypas v Ďáblově dceři. Tenhle vývoj mi ale přišel úplně zbytečný a do jisté míry mi tu knížku zkazil.

22.09.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Nejprve něco k překladu. Mr. Romance má v originále sexy jméno Max, které se k němu skvěle hodí. Vysvětlí mi někdo, proč překladatelka (nebo kdokoli o tom hrozném nápadu rozhodl) vyměnila jen kvůli iniciálám sexy Maxe za nudného Paula? To jméno se k němu vůbec nehodí a kdybych to četla v překladu, měla bych z toho zkažený celý příběh. Změnit jméno hlavního hrdiny kvůli takové pitomosti mi fakt přijde moc velký zásah. Až dočtu, napíšu zbytek...

10.06.2021

Láska online Láska online Penelope Ward

Bylo to slabé. Asi ve čtvrtině se zamilovali a pak už se měli jen rádi čím dál víc. Ona byla úžasná ale chudá (a jak říkala "s přítěží"), on byl dokonalý a navíc strašně bohatý. A přitom začátek byl slibný. No, dalo se z toho dostat mnohem víc.

04.05.2021 3 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Jsem z ní taková rozpačitá. Styl psaní je příjemný, hlavní hrdina je milý trdlo, ale to je tak všechno. sem tam je to vtipný, ale ve většině je to nudný a dlouhý. Začátek fajn, ale pak se to hrozně vleče a vy čekáte, kdy se bude konečně něco dít. Konec je taky fajn, ale nic světoborného. Už dlouho se mi nestalo, abych počítala stránky do konce knihy. Tady bohužel jo…

25.02.2021 3 z 5

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Mám rozporuplné pocity. Ze začátku mi ta knížka přišla strašně smutná. To, co zažívala O Mi Suk, matka Či Jong, mi přišlo úplně strašlivé. A to nebyla žádná vyvolená hrdinka drcená osudem, ale úplně obyčejná korejská žena. Ani Či Jong to neměla na žádné škole a v dospívání vůbec jednoduché. Ale s tím, co se jí dělo po tom, co nastoupila do práce a vdala se, za to už si trochu mohla sama. Chápu, že ji výchova a společnost do jisté míry umlčely, ale od manžela žádné ústrky nesnášela, jen s ním prostě neuměla komunikovat. Když byl jako chlap vychován v takové společnosti, spousta věcí ho ani nenapadla, že by ji mohla zraňovat, nebo jí vadit. Starší rodina je pak samozřejmě něco jiného. Ale ani ke svému okolí nedokázala být ani trochu asertivní, všechno, co si myslela, prostě spolkla. A tím se to postupně zhoršuje a ona si pak každý ústrk bere víc a víc. Taky si myslím, že to, co Či Jong zažívala v práci (upřednostňování mužů, nespravedlivě vyšší plat mužů, sexuální obtěžování ze strany mužů z pozice síly atd.) se děje i ženám u nás. Ne tak výrazně, ale děje. Což je vážně hrozné, zvlášť když si myslíme, že jsme v rovnoprávnosti mnohem dál, než tradiční Korea. Nejsme.
A ještě něco. Na celém tom příběhu je jedna věc pozitivní. Spěje to k lepšímu. O Mi Suk musela pracovat v továrně, aby vydělala na školné pro své bratry. Či Jong si mohla vybrat, na kterou vysokou půjde a v klidu ji dostudovat. Kdo ví, třeba v příští generaci si ženy nebudou muset vybírat mezi kariérou a dítětem, nebo budou více ve vedoucích pozicí (ale to se zatím neděje ani tady). Rovněž přístup mladých mužů se očividně mění. Oba její kluci se k ní chovali moc hezky, stejně jako potom manžel, který se ze začátku staral o domácnost víc než Či Jong. Ten incident s kamerou v práci je opravdu hrozná věc, ale nemyslím, že by to tak probíhalo jen v Koreji. Myslím si, že takto by to bohužel probíhalo kdekoli na světě. Takže situace žen v Koreji je špatná, ale i kniha dává indicie a naději, že bude líp.

11.09.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Elle žeru, ale tohle byl krok vedle. Prostě tomu chybělo to hokejové prostředí a testosteronová přátelství. Tohle bylo ploché, ne moc zajímavé ani propracované. Šlo jen o sex a konec byl hodně uspěchaný. Nic moc...

18.08.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Rozkošná záležitost. Miloučké, sladké, mělo to tu správnou atmosféru. Katie nikdy nezklame.

30.07.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Vůbec to nebylo špatné. Kailyn je zvláštní holka, ale její charakter mě bavil (až teda na tu její ublíženost kvůli něčemu, co ji nakonec vůbec neovlivnilo). Dax je zlatíčko se všemi klišé romantického hrdiny a příliš ochranářského bratra v jednom. Emme je úplně skvělá. No a rozuzlení s Lindou je jasné už od čtení závěti, ale v tomhle případě nikdo složitou zápletku neočekává.

29.06.2020 4 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Autorka se označuje za hysterku a já nechápu proč. Jasně, nemám ji doma, ale podle knížky hysterka není. Takhle se totiž, vážení, ženská, která nemůže otěhotnět, opravdu cítí. Takže díky za tuhle knížku. Díky ní si uvědomíte, že nejste sebestředná mrcha, protože co se týká dětí, jsme takové všechny. Tuhle knížku bych doporučila úplně všem. Třeba by pak ubylo neurvalých dotazů, divných pohledů a nevyžádaných rad.

10.06.2020 5 z 5