terenkoza74 terenkoza74 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silné.....plakala jsem jako želva...každému osud naloží tolik kolk unese.....proč měla Hana tolik naloženo?????
Osudy se v knize vinou, aby se propojily a čtenář hltá jednu stránku za druhou. Emoce fungují. Až neuvěřitelně.

06.07.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knihu jsem četla hned po Kanibalovi. Čtivá záležitost, zajímaví hrdinové. Těším se na další příběh s Kate a Tristanem.

12.04.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Hmmm takže úplně nová postava vyšetřovatelky Kate. Úplně jiná než Erika, srovnávání je prostě přirozené. Rozhodně nelze jednoduše říct, která je lepší. Žádná. Obě jsou originál. A obě stojí za poklonu stvořiteli.
Kniha je čtivá a odložitelná jen s největším sebezapřením. Jasně, že nejde o dílo klasické literatury, ale pokud máte rádi dokonalé vtažení do děje a jednoduchou konzumaci srozumitelného textu se spádem v ději, pak je toto skvělá volba.

15.03.2021

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Napínavé, čtivé....

01.01.2021 5 z 5

Velká učebnice čarodějnictví a magie Velká učebnice čarodějnictví a magie Raymond Buckland

Kniha, která zůstane v knihovně. Historie, souvislosti, návody, ritualy a kontrolní otázky :-)
Opravdová učebnice se vším všudy.

01.01.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá kniha tzv. oddychovka. Zejména pro kočkomily. Obsahuje staré známé pravdy, které vam sdělí i babička čerpající pouze te zkušenosti a zdravého rozumu. Nicméně pár myšlenek je opravdu pěkných. Stojí za to za zastavit a udělat si čas a pohodu s touto knihou.

31.12.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Má první přečtená kniha od Roberta Bryndzy. A vznikl návyk....

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivá až návyková kniha. Opět skvělá Erika Fosterová. Zajímavé příběhy hlavních hrdinů plynoucí mimo hlavní děj.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Opět strhující příběh psaný velmi svižně. Čtenář nemá chvilku klidu. Milovníkům napětí vřele doporučuji.

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Pokud si mohu dovolit zveřejnit svůj názor na Mysterium tremendum, tak asi takto:
je to kniha drsná, syrová, velmi čtivá, se spádem. Jen těžce se odkládala z malicherných důvodů - "musím udělat večeři" "musím spát, protože zítra jdu do práce" "musím uklidit" apod.....
Nicméně o to raději jsem se k ní vracela. Vždycky mě opět vtáhla do děje, jako bych vůbec neodešla. Toto zdaleka není pravidlem u všech mých rozečtených knih. Tato kniha měla to privilegium, že byla rozečtena pouze ona.
Otevřeně musím přiznat, že posledních cca 50 stran je "na krev" nebo "na dřeň"? Prostě nestačila jsem valit oči a má představivost pracovala naplno. Kam se hrabe Mlčení jehňátek? Dobré, dost dobré. Dovedu si představit, jak musela pracovat představivost puberťáka/čky ;-)
A konec dobrý, všechno dobré. Překvapení veliké. A závěrečný pocit je - úleva, smíření, návrat v myšlenkách k jednotlivým pasážím a propojení celku. Všechno hraje. K této knize se určitě vrátím. Nechám ji uležet a dozrát. Její čas ještě přijde.

13.07.2015 5 z 5