Teopa Teopa komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Napínavá a krásná kniha.

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Milý neznámý román. Hezky napsaný.

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Krásná kniha

18.10.2021 5 z 5

Boží hora Boží hora Erri De Luca

Tak moc jsem s tím klukem soucítila, tak moc snadno jsem se do řádků této sugestivní knihy začetla, tak mic jsem se do jejího rytmu zamilovala, že ji doporučuji všem.

20.03.2024 5 z 5

Zřídlo Zřídlo Akwaeke Emezi

Děsivý střet světů, kultur i smýšlení dospělých. Je to o nenaplněných touhách i o tom, jak se popasovat s životem, když věci nevycházejí podle našich představ. Krásně napsaná kniha.

01.07.2022 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Je mi lítol že takovému dílu dávám tak nízké hodnocení, připadám si trochu špatně, kvůli tomu, ale vůbec mě to nebavilo. Ani trochu, a to jsem se fakt snažila. A ne jednou. Nudí mě to jako kniha, jako audiokniha v angličtině (kde jsem tedy viděla přidanou hodnotu v tom, že si osvěžím slovní zásobu), nudí mě to i jako divadlo a to už je co říct, protože víc už se vstřebání tohoto děje ulehčit nedá. Nudí mě postavy, lhavní myšlenka knihy i děj. Většinou se tam nic neděje, postavy se chovají nudně, chybí výraznější zápletky, momenty, které by posouvali děj. Proč lidi tu knihu hodnotí tak vysoko? Protože si myslí, že si tím zvednou intelektuální kredit? Nebo vás všechny opravdu tak baví?

24.04.2022 1 z 5

Umění diplomacie: Od Richelieua k pádu Berlínské zdi Umění diplomacie: Od Richelieua k pádu Berlínské zdi Henry Kissinger

Jakákoliv kniha od Kissingera je dobrá, protože je napsaná čtivě srozumitelně, asi jako když se díváte na zprávy na komerční televizi, kde se vás občas snaží informovat o závažných a důležitých věcech, ale podávají to tak, aby to pochopil každý. No a přesně takhle je psaná tahle kniha. Bez zbytečných odborností a výrazů, které člověk nezná. Občas je potřeba si něco vyhledat na internetu, potože asi málo kdo zná přesně a do detailů všechny události a věci, kterými se H. K. v tomto textu zabývá, ale za ten čas to rozhodně stojí, člověk si utřídí znalosti, o kterých ani možná nevěděl, že tam vzadu v ozku někde vlastně jsou.

24.04.2022 5 z 5

Volba Volba Viktor Suvorov (p)

Obálky jeho knih jsou skutečně strašné. Tak strašné, že nevíte, jestli si kupujete hloupé sci-fi či brakové fantasy. Ale ve výsledku jsou jeho knihy skvělé. Včetně téhle. Pokud nejste odborník na historii jako já, budete mít problém rozlišit, co je fikce a co skutečnost. Co se mohlo a nemohlo stát a proč. Ale postupem času se z vás stane vojenský a špionážní fanda, protože to po přečtení jeho knih není možné jinak. V téhle knize je až mrazivě dobře vykreslené přemýšlení nejen speciálně vycvičených Rusů.

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Lehce těžkopádné, ale dala jsem tomu šanci a po padesáti stranách se děj rozjel a nepustil až do konce.

Sucho Sucho Neal Shusterman

K zamyšlení o strachu z budoucnosti. Dobrá kniha

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Vtipný i hořký příběh! Krásný

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje nejoblíbenější kniha od autorky, krásná.

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Vtipné a milé.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Krásná kniha, jedna z těch jednodušších od autorky.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Hezká kniha nejen o traumatech.

18.04.2022 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Tohle je obří PODVOD na kupující. Jsou to z velké většiny zrecyklované povídky, které už dávno vyšly, ale jinde.

19.12.2023 1 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Prázdné.

19.12.2023 odpad!

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Krásné.

23.07.2022 5 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Těšila jsem se na zábavnou detektivku, ale nic moc. Nuda, předvídatelnost, trochu brak.

24.04.2022 2 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan