Tenebris Tenebris komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Moc hezká myšlenka a zpracování, ale bohužel se nejedná o nic převratného.

05.10.2015 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Vyjímečně čtivé a zábavné, Král mi byl velice sympatický, konec byl také zajímavý. Snad jen bylo trochu zvláštní jak snadno se spřátelil Král s Petrem Marlowe.

06.11.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborný antiutopický román, zvlášť mě fascinovala ta temná, depresivní atmosféra, ta bezvýchodnost celé situace. Orwell byl vynikající spisovatel - viz Farma zvířat.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprostý klenot světové literatury, Puzův styl psaní mi je nesmírně sympatický. A nemohl jsem si pomoct, ale po celou dobu (včetně celé filmové trilogie) jsem velmi výrazně sympatizoval s postavou Michaela Corleoneho. Jediné co mi na něm vadilo bylo jak se zachoval ke svému bratrovi na konci druhého dílu filmové trilogie.

06.11.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka je dobře napsaná a téma je velmi subjektivně zpracováno tak, že je možné vnímat každý detail. Mě osobně ale připadalo jednání hlavní hrdinky strašně iracionální a hloupé, ale samozřejmě se to dá pochopit, tohle je jen můj subjektivní pocit, kdy jsem se s ní nedokázal vůbec ztotožnit.

06.11.2014 3 z 5

Zde se nedá šetřit superlativy, nepochybně je to mistrovské dílo. Waltari má zcela nezaměnitelný, vznešený styl psaní, který se téměř nedá překonat. Je to má neoblíbenější kniha.

30.12.2013 5 z 5