Teea Teea komentáře u knih

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Z této mangy mi bylo v některých částech krapet úzko, ale jinak skvělý

12.03.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Měla jsem velmi vysoká očekávání a byla jsem zklamaná!
Bohužel něco zajímavého se děje až ke konci knihy.
Svět nebyl pořádně vysvětlen či popsán.
Začátek mi přišel napsaný horkou jehlou, prostě něco rychle napsat, ať mám určitý počet stránek a už můžu pokračovat v zápletce.
Jinak bych však řekla, že kniha je na takové odpočinkové čtení, děj ubíhá rychle.

06.11.2022 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Skvělá kniha, skvělý příběh.
Nemám co jiného dodat, Kristoff se řadí mezi mé oblíbené autory

03.09.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Milá kniha, očekávala jsem trochu něco jiného, ale ve výsledku zklamaná až tak nejsem.
Doporučuji

01.07.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dávám 4 hvězdy, protože si přesně nepamatuji své myšlenky či pocity nad touto knihou.
Každopádně, kniha určitě měla své kouzlo, jelikož díky ní jsem u Shari zůstala a přečetla jsem vše, co již napsala a nemůžu se dočkat dalších knih!

05.04.2022 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Prostě úzasný! Nevím, co víc říct.
K této knize nemám žádné výtky.

22.01.2019 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Po zhlédnutí filmu jsem musela mít knihu. Mohu říct, že film se mi líbil mnohem víc. Možná mě právě ovlivnil film, ale kniha začíná vydíráním Simona. Vůbec se v knize nedovíte jak nebo kdy se Simon seznámil s Bluem. A dle mého názoru v knize Simon neudělal vůbec nic, když ho dotyčný vydíral. Kniha se mi sice líblia, ale film byl, dle mého názoru, v několika směrech mnohem lepší. Že bych si hned chtěla knihu přečíst znova? To nehrozí, možná až nebudu mít co bych si právě mohla přečíst. Jestli se mi to líbilo? To ano, ale bohužel mě to zklamalo...

22.01.2019 2 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Judith Rumelt

Cassandru mám ráda, zatím jsem od ní nečetla knihu, která by byla špatně napsaná, tahle kniha není výjimkou.

21.05.2024 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se mi velmi líbila, byla celkem fuška ji sehnat a jsem ráda, že jsem nakonec měla možnost si ji přečíst.
Konec knihy mi přišel krapet uspěchaný, ale jinak se mi kniha líbila.

23.04.2024 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Nic moc, na knihu jsem se těšila, ale tohle bylo celkem zklamání.
Druhý díl si asi přečtu, doufejme, že bude lepší.
Kniha ke spíše odpočinkové čtení, nic náročného.

18.04.2024 3 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Achjo, na tuhle knihu jsem se těšila a nakonec z ní vyplynulo tohle...

Začnu pozitivním - líbí se mi autorčina kreativita ve formě ilustrace, určitě to bylo milé dokreslení situace. Autorka má také zajímavě vymyšlený svět. Taky se mi hodně líbily oddělené odstavce, kniha se tak velmi rychle četla a stránky mi pod rukama jen lítaly.

Kniha slibovala detektivní práci se Smrtí a Samem, no to se tam prostě neděje.
Autorka - respektive Smrt nám v příběhu podsouvá, že vše co se událo je otázka jednoho týdne a to prostě se vším tím dějem nějak nesedí, ale to je spíš osobní pocit.
Do půlky knihy nadbytečné využívání "ok" v přímé řeči, toho se prostě nedalo nevšimnout. Od půlky knihy to bez "ok" autorce již fungovalo, nechápu, že to nešlo od začátku.
Místy byly velmi strohé až chudé věty.
O Mezi světě a celkově pravidel tohoto světa se dozvídáme skrze přímou řeč... Na můj vkus v jedné přímé řeči někdy bylo až moc informací najednou místo toho, aby se rozložily po celé knize. Anebo odpovědí bylo pouze "to je moc složité"...

Kniha měla z mého pohledu velký potenciál, který byl v prvním díle za mě z části pohřben. Možná se tento potenciál zlepší nebo vrátí průběhu dalších dílů, což já nezjistím, jelikož nemám v plánu se k autorce či knihám vracet. Pro mě byla kniha velkým zklamáním, jelikož jsem do ni vkládala velké očekávání.

Závěr: nejde o složitou knihu - je jednoduchá a rychlá. Spíš na odpočinek, vůbec u ní nemusíte používat hlavu, místy se zasmějete, místy se budete nudit.

29.03.2024 3 z 5

Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Dagmar Krišová

Skvělá kniha, skvěle napsána. Její formát je opravdu pěkný.
Líbí se mi, že se nejedná o holý text, grafická úprava naprosto famózní, díky ni četba doopravdy rychle ubíhá.

Každopádně, některých témat se autorky jen dotkly povrchově, například ochrana a antikoncepce, kde strašně moc možností a v knize se bavíme jen o těch nejzákladnějších.

Rozhovory prokládané mezi kapitolami je skvělý nápad, kde se dozvíte o něco málo víc z jiné strany.

“moderní výchovný metody” jako respekt k dítěti, budování důvěry a příjemného prostředí je naprosto v pořádku.

29.02.2024 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Čekala jsem něco jiného, knihu jsem četla celkem dlouho a odkládala jsem ji.
Samotný námět by byl skvělý, jako celek nic moc - určitě člověka zamrazí, když si uvědomí, že se nám to může taky stát.
Kdo umí anglicky na 100 procent doporučuji číst v originále, překlad byl místy otřesný.

Každopádně trochu nedokážu pobrat, jak při úmrtí přes 200 tisíc lidí v podstatě všichni (až na jednu postavu), o kterých se mluvilo, přežili?

04.01.2024 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Kei Koga

Konečný díl se konečně dorovnal prvnímu dílu.
Zajímalo by mě, zda bude manga pokračovat a jak se bude dál vyvíjet, protože nic nového v manze není.

31.05.2023 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha byla zajímavá a skvělá jako relaxační četba.
Příběh byl zajímavým, nejen spojením dvou pohádek a ve výsledku napsané jinak.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla se sama.
Epilog byl pro mě zklamáním.
Doporučuji!

18.01.2022 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečteno jako povinná četba. Velice krásně napsáno. Avšak je to velice těžké čtení. Takže je to spíše pro náročnější čtenáře nebo pro někoho, kdo by textu dokázal porozumět.

24.01.2019 3 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Kečupová mračna. Krásně napsaná knhia. Vtipná a konec mě celkem překvapil.

22.01.2019 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

(SPOILER) No… Filmy jsou moje guilty pleasure, herci zahráli, co měli ve scénáři, ale udělali to celkem dobře. Četla jsem názor, že knihy jsou lepší - no nevím, mně úplně nepřijde.
Kniha se čte rychle, Bella je otravná postava, která (cituji) byla naplněna soucitem, když se ji Edward vyznával z jeho touhy ji zabít.
Edward na víc jak stoletého upíra se také chová jako nevyspělé děcko.
Což bych u Belly dokázala pochopit, jelikož se jedná o teenagera, u něj jeho chováni na tak starou osobu nechápu.
Jejich vztah není vůbec zdravý.

Taky mi přijde, že děj má trhliny - jak může Edward chtít Bellu tak strašně moc zabít, ale klidně z ní slízne slzu a nic to s ním neudělá?

Tohle není nic pro mě, ale zbytek knih si přečtu, jsem zvědavá, jak autorka v knize obhájí, že se Jacob zamiluje do novorozeněte…

29.05.2024 2 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Asi jsem čekala něco jiného, ale kniha je určitě zajímavá, díky délce se krásně přečte v jeden den.
Kniha vám dá dost chvílí děkovat za to, kde to vlastně žijeme.

30.03.2024 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Horská dráha emocí! Příběh rychle ubíhá, kniha se rychle čte a pokaždé se něco děje.
Skvěle napsané, hezky příběh navazuje, konec téhle knihy byl nečekaný, těším se na další díl.

09.03.2024 5 z 5