Tea98 Tea98 komentáře u knih

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Když jsem si knihu rozbalila pod vánočním stromkem, tak jsem vůbec nevěděla, co od ní čekat...
Nakonec mě, ale přilákala ke čtení a byla to skvělá volba. Originální, místy vtipné, místy dojemné. Děkuju Ježíšku.

18.01.2024 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Nejvíce se mi líbila povídka Milada, některé povídky naopak vůbec. Celkově fajn knížka.

06.08.2023 3 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Knížka od Jany Bernaškové opět nezklamala...přečtena jedním dechem během dvou dnů. Místy jsem se nasmála, místy mi ukápla i slza. Skvělá kniha. Doporučuji

19.05.2023 5 z 5

Zatím jediný díl, který mi opravdu nebavil, nudil a ke čtení jsem se musela nutit. Nudné a zdlouhavé popisování zločinů. Prostě zklamání, doufám, že další díly budou zase dobré.

06.03.2023 2 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Musím se přiznat, že mi nejprve zaujal název a přebal knihy.
Kniha začíná klasicky...Lizzy se po smrti babičky vrací na farmu, kde nechce žít a co nejrychleji ji hodlá prodat...
Události, ale naberou zajímavý spád, že se od knihy nedá odtrhnout.

14.02.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Skvělá humorná oddechovka, děj rychle plyne, za mě super a těším se na další.

23.01.2023 5 z 5

Humor jsem v knize opravdu nenašla. Příběh M. P. opravdu zajímavý, místy možná trochu zdlouhavý a přiliš detailní. Knihu jsem si chtěla přečíst už jen z důvodu, že miluji seriál Přátelé.
Přečetla jem si vždy jednu-dvě kapitoly, čtení pro mě bylo dost depresivní, takže teď zase nějakou oddechovku.

20.01.2023 3 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Na Vánoce jako dělané. Klidný děj a dobrá nálada. Super oddechovka.

30.12.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Mně se kniha líbila.
A dokonce se mi líbila i víc než tolik recenzované romány typu Chata ve Švýcarsku, apod...
Vypráví život Veroniky a Martina v průběhu let.
Jen tak dál.

10.08.2022 4 z 5

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

Nenadchne-neurazí.
Děj se dá předpokládat. Oceňuji krátké kapitoly. Pohodová kniha.

30.07.2022 3 z 5

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Krásná oddechová knížka. Čtení mi moc bavilo, žádný zbytečně zdlouhavý a složitý děj. Paráda .

26.05.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Velké zklamání...asi tak bych definovala tolik propagovanou knihu. V knize se dokola píše, že buď jde Mina na svah, nebo pomáhá v kuchyni, teprve ke konci se v knize začne konečně něco dít. Nudné a dlouhé. Knihu jsem se přemohla dočíst jen kvůli tomu, že se mi hodí do výzvy. Jsem odrazena si přečíst ostatní knihy od této autorky.

29.04.2022 1 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Musím se přiznat, že na knize mi nejprve zaujal její název. Obvykle takový žánr knih nečtu, ale z tohohle jsem nadšená. Kniha je napsaná velmi čtivě a vůbec se u čtení nenudíte... o nečekané zvraty není nouze. Super kniha, vřele doporučuji.

25.04.2022 5 z 5

Matěj mapuje výtvarné umění Matěj mapuje výtvarné umění Michaela Hošková

Kniha je pojata jako přehled výtvarného umění. Přehledná a mapy jsou zajímavé. Jen mi trochu zklamalo, že se v knize už nevěnují Matějovi, např. jak se mu daří při studiu apod.
Pokud se zajímáte o výtvarné umění, tak tuto knihu určitě potřebujete mít.

21.03.2022 4 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Chvilkama jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ale byly i úseky, které mi přišly zbytečně zdlouhavé a nudné. Hlavní hrdinky mi občas připadaly naivní a pravděpodobně žijící jen z čokolády. Na knize oceňuji především krásný přebal. Je to prostě fajn oddechovka.

04.03.2022 3 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Vojtěch Bernadský nás v knihách nechává nahlédnout do svého soukromí a knihy jsou plné vtipných zážitků s jeho dětmi.
Doporučuji přečíst, nádherné oddechovky plné humoru, lásky a optimismu.
U mě v knihovně již mají své čestné místo přestože mi tato kniha ze všech třech přijde jako "nejslabší"

28.02.2022 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechová kniha vyprávějící vtipné situace. Doporučuji.

06.01.2022 4 z 5

Všechny jeho ženy Všechny jeho ženy Caterina Bonvicini

Kniha je pro mě velkym zklamáním. Neustale jsem se ztrácela v rádoby ději, kdo vlastně a jak vypraví. A ani závěrečné rozuzlení to nezachránilo. Ke čtení jsem se musela přemáhat. Takhle dlouho se snad četla naposledy povinnou četbu. Za mě tedy odpad.

08.12.2021 odpad!

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Robert Sára

Prečteno za tři dny. Ač nějak Dakar nesleduji, tak jsem měla velkou touhu si tuto knihu prečíst. Jsem naprosto v šoku. Dokonale a otevřeně napsané. Doporučuji.

04.12.2021 5 z 5

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Naprosto úžasná kniha, která se hodí do nepohody tohoto času. Při čtení se pobavíte a zapomenete na všechny starosti. Doporučuji a ráda si přečtu i další knihy od pana Bernadského.

25.11.2021 5 z 5