Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha odsýpá, že se dá zvládnou v řádu pár dnů. Nicméně zároveň je i náročná. Nebo alespoň pro mě byla, protože si tady autor se svoji obrazotvorností opravdu vyhrál. Občas jsem musel přestat číst a "oddechnout si". Třeba když hlavní padouch nechal rodiče sníst vlastní dceru. Ale nebudu prozrazovat. Dozvídáme se toho i spoustu ze soukromí Roberta. Byť tedy pro mě byla kniha docela "náročná", řadím ji mezi zatím nejlepší díla autora. Jedná se tedy teprve o šestý díl a tak nevím co ty další, ale z dosavadních příběhů to mohu klidně říci. Docela mě mrazí, pokud kniha vychází ze skutečných událostí, jak sám autor v úvodu píše. Že opravdu tady běhal či běhá takový nějaký Lucien Folter a vesele si čtvrt století vraždí. Ale nejen vraždí...nicméně co dalšího s obětmi dělá, to už bych moc napovídal :-) .
Co se týče samotného děje, tak Garcia nám odjel na dovolenou a Hunter, který již Havaj nestihl se dal do holportu s FBI. Děj je vystavěn úplně jinak, než jak jsme u mistra pera, pana Cartera zvyklí. Padlo to tady již v recenzích mockrát jak to je. Trochu jsem se toho bál, zda to nebude na úkor děje a napětí...a opravdu není.
Závěrem jen malé varování...číst jen na vlastní nebezpečí a není pro citlivé povahy :-)

04.09.2019 5 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

Líbilo a moc. Taková jednohubka a malý odklon.

19.08.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Příjemné letní čtení. Teprve druhý díl a už to skoro přestává být dětské čtení :-)

12.08.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Je to čtivý, je to akční a je to zvrhlý. Abych parafrázoval, je to kurevsky dobrý. Duu Kotleta / Kyša se opět podařilo vytvořit něco, co zapadlo do Bratrstva krve jako prdel na hrnec, jako slovanský penis do germánské vagíny. Budu si muset znovu přečíst všechny "Nářezy", abych zjistil, zda reálie do sebe zapadají. Jinak kniha vyvolala (alespoň u mě i spoustu otázek...Gerhard a Veronika? Radegast a Vera? Gudrin a Freya? A dalo by se pokračovat. Nicméně autor vytvořil úžasné universum upírského světa a klanů, ve kterém má nezměrné možnosti na další knihy. Spousta postav a dlouhá časová osa k tomu přímo vybízejí. Snad udrží svoji vysokou laťku.

04.08.2019 5 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Zajímavá kniha. A poměrně rozporuplná. První co bylo, tak mě upoutal jak je kniha napsaná, tedy autorův jazyk. Nicméně prvotní nadšení vystřídaly rozporuplné pocity. Všeho moc škodí a postupně mi přišlo, že to již bylo na úkor spádu a gradování děje. Asi budu jeden z mála tady, ale až do konce jsem netušil, jak to vlastně je s hlavním hrdinou. Konec je trochu inspirován Chrisem Carterem, za což má autor u mě plus :-) . A také mám moc rád knihy, které jsou na skutečných reáliích a mohu si tak po Praze (v tomto případě) vybavovat, kde se co odehrává. Každopádně zajímavá kniha a určitě jsem zvědav na další podobné.

30.07.2019 4 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Musím říci, že jsem z tohoto čtení nadšený. Oba díly jsem dal hned po sobě a jen lituji, že třetí ještě nevyšel. Nejsem si moc jistý, zda jsou tyto knihy typickým zástupcem nového LitRPG žánru. Co se týče provázaností s počítačovou hrou, tak jde o úplně něco jiného jak třeba RPO či Erebos. Každopádně jako space opera či military scifi je to moc dobré. Autor udržuje spád, akci a svým způsobem i humor. Jen doufám, že mu to vydrží i nadále...

16.07.2019 5 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Tak tohle se opravdu povedlo. Kniha má spád a nutí číst dál a dál. Novému žánru LitRPG jsem opravdu přišel na chuť. Byť jak již bylo řečeno, je to spíše military sci-fi jak hra. Z té tam moc není. Ale to vůbec nevadí, důležitá je zábava a té jsem si užil náramně. Kniha skončila tak, že ihned jdu na druhý díl...

11.07.2019 5 z 5

Rudá bouře Rudá bouře Tom Clancy

Clancyho mám rád, Ryanovky jsou naprosto skvělé čtení. A toho se asi měl mistr držet. Na knihu jsem se moc těšil, ale zklamala mě. Prostě to do očí bijící, americké klišé, to se skoro nedalo číst. Hodným klukům z USA vyšlo vše a Rusové jsou tak hloupí a neschopní, že jejich na tu dobu moderní letadla jim kosí i Phantomy, které létaly již ve Vietnamu. Námořní a ponorkové boje již asi není třeba komentovat. A kde si již autor nevystačil s patriotismem, tam sáhl k fikci. Americké létající talíře či britské torpédo Spearfish, které Britové začali používat až od roku 1992 a tedy určitě ne v době do které je zasazena kniha. Dočetl jsem jen se sebezapřením a proto, že jsem chtěl vědět jak to dopadne. Happy end se dal očekávat, ale i tak se mi konec líbil a byl dobře udělaný. Asi jedno z mála takhle tlusté knihy.

07.07.2019 2 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Tak na tuto knihu jsem se moc těšil. Zaskočilo mě hodnocení, tady 60% na konkurenci 85%. No ale stačí se kouknout na hodnocení "čtenáře" s nelichotivým nickem, pro kterého je "odpadem" 9 z 10 knih, které čte (možná). Ale jsem fanda všeho kolem Alien umiversa. A jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit. Příběh graduje, syrové napětí se dá krájet. Že to je otřepané? Vesmír, stanice a hromada vetřelců...no a co? Co by taky kdo chtěl jiného? To je to, co dělá Vetřelce Vetřelcem. Ta atmosféra. A ta tady je. Klobouk dolů před autorem a překladem. Snad se k nám dostane i něco dalšího od tohoto autora. A nejlépe zase z Alien universa...

31.05.2019 5 z 5

Ač fanda Kotlety, musím říci, že Kyša je lepší. Škoda, že toho vydal jen tak málo a Daniel Kalandra neměl víc možností se ukázat. Jsem velký fanda military sci-fi a mám rád i "kotletovky"...no a tady to mám vše v jednom. Především Alláhův hněv jsem hltal a nedalo se odtrhnout. Na to, že to jsou prvotiny pánů Kotlety a Kyši, tak opravdu klobouk dolů. A předmluva je jen malá třešnička na dortu :-) . Nevím zda mistr Kotleta to tady čte, ale moc bych se přimlouval za další příběh(y) z tohoto universa.

22.05.2019 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Klasika všech klasik. Piráti, Karibik, ostrov, poklad...
Jako malý jsem četl několikrát a zůstala mi obliba této doby všeho co se lodí týče.

21.05.2019 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Zatím jedna z nej knih tohoto autora. Sám sobě si nasadil laťku hodně vysoko. Těším se na další dobrodružství hrdinů ze Sigma Force...

07.05.2019 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Dobře napsaný thriller. Nicméně až mrazí z toho, co je již dnes vše možné a pod jakými "datovými chobotnicemi" již dobrovolně jsme. Docela by mě zajímalo, co kdo jaká data o mě a mém životě má. Každopádně kniha se četla dobře a pro mě jako fandu technologií nutnost.

26.04.2019 4 z 5

Tristanská občanská válka. Část druhá Tristanská občanská válka. Část druhá Jan Kotouč

Původně jsem četl první díl, ale poté jsem si na Alze pořídil komplet ebook s bonusovou pobídkou a ukázkami dalších dílů. Každopádně tato druhá "část" byla ještě lepší jak ta první. Akce komplet až do konce. Bonusová povídka z Peluany měla takovou tu správnou "aliens" atmosféru. Prostě palec nahoru a jsem rád, že se v českých luzích a hájích vypracovává takový autor. Navíc dle přiložených ukázek se můžu těšit na další díly.

07.04.2019 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Tak jako všechny ostatní mě první napadlo, že to je Asfalt trochu jinak. V něčem lepší a v něčem horší. Asfalt je o něco akčnější, Inferium o něco popisnější. Ale naštěstí to s těmi popisy moc nepřehání a nevznikají tak hluchá místa. Svět je zajímavě vystavěn a uvidíme, zda budou i nějaké další knihy z prostředí Inferia. Čekal jsem, že nakonec bude invaze na Zemi (třeba do současnosti nebo doby studené války - to by bylo zajímavé) a to, že bude třeba další kniha. Stejně tak by nebylo špatné něco dalšího se sympaťákem Rónanem. Na závěr jen malá poznámka jako fandy druhoválečné tématiky, autor dost podhodnotil účinky německých 3,7cm a 10cm kanónů. A škoda, že nebyl slavný 8,8cm Flak. Na jednu stranu najde démon v noze zaražený kuchyňský nůž a na druhou stranu jeho kůži neprostřelí puška? Přitom K98 byla na poměrně výkonný náboj. Stejně jako člověk svojí váhou neodpálí protitankovou minu. Proto to je protitanková mina. Ale to jsou detaily. Celkově se kniha četla velmi dobře a doporučuji.

01.04.2019 5 z 5

Tristanská občanská válka. Část první Tristanská občanská válka. Část první Jan Kotouč

Bravo, pan Kotouč je knihu od knihy lepší. Sektor Hirano mě baví čím dál tím víc. Boje jak ve vesmíru, tak na zemi má velmi dobře a poutavě zmáknuté. No uvidíme co pokračování bojů na Tristanu přinese v druhém dílu.

21.03.2019 5 z 5

Tři srdce, tři lvi Tři srdce, tři lvi Poul Anderson

Během studia na gymplu jsem nečetl skoro nic jiného jak fantasy. Poul Anderson byl jeden z nej autorů. Teď po letech mě tato kniha zaujala, tak jsem se na ni vrhnul. Je to příjemné fantasy co se čte dobře a rychle. Ale už bohužel nejsem cílovou skupinou. Což samozřejmě není chybou knihy. Kdo má rád magii, skřítky, trolly a třeba víly, bude spokojen.

09.03.2019 4 z 5

Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Bernard Cornwell

Opět se četlo jedním dechem. Popisy akce a bitevní vřavy to pan Cornwell opravdu umí. Škoda jen toho konce, ale asi musel Sharpe zaplatit za svůj triumf. Ale ty poslední řádky se mi nečetly lehce. Každopádně se už moc těším na další pokračování.

24.02.2019 5 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Sice jsem od autora čekal trochu něco jiného, ale nakonec celkem spokojenost. Dokonce jsem si pospojil i název knihy. Autor se svezl na současné vlně postapo, kdy zřejmě sám četl Spad sérii od Kotlety. Než dvě povídky, raději bych dvě plnohodnotné knihy. Někteří tady vyčítají autorovi určitou politickou nekorektnost, ale už asi opomínají, jaké by to opravdu v podobných reáliích bylo. Již dnes si většina (až na hloupou Frau Merkel) myslí, že to co se sem hrne, do Evropy nepatří. A jak to asi může vypadat v situaci, kdy jsou zákonné a morální hodnoty na dně, lidé jsou rádi, že přežívají a do toho se jim pohrnou tlupy z Afriky nebo muslimských zemí a budou čekat, že je někdo bez práce bude živit? To by snad nemohla v klidu přijímat ani ta největší sluníčka. Takže toto opravdu sedlo. Za to palec nahoru. I za tu autorovu odvahu. Každopádně hrdina co zabíjí napravo nalevo, dobré i špatné, děti i staré paní...to už bylo moc i na mě. Od poloviny povídky jsem si podvědomě přál, aby ho už někdo odkrágloval. Pokud toto nebyl vyloženě záměr, toto se autorovi nepovedlo. Suma sumárum lepší jak Dies Irae (o dost) a horší jak Mariňáci (taky o dost).

13.02.2019 4 z 5

Draci zimní noci Draci zimní noci Tracy Hickman

Toto a hra Dračí doupě...prostě krásná doba na gymplu :-)

27.01.2019 5 z 5