Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

Kdysi, v devadesátých letech, jsem si ji koupil, kdy mě zaujala nádherná obálka. Přečetl jsem ji v té době několikrát. Úžasný příběh, jazyk, no nemělo to chybu. Tato kniha u mě vzbudila tehdejší nadšení pro fantasy žánr. Až mnohem později jsem zjistil, že Adam Andres je vlastně česká učitelka :-) . Klobouk dolů, paní napsala opravdu skvostné dílo.

05.12.2019 5 z 5

Vyzvedněte Titanic! Vyzvedněte Titanic! Clive Cussler

Cusslerovky hltám už dlouho. Bohužel jak u nás vycházely na přeskáčku, tak jsem je také četl. Takže k této, která byla jednou z prvních, jsem se dostal až teď. Je zajímavé, jak si Cussler v roce 1976 vysnil vrak Titaniku. Tedy cca 9 let předtím, než byl skutečně nalezen. Bohužel v naprosto jiném stavu, než jak to autor v knize popsal. Každopádně kniha se četla dobře. Byť je znát, že se jedná o jednu z prvních knih. Je úplně jinak formulovaná jak třeba ty napsané o dvacet let později.

21.11.2019 5 z 5

Robur dobyvatel a Pán světa Robur dobyvatel a Pán světa Jules Verne

Jak já tyhle příběhy hltal :-)

16.11.2019 5 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Čteno několikrát. Dokonce jsem si v dětství myslel, že Dumas napsal svého Monte Christa podle Vernea :-)

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Při čtení až mrazí...

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Kdo by neznal kapitána Nema a Nautilus. Vždyť i první americká jaderná ponorka dostala toto jméno. Klasika všech klasik a nutnost v četbě každého kluka.

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Jedna z tlustších Verneovek, ale jako kluk jsem ji zhltl hned :-)

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Nejprve jsem v dětství viděl kreslený seriál, který mě navedl i k této knize.

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Zrovna dnes běžel stejnojmenný film se skvělým Milošem Kopeckým.
Verneovky jsem kdysi našel na půdě po dědovi a tátovi. Skvělé čtení...

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Jak já tyhle knihy v dětství hltal. Krásné vzpomínky.

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Po prvním úžasném díle jsem se moc těšil na druhý, ale byl jsem krapet zklamán. De facto nic nového a některé hlášky už byly trochu křečovité. Tím neříkám, že je kniha špatná, to vůbec ne. Jen jsem asi čekal trochu něco jiného. Dle mě první díl překonán nebyl.
...kýč jako bič... :-)

03.11.2019 4 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Jan Kotouč

Skvělá military scifi. A hlavně čím dál lepší. Těším se na další díly.

22.10.2019 5 z 5

Tuhle relativně tlustou knihu jsem dostal na Vánoce 1991. Byla to moje první foglarovka a během svátků jsem ji celou přečetl. Naprosté nadšení, které odstartovalo nadšené shánění a čtení dalších knih Jestřába.

19.10.2019 5 z 5

Pražské orgie Pražské orgie Philip Roth

Momentálně jde do kin film tuším Ireny Pavláskové a motivy této knihy. Tak jsem si řekl, že než mrknu na film, přečtu si knihu. No knihu, spíše delší povídku. Tomu odpovídá i to, že to nemá žádný děj. Osobně nevím, zda to měla být oslava nebo kritika českého undergroundu za komunistické éry. Každopádně pokud to jen trochu odpovídalo realitě, tak mě to poměrně zhnusilo. Zvrhlostí, chlastem a naprostou dekadencí "bojovali" proti systému? Ztrátou běžných lidských hodnot? Předpokládám, že z této skupiny se rekrutoval Havel a další jemu podobní. Nevím, kdo pak byl tedy horší.

05.10.2019 2 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Wow... škoda, že jsou jen 4 díly. To byla jízda. Military sci-fi jako fík. Na konci vysvětlení a je jasné, že autor četl Armadu a Enderova hru :-) . Ale zpět ke knize. Boje, politika, vše odsýpá a najednou je konec. Jedna z nej sci-fi sérií, co jsem kdy četl.

03.10.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem o prázdninách kdysi dávno :-)

26.09.2019 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Klasika dětských dobrodružství. Stejně jako sesterská kniha o Huck Finnovi. K tomu krásný český film Páni kluci.

26.09.2019 4 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Klasika mladí. Nebo možná spíše ještě dětství. To byly časy. Mayovky, Foglarovky atd.
Hezké vzpomínky.

26.09.2019 5 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Námět naprosto skvělý. Zasazení do prostředí také velmi dobré. Autor vybudoval svůj fiktivní svět na jedničku. Ale provedení bohužel krapet pokulhává. Jak už tady padlo, ten jazyk je příšerný. Dále by to chtělo více akce a hlavně technických popisů. Autor ujíždí na popisech ničeho, jako by sám byl na pelyňku :-) . Nicméně potenciál tam je a určitě si přečtu i další díl. A poslední velká chyba, ale za tu nemůže autor, ale vydavatel, není ebook.

24.09.2019 3 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká série či knihy tak pohltily jako "Obránce perimetru". Prostě se čte a čte a nelze přestat a najednou je konec knihy. Nebo souboru e-knihy v mém případě :-) . Military scifi, politika, osobní vztahy (byť naštěstí toho ne moc), toho je tady namixováno přehršel. Docela bych chtěl vidět nějakou kresbu Isejeka či Chameleona. Abych věděl, zda si je představuji dobře :-) . Nevím, zda mi při čtení něco neuniklo, ale čím dál tím víc mě zajímá...co vlastně je Obránce perimetru. Zda to je realita (o které ví jen někteří z lidstva), stále jen hra, virtuální realita...nebo co vlastně? Když se na to chtěl Russlan Myie zeptat, byla to jedna z podmínek na co se nesmí zeptat. Třeba nám to rozlouskne poslední díl. Jsem na něj moc zvědav i kvůli famóznímu konci tohoto dílu. Tak snad čekání nebude příliš dlouhé...

09.09.2019 5 z 5