Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Sigma je prostě Sigma. Jedná se o nej autorovy knihy a tato není výjimkou. Napínavá a čte se jedním dechem.

18.07.2015 5 z 5

Akce L Akce L František Běhounek

Robinzoni vesmíru byli lepší. Toto je trochu jako vědecký popis té doby...bohužel pro současného člověka už trochu passé. Přesto se to dobře čte. Jedna z knih mého mládí...

09.03.2015 4 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Knihy od tohoto autora hltám jedním dechem, ale tahle mi nějak moc nesedla. Nejasní protivníci, divný konec. Kniha jakoby nikam nespěje. Dal bych tři hvězdy, ale hvězdu navíc si zaslouží autorův styl psaní, který chytne a nepustí. Tak a teď hurá na Dies Irae :-)

23.01.2015 4 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Supe :-) . Autor je špička na poli military sifi

04.01.2015 5 z 5

Sharpova bitva Sharpova bitva Bernard Cornwell

Prostě klasika...Sharpe...co víc dodávat. Chytne a nepustí :-)

04.01.2015 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

prostě klasika v této serii, zvrat střídá zvrat...když si oblíbím nějakou postavu, tak...ale to by bylo spojlování :-)

11.08.2012 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Skvělá oddychovka, plně doporučuji

Korzár Korzár Clive Cussler

Autor se trošku odchýlil, hlavním hrdinou už není Dirk Pitt z agentury NUMA, ale posádka supermoderního plavidla. Nicméně je to staré ten starý dobrý Cussler :-)

30.08.2011 5 z 5

Neviditelná armáda Neviditelná armáda J. M. Troska (p)

Trilogie co se čte jedním dechem.

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Tak tohle asi nebude šálek mého čaje. Přišla mi kniha celkem neslaná a nemastná, nevím.

30.08.2011 1 z 5

Omega Omega Michael DiMercurio

Skvělý autor a skvělá knížka. Škoda jen, že u nás od něj vyšly jen a pouze tři knížky :-(

24.08.2011 5 z 5

Kniha mě zaujala, zajímavě popisuje a naznačuje to, že i po letech se dá nalézt něco v co jsme již nedoufali a hlavně v době, kdy jsme to vůbec nečekali. Zajímavá je i proměna hlavního hrdiny, vývoj hodnot a náhled na svět. Není to typická oddechovka, asi nezaujme všechny, ale čas od času neuškodí si něco podobného přečíst.

24.08.2011 3 z 5

Robinzoni vesmíru Robinzoni vesmíru František Běhounek

V podstatě mé první "přičichnutí" ke sci-fi v dětství a naprosto mě kniha chytla a četla se sama. Snad ani nemůžu spočítat, kolikrát jsem se k ní vracel.

14.08.2011 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Klasika, zhltnuto kdysi v dobách dětství

14.08.2011 5 z 5

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Sakra rozsáhlá kniha, ale překvapivě dobře se čte. Má široký záběr, od politiky až po vojenské akce. Prostě klasický Clancy a tedy špička ve svém žánru.

09.08.2011 4 z 5

Protiúder Protiúder Marko Kloos

Na podobné emocionální výlevy, které zde autor tentokrát předvádí, na ty jsem opravdu nebyl zvědav. Ne u tohoto typu literatury a na úkor akce. Nějaké bolístky, které si hrdina nese, ty ať si nechá do červené knihovny. Snad to byl ojedinělý exces a zase se to vrátí do původních kolejí. Dal bych tři hvězdy ale nová loď a bojové obleky si hvězdu navíc zaslouží.

08.10.2021 4 z 5

Dryák Dryák František Novotný

Kniha mi přišla jako na houpačce. Občas byly pasáže, kdy se nedalo odtrhnout a jindy byly tak nudné a popisné úseky, že jsem je musel přeskakovat. Také to na mě působilo, jako by to nebyl jeden román, ale vícero příběhů v urputné snaze je spojit dohromady. A to spousta z těch příběhů působí nedotaženě, kdy se jakoby začne něco dít a najednou je po všem. Včetně konce. Těšil jsem se na velkolepou bitvu flotil a ono nic. Pár řádek. Takže velký potenciál, skvělý nápad, ale provedení trochu slabší. Což je škoda, spousta známých jmen a historických narážek, to se dalo skvěle využít. Ale zůstala spousta otazníků a konečně i otevřený konec, tak třeba bude pokračování.

25.09.2021 3 z 5

Železo a krev Železo a krev Joshua Dalzelle

Tohle opravdu není space opera, to je úplně jiný žánr :-). Tohle je military scifi a to ve své kvalitní podstatě. Zatímco války s Fágy byly takové nejasné (i z toho důvodu, že vlastně do současné doby nevíme jak vlastně takový Fág vypadá), zde s Daršiky se již jedná o konkrétního nepřítele. Wolfe je hrdina bez bázně a hany, ze kterého se postupně stává hlavní hrdina Federace. Prostě černá je černá a bílá je bílá a nic mezi tím. Military akce, která odsýpá od začátku do konce. Letní oddechovka bez nutnosti nějak moc přemýšlet. Poslední díl, který vyjde cca na konci roku bude o tom, jak Wolfe v nové moderní lodi Nemesis bude honit tajemného "ducha". Už aby to tady bylo...

28.08.2021 5 z 5

Hledání Uldanů Hledání Uldanů V. Mahaněnko (p)

Trochu problém se ve všem orientovat, tedy moc informací na malém místě. Ale stále se čte dobře, má to nápady, svižný děj, akci a dobrý popis bojů. Navíc končí v zajímavý moment a tedy je další díl nutností :-)
Těším se na novou, lepší a větší kuloloď.

14.08.2021 4 z 5

Blokáda Blokáda Marko Kloos

Tak musím říci, že sága je díl od dílu lepší. Napětí a rychlé prvky žánru military sci-fi jsou tady vrcholně. Pomalu (nebo rychle?) se vytrácí i ta kostrbatost, kterou jsem vyčítal autorovi v předchozích dílech.

08.05.2021 5 z 5