Tamirai Tamirai komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Myšlienka super, to miesto je reálne plné divnej energie a a zlatomoravecká cesta, rovina, na ktorej už zomrelo toľko ľudí, každý tam letí a zrazu sa stane nehoda...vedel by z toho byť veľmi zaujímavý aj napínavý príbeh. Toto prevedenie mi však vôbec nesadlo.

14.04.2023 2 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Žiaľ nemastné - neslané.

Mala som nejaké očakávania skrz anotáciu, ale tých sa viem zrieknuť a kniha často aj tak prekvapí, alebo dostanem niečo iné a vlastne je to super. Toto však aj po dočítaní bol pre mňa román len na jedno prečítanie.

Začiatok knihy bol super, dokonca aj postupné spoznávanie postáv, dobrodružstvo fajn, no počas výpravy s klientami (4 muži - Leo, Walt, Brad a Terry) mi už trošku začalo vadiť rýchle preskakovanie v deji, resp. rýchlejšie putovanie v čase dopredu a ja osobne som sa tešila aj na tú dobrodružnú výpravu, akú mali zažiť klienti, hoc len pre zábavu.

Postupný vzťah našich hrdinov L + L bol pre mňa niekedy super a niekedy divný. Niekedy tam bolo cítiť všetko a v iných momentoch nič. Neviem.

Po incidente, kt. sa odohral na okraji kaňonu a stalo sa nešťastie, nastal šok.
Prišlo mi veľmi zvláštne chovanie postáv a akokeby niekto urobil “strih a začalo sa nanovo a s robotmi?! …doslova som mala pocit, že postavy sul zrazu v režime “pohodička poďme si zašpásovať a potom doriešime, čo sa tu vlastne do pekla stalo!

Tu prišiel zlom a čítanie ma fakt nebavilo a trocha som sa nútila do toho, aby som knihu do rúk vlastne vzala.
Nakoniec prišli však aj dobré scény a bolo to opäť aj napínavé, aj romantické, dobrodružné, ale popritom všetkom tam zostala akási pachuť, ktorá sa už do konca žiaľ nevytratila. Príbeh to nezachránilo a hoc sa mi koniec páčil, celé to na mňa pôsobilo najviac asi slovom CHAOS alebo NEPORIADOK.

Škoda.
Už je to druhá kniha od autoriek, kt. som čítala a rovnako sa zaradila len na pozíciu - stačilo raz a ide ďalej.
No, možno niekoho iného poteší a zamiluje si ju. Veď názorov je mnoho a tak je to super.

06.05.2024 2 z 5

Mesačná sestra Mesačná sestra Lucinda Riley

Tiggy mi bola zatiaľ zo všetkých sestier asi najbližšia.
Každá predošlá kniha zo série však mala čo to do seba a baví ma aj postupnosť odhaľovania tajomstiev o Tatkovi Slanom a celkovo prepojenie príbehov každej sestry - predpokladám, do nejakého spoločného momentu a času, kedy sa veci ukážu a odhalia a sestry budú na nejaký čas opäť všetky spolu.

Koniec v tejto knihe by som si želala pokojne dlhší, natiahnutý o niekoľko desiatok strán. Je to zrejme preto, že mi boli postavy skutočne sympatické a celý príbeh ma bavil od začiatku do konca.

Séria ako celok je zatiaľ super a ja som zvedavá, čo odhalia príbehy posledných dvoch sestier a záverečný záverečný diel.

03.03.2024 4 z 5

Čarovná záhrada Čarovná záhrada Sarah Addison Allen

Krásna. Oplatí sa prečítať.

20.02.2024 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Taká fajn oddychovka. V tomto prípade to však žiaľ skĺzlo do kategórie - Neurazí, nenadchne.

Kniha by si podľa mňa zaslúžila viac strán, viac príbehu Noaha, Elary a aj Annie ale ešte v tomto príbehu, nie v novej knihe, kde sa rieši ďalší vzťah.

Boli tu momenty, ktoré mi prišli krásne, romantické a potom také, že som vlastne premýšľala nad tým, kde sa vzala tá názojmná iskra a rovno zamilovanie sa? Prišlo mi to miestami veľmi rýchle, nedotiahnuté a to ma troška zamrzelo.

Nič to však nemení na tom, že mestečko Green Valley a aj celá táto postupná séria, ktorá vás do tohto mestečka vtiahne, či nejak inak dopraví je milá, oddychová a ja by som ta. Proste išla hneď a zaraz a neodišla by som.

Možno ani preto som nebola taká vždy na 100% naladená na vlnu Noaha a Elary? Neviem.
Ale určite si prečítam aj ďalšiu knihu, ešte ju doma nemám, ale rada si ju prečítam a snáď budú vydané aj ďalšie, ktoré v nemeckom jazyku už sú na svete :)

21.11.2023 3 z 5

Twisted Games: Kráľovská hra Twisted Games: Kráľovská hra Ana Huang

Druhý diel série a som spokojná.

Samozrejme v knihe je aj nejaká tá erotika a príbeh je viac-menej rozprávkový, no ja som to od knihy očakávala a oddýchla si pri nej.

Hlavní hrdinovia z románu boli napísaní super - hodili sa do príbehu aj Rhys aj Bridget.

Mala som pocit, že čítam taký mix Denníka princeznej 1 a 2 a Päťdesiat odtieňov (! Ale bez bičíkov a týchto vecí, aby sme si to ujasnili, skôr ide o nejaké podobnosti príbehu, alebo aspoň mne to tak prišlo) -> a vlastne som si čítanie užila.

Na oddych dobrá kniha, bolo aj napätie, láska, romantika.
Prostredie kráľovskej rodiny, ale v takej milej komornej atmosfére, že mi to nevadilo a príbeh zase niečo také v sebe rozhodne mal mať už len podľa anotácie a predošlého dielu.

Pre toho, kto nevie čo, ale chcel by niečo od novej autorky, kde sa kĺbia predošlé veci, ktoré som tu spomínala - je to dobrá voľba. Ja sa nesťažujem :)
…prečítam si asi aj tretí diel, aj keď Jules mi z dievčať je tá najmenej sympatická. No, možno sa to zmení, som zvedavá, tak už len preto, ale neviem kedy bude v SK jazyku, tak možno siahnem po češtine.

29.09.2023 4 z 5

Anna v Avonlea Anna v Avonlea Lucy Maud Montgomery

Nečítala som ju hneď po Anne zo zeleného domu. Jej čas prišiel neskôr a knižku som si dokonale užila. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva je čarovné a ja som sa tam videla hneď, ako som sa do knihy začítala. V knihe som našl veľmi veľa pekných myšlienok. Teším sa, keď si časom prečítam ďalší diel.

08.09.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Čakala som niečo viac. Čakala som príbeh, pointu.

Musím vyzdvihnúť samozrejme kresbu, obrázky nám ukážu všetko, až moc a pri tomto diele, asi až príliš. A to je všetko.

Dostala som len príbeh, resp. zbierku obrázkov, v ktorých je vždy nejaký vrah, ktorého nakoniec zabije policajt, ktorý je rovnako trafený, ako tí zločinci a náramne si to užíva - fuj.
Toto, ale vieme z anotácie a tam to začína aj končí.

Kde však je potom tá hranica medzi dobrom a zlom? V tomto prípade nie je. Nemá to žiadnu hĺbku, len brutalitu.

Popravde, čakala som detektívku/thriller, v ktorom to do rúk teda občas vezme detektív, čakala som, že ho spoznáme, a nielej jeho, ale aj ďalšie postavy.
Vieme, že je vlastne sériovým vrahom vrahov, ale toto bolo všetko, čo sme sa dozvedeli a celé to bolo LEN nechutné.

Nič viac, ani nemám chuť tomuto dávať nejakú hviezdičku.

28.06.2023

Sesternice Sesternice Aurora Venturini

Rozhodne odporúčam. Atraktívka odeonka, ktorá je písaná z pohľadu dievčaťa / ženy s menším mentálnym postihnutím. Robí jej problem gramatika aj rečové prejavy. Jej štýl rozprávania si však zamilujete a vlastne aj ju, Yunu. Je to dobrá duša a jej pohľad na veci je tak nejak skutočný.
Vidí veci a píše o nich bez škrupúľ, bez pozlátok. Spôsob, akým nám rozpráva svoj príbeh je trpký, dojemný a miestami aj humorný.

Je sama sebou, nájde seba a aj to čo ju napĺňa. Sledujeme niekoľko rokov, ktoré prežíva so svojou rodinou a sama o nej tvrdí, že jej rodina je obludná a vlastne aj je.
No keď som knihu čítala, nemala som problém tomu uveriť, lebo všade na svete sa nájdu aj takí ľudia, ktorých pohltí temno a aj takí, ktorí sa snažia cez temnotu dostať von.

Veľmi dobrá kniha. Surová, ale skvelá!

06.06.2023 4 z 5

Medveď v meste Medveď v meste Katja Gehrmann

Skvelá kniha. Vtipná, poučná a aj krásne ilustrovaná a ten koniec, výborný :) !

22.04.2023 5 z 5

Výkrik Výkrik Nicolas Beuglet

Čakala som tak nejak niečo iné od anotácie, ktorú pre čitateľov vybrali. Dostala som akýsi prekombinovaný akčný príbeh, v ktorom hrdinovia precestovali polovicu sveta ako nič a pointa a experiment v knihe bol dosti divný a nepáčil sa mi. Je to však môj subjektívny názor.

16.04.2023 2 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Prvá časť sa mi veľmi, veľmi páčila. Táto bola podľa mňa už nejaká slabšia, ale stále fajn . Bola som sama zvedavá, po Divergencii, ako to bude ďalej.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Táto séria je skvelá! :)

16.04.2023 5 z 5

Päťdesiat odtieňov slobody Päťdesiat odtieňov slobody E. L. James (p)

Jedna z prvých takýchto šteklivých sérií, aj keď v dnešných časoch už vychádza iné čoro-moro. oproti takým knižkám je toto milá romantika, kde človek vypne a táto tretia časť bola aj dosť napínavá a ja som si pri jej čítaní oddýchla, upútala moju pozornosť a čítalo sa to super.

16.04.2023 4 z 5

Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya E. L. James (p)

Pre mňa také priemerné čítanie. Ja som bola na tento diel z pohľadu Christiana zvedavá, no to to také nemastné-neslané, ale zase stále dobré čítanie - no pohľad Any ma bavil viac.

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Dobré čítanie, ale aj veľmi ťažké a skľučujúce a po dočítaní som sa cítila fakt mizerne.

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Toto nie.

16.04.2023

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Mne prišla kniha dobrá. Bola napínavá a postupne odhaľovala viac a viac, príbeh sa spájal v jeden a záver bol vlastne prekvapivý, aj keď, pokiaľ ste čítali pozorne a sledovali stopy, dal sa páchateľ odhaliť. Čo mne napr. neskazilo zážitok z príbehu. Postavy v knihe mi prišli fajn. Na jedno napínavé prečítanie je kniha dobrá a ja by som jej dala šancu

16.04.2023 3 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Milá a originálna knižka :)

16.04.2023 5 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Vtipné čítanie, pri ktorom sa zasmejete, ak sa viete na príbeh pozrieť aj s nadhľadom. Zároveň to bola super romantická komédia, kde hlavná hrdinka občas , okej často, používa slovník plný nadávok, ale viete čo? Mne to tak nejak padlo v tom momente do nôty a ja som si príbeh užila a riadne som im obom fandila :)