tamdr tamdr komentáře u knih

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

docela dobré počtení,nic moc náročné,ale přesto zajímavě napsané,krimi podle mého gusta-žádný velký krvák,sympatická hlavní dvojice a dokonce i láska,odpočinková a příjemná četba

08.11.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

co k tomu dodat,porovnání vlastně stejného přežívání v koncentračním táboře a v gulagu na Sibiři,důsledek nacismu a stalinismu -nesmíme zapomenout a nesmíme dopustit, aby se to opakovalo

30.10.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

(SPOILER) mám problém s touto autorkou-ze začátku mám sto chutí knihu odložit jako nezajímavou,děj se natahuje ,nudí.Asi tak v polovině nastává zvrat a konečně nacházím v knize to,co tam hledám ,jako se to stalo u Hany.Ale Hotýlek mně fakt zklamal,nuda,nuda a zase nuda.Rozvláčný popis ,hodně nic neříkajících postav,sice jsem dočetla do konce,ale ...

25.10.2021 3 z 5

Mrtvá z Oxfordského kanálu Mrtvá z Oxfordského kanálu Colin Dexter

hodně zklamalo,ráda se dívám na seriál,kde je Morse inteligentní a sympatický introvert,herec který ho představuje přesně vystihuje jeho povahu,v knize protivný alkoholik,obsah zdlouhavý a dlouho nic neříkající,prostě hotové fiasko proti seriálu

21.10.2021 2 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

kniha se mi moc líbila,ale mám problém-jsem realista a tak vyprávění o setkání s duchem a komunikace s ním je pro mně jen pohádka,zato vyprávění o slonech je velký zážitek,ale celkově hodnotím příznivě,autorku miluju

02.10.2021 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

celkem se mi to líbilo i když nedosahuje kvalit Vypravěčky

30.09.2021 4 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

tak to ne,trochu červené knihovny,trochu krimi,ale nic pro mne

11.09.2021 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

pár stránek pohádkově laděných,ale napsáno tak jak to umí jen Murakami

02.09.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

ze začátku trochu zdlouhavé,ale pak to dostalo spád a celkem výborné čtení,dobrá krimi

21.08.2021 4 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Po téhle knize jsem sáhla spíše ze zvědavosti,autorku znám jako fotografku a manželku známého fotografa,a nevěděla jsem že napsala nějakou knihu.A docela mně mile překvapila,četla se dobře,zápletka nebyla nic moc ale příběh svěže napsaný,hlavní vyšetřovatelka sympatický samorost,celkově nezklamalo

05.08.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

co říct?nezklamalo ale ani nenadchlo

03.08.2021 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Miluji tuhle autorku a právem.Zajímavý příběh,pro mně některé pasáže trochu zdlouhavé,ale po přečtení jsem šťastná že se moje děti narodily zdravé,nevím jestli bych v sobě našla tolik síly jako Ema.

02.08.2021 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

mně se to líbilo,někdy zbytečně moc natahováno,ale děj dobrý,dobře se to četlo,jen závěr se mi moc nelíbil,čekala jsem jiný konec

22.06.2021 4 z 5

Sestřička Carrie Sestřička Carrie Theodore Dreiser

nějak mně to zklamalo,hrozně zdlouhavé popisy, rozhodně Americká tragedie byla o moc lepší a víc mně zaujala

09.06.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ze začátku mě to trochu nudilo,moc se mi nelíbilo zdlouhavé vyprávění,ale později zaujal obsah a začala jsem všechno vnímat silněji.Možná proto,že se mně toto téma dotýká více méně osobně,něco podobného se vyskytlo v mé rodině.Ty poslední kapitoly mi daly emočně pořádně zabrat.Člověk si neumí představit jak hluboce je někdo, kdo toto přežil,psychicky zraněn a na jak dlouho.A jak je to nepochopitelné pro ostatní.

31.05.2021 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Mně se nejvíce líbil Ranhojič a u toho asi zůstanu i po této knize

30.05.2021 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

dobré čtení ale více se mi líbil Ranhojič,tady bylo moc politiky a tu nemusím.Některé pasáže byly moc zdlouhavé,ale co se týkalo léčení a ošetřování pacientů to bylo opět zajímavé,celkově nezklamalo.Válka je hrozná věc,ale občanská válka je to nejhorší co se může národu stát.

24.05.2021 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

nádhera,skvělá kniha,jen mám radost že jsem nežila v jedenáctém století,žádná legrace být nemocný

20.05.2021 5 z 5

Sedmnácté znamení Sedmnácté znamení James Patterson

nějak moc mě to nenadchlo,připadalo mi to dost zdlouhavé,určitě jsem od něj četla lepší knihy

16.05.2021 4 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

tedy,to byla zase lahůdka,sice první část byla opět trochu zdlouhavá,ale pak to dostalo spád a posledních deset stran úplně zmněnilo mou představu o tom kdo je vrah,jako vždy bylo vše jinak.

12.05.2021 5 z 5