tamara1351 tamara1351 komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Mně byla hodně nesympatická hlavní postava

30.07.2020 3 z 5

Bůh v troskách Bůh v troskách Kate Atkinson

Nádherný román,složité vztahy i postavy,překvapivý závěr.Zkrátka výborný a poctivě psaný román v tom nejlepším smyslu slova.

21.07.2020 5 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Nádherné povídky, poslední kniha z rukou mistra Zafóna.Není k nim co dodat.Atmosféra zachycena skvěle i na malém rozsahu.Za každou povídkou můžete tušit mnohem vrstevnatější tajemný příběh.Gaudí
na Manhattanu to je velká krása a pokud jste byli v jeho chrámu,tak tahle povídka vám zaručeně umocní zážitek .

13.05.2024 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Velmi zajímavý počin, který nesedne každému.Hlavní postava,intelektuálka středního věku,nám předkládá svoje myšlenky, názory,sny a také se snaží své znalosti filozofie,fyziky,mechaniky i psychologie napasovat na svůj život.Vzniká tak neuvěřitelný , bizarní a prapodivný mix teorií nad kterými prostě musíte přemýšlet a vlastně můžete přijít na to, že i vy přijmete teorii podivnosti za svou vlastní.

29.04.2024 5 z 5

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Těžký kalibr,co se týče formy vyprávění,ale i tématu.Zpočátku jsem byla zmatená a dezorientovaná(to by se vlaštovkám nestalo:)),ale brzy jsem zachytila směr a z dané trasy ,přes města a zákoutí duše až k Petřínské rozhledně ,nešlo vystoupit.Mé první setkání s autorkou mě očarovalo, lyrické," jen" naznačující vyprávění s velkými traumaty na pozadí i na popředí.Hluboký vhled do paměti těla.Kdo tohle umí?Obdivuji.

18.04.2024 5 z 5

Jákobův žebřík Jákobův žebřík Ljudmila Ulická (p)

Ljudmila Ulická je dámou mého srdce.Tento skvělý román je fantastickou oslavnou freskou života.Román obsáhne sto let v životě jedné rodiny.Je zde mnoho postav,mnoho osudů,mnoho tvoření,mnoho smíření i nepochopení .Děj je poklidný,místy se posouvá formou dopisů "z truhličky"Charaktery postav jsou plastické,hluboké.Vidíme,že našim útrapám,bojům i štěstí,předcházely generace a generace jiných,kteří se životem bojovali stejně.Autorka skrze román nabízí smíření se sebou ,životem i smrtí.

27.03.2024 5 z 5

Neuzavřené případy Neuzavřené případy Kate Atkinson

Autorčiny knihy mám velmi ráda a ani tahle není výjimkou.Zdá se ,že příběh je detektivkou,ale více než na vyšetřování se autorka zaměřuje na vztahy ,na to,jak nás od dětství ovlivňuje rodina a na traumata,která z toho mohou vzejít a že stát se vrahem ,obětí i spoluviníkem je možné raz dva.

29.09.2023 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Věřím, že kniha má svoje obdivovatele,ale já to nejsem.

07.02.2023 2 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Tak tahle knížka opravdu nic moc.Já se prostě nudila,dialogy byly nezáživné, zdlouhavé.Emoce zde autor dávkuje účelově,podle šablony učebnice psychologie.Vše je naprosto zalito sluncem,vše je černé a pak bílé.Nic mezi tím neexistuje,postavy mění svoje postoje a dochází k prozření během chvilky,vše vychází,všichni žijí šťastně až do smrti.Možná by se měl autor zaměřit raději na pohádky.

25.01.2023 2 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Myslím, že předchozí detektivky byly,co se týče atmosféry, hutnější,ale přesto se jedná o nadstandard.Autorka zde rozehrává spíše psychologickou hru založenou na tom,že každý žijeme ve svém světě,ve své bublině a že je zkrátka prospěšné ji někdy opustit a podívat se na sebe z jiné perspektivy,ať už jsme oběť,pachatel ,detektiv nebo svědek.

05.02.2022 4 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Tak tohle se mi opravdu dobře četlo.Zajímavé prostředí, rozporuplné postavy a skvělý závěr.Velmi dobrá kniha o mateřské lásce,která je slepá.

03.01.2021 4 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Jiří Kratochvil

Tak tohle mě absolutně dostalo,geniální,vtipné,melancholické,magické.....

29.10.2020 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tak také mě tahle kniha neoslovila,pasáže jsem spíše tak přelétávala očima a brzy jsem zjistila,že se vůbec nic neděje a že jsem pořád v obraze.Moc mi také nesedl sloh knihy,který byl značně jednoduchý a postavy vedly" nic moc" dialogy.Srovnání Tuesday s Lisbeth je hodně ,hodně nadnesené.

03.09.2020 2 z 5

Stoprocentní riziko Stoprocentní riziko Jean-Michel Guenassia

Tak tohle bylo mnohem lepší než Nezmar,kniha měla atmosféru a styl.Za mě velmi povedené.

11.08.2020 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Téma knihy bylo velmi zajímavé,ale já prostě pořád čekala něco víc,zkrátka mi tam něco neidentifikovatelného chybělo:)

11.08.2020 3 z 5

Každý má někoho Každý má někoho Jan Noha

nádherná kniha.....A my se najdeme,sblížíme se a budeme si navzájem tím,na koho jsme čekali,aby nebyl na světě nikdo,kdo někoho nemá......To mluví za vše.
Moje povinná školní četba:)

30.07.2020 5 z 5

Bláznovy zápisky Bláznovy zápisky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Velmi pěkné a příjemné čtení.Opravdu osvěžující v době plné knih o agresi, násilí ,laciného sexu.....

08.04.2020 4 z 5

Liliputin: Povídky z války Liliputin: Povídky z války Jan Němec

Mě tohle dostalo do kolen.Právě teď,kdy jsou dva roky války na Ukrajině za námi jsem si zase připomněla o čem to bylo a o čem je to teď.Že šílenství,Putin,fascinace,motivace,moje zájmy,tvoje zájmy,odvaha i zbabělost stojí tak blízko sebe,že stačí úkrok stranou a soukolí života se rozsype a staneme se otupělými anebo spíš tupými?
Labutě jsou top.

29.02.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Jako oddychovka to bylo skvělé.Velmi se mi líbil neotřelý příběh mladé ženy,která se snaží proniknout do oboru lékařství ovládaného muži ve starém Skotsku.Postavy se svými charaktery jsou spíše romantického rázu,ale mně to nevadilo.Konec knihy mě nezklamal a ani příklon k fantasy mě neurazil.Jako plus beru i nádhernou kresbu na obálce.

12.02.2024 5 z 5

Volání divočiny (7 povídek) Volání divočiny (7 povídek) Jack London

Opravdu dobré povídky,můj i Buckův návrat ke kořenům a třeba Rozdělat oheň,tak to je něco, neskutečně sugestivní, drsné a syrové.Doporučuju,jestli máte v dnešní době pocit, že je vám zima:)))

08.11.2022 5 z 5