TajemnýSmrad TajemnýSmrad komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Sakryš, koukám, že někam zmizelo mé hodnocení a komentář ze včera... Možná trest za to, že jsem dal jen dvě hvězdy :-D.

Já vím - Stopařův průvodce Galaxií - klasika, kult, zábava, kreativita a tak dále a tak dále... Jenže já vlastně byl rozčarován a zklamán. Tak strašně se mi líbil film a tak moc jsem se těšil na knihu, ale do té jsem se nějak nedostal. Čtení se mi táhlo a vtipy mě mnohem lépe vyznívaly, když byly vměstnány do 104 minut na plátně, než do 146 stran knihy :(.

18.05.2020 2 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Gábinu mám rád. Fandil jsem ji během její biatlonové kariéry a fandím ji dodnes... Navíc na fotce na přebalu je fakt sexy (za to dostala jednu hvězdičku)...

Každopádně kniha mi přijde taková nijaká. Do jejího čtení jsem se nutil. Jsou tam zajímavé momenty, jsou tam skandální místa a také části, po kterých skočí každý bulvární plátek, ale... V celku to nějak nefunguje, skáče se mezi tématy, ztrácím se a závěrečný deník... Mě osobně přijde, že ho někdo sepsal až kvůli té knize, chybí mi v tom autentičnost a něco, čemu bych mohl věřit.

Takže Gábině přeji hodně štěstí, ale pokud se bude chtít věnovat literatuře, tak prosím jinak.

16.05.2020 2 z 5

Chinaski poprvé Chinaski poprvé Michal Malátný

Přiznávám, že můžu být malinko ovlivněný tím, že mám Chinaski rád, takže pokud nejste jejími fanoušky, můžete z tohoto hodnocení odečíst 0,0001 hvězdičky.

Kniha je hrozně fajn, příjemně se čte, a navíc dává poměrně zajímavý náhled do historie jedné z nejznámějších kapel u nás. Problémy jednotlivých členů, snaha o maximální profesionalitu, nápady na písničky, spory, touha po slávě, peníze a vnitřní svět plný otázek a boje toho, čím jsme a toho, čím bychom chtěli být... To všechno tam je a proto pět hvězdiček pro Malátného a partu kolem něj.

16.05.2020 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Knížka je hrozná... Ale mé ženě i sestře se to líbilo... Tak za každou z nich jedna hvězda.

12.05.2020 2 z 5

Mám strach, že když dám Analfabetce nízké hodnocení, budu označen za analfabeta, neřkuli idiota. Ale jelikož jsem chlapec statečný, tak to zkusím - 2 hvězdičky.

Kniha mi nikterak nevadila, ale rozhodně nemůžu říct, že bych ji dočetl s nadšením odložil a říkal si, že se k ní musím ještě někdy vrátit... Nemusím... Analfabetka stačila jednou a dost.

12.05.2020 2 z 5

Hokejky Hokejky Milada Večeřová

Hodně jsem přemýšlel, kolik hvězdiček knize dát... Objektivně, není to vrchol literatury, navíc dnešní děti už možná ani nemůžou pochopit touhu po prvním mobilu a lásky bez facebooku a podobných sociálních sítích, ale stejně... Jako puberťákovi se mi kniha líbila (tzn. četl jsem ji kolem dokola, a kolem dokola a pak ještě kolem dokola), takže jsem nechal hlasovat své pubertální já - 5 hvězdiček.

11.05.2020 5 z 5

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Kolikrát já tu knihu četl? V pubertě snad stokrát. Hrozně mě bavila. Tak moc jsem cítil s hlavní postavou, tak úžasná mě přišla představa budoucnosti v online světě.

Nevím, jak moc by mě bavil příběh dnes, ale to nevadí. Kdybych měl dát za každé přečtení jednu hvězdu, tak je tahle knížka nejlépe hodnocenou v historii tohoto webu :-D.

11.05.2020 5 z 5

Miluj sám sebe, ale s kondomem Miluj sám sebe, ale s kondomem Jiří X. Doležal

Když se pustíte do četby knihy od X. Doležala, tušíte, že to nebude nic běžného a mainstreamového...

Ale asi čekáte víc... Nebo alespoň já čekal. Jednotlivé povídky vlastně byly hrozně podobné s téměř stejnou pointou a tak nějak celkově jsem se musel do četby nutit.

Ve výsledku mě bavily snad jen dvě povídky, ale protože jsem sympaťák, tak za každou povídku jednu hvězdu.

11.05.2020 2 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Moji ženu hrozně knihy paní Lauerové baví... Jako odměnu za její náklonnost dávám dvě hvězdy. Já Jumaroro zkusil a... Nedočetl... Námět je dobrý, ale mě kniha zkrátka nebavila.

10.05.2020 2 z 5

První díl mě bavil a tak jsem otevíral dvojku s očekáváním úrodně rozvodněných očí od smíchu, nekonečnou zábavu a spoustu originálních postřehů ze života otce a dítěte staršího jednoho roku...

No a ono to bohužel nepřišlo. Témata a hlavně vtipy se hodně opakovaly z jedničky a originality bylo málo... Ano občas jsem se zasmál, když byl malý lumen Čeněk komparován s dětmi stejně starými, jinak ale za mě až příliš mnoho šedi a málo kdy skutečně zábavný prvek, u kterého bych si řekl: "Jo, to znám, to máme doma stejně."

09.05.2020 2 z 5

Fajn knížka, kde vtip (podařený) střídá vtip (očekávatelný, až malinko nudný).

Je potřeba brát knihu s rezervou a s nadsázkou. Za mě tomu chybí příběh, ale to je zjevně můj problém, protože autor dát do knihy příběh nezamýšlel.

Některé kapitoly jsou super a některé bohužel jsou, jen proto aby byly...

Občas jsem si říkal, že by autor mohl jednotlivé části knihy přednášet v estrádách z devadesátých let a zajisté by s tím sklidil úspěch... A protože estrádami nepohrdám a protože jsem se u knihy několikrát od srdce zasmál - má ode mně Deníček moderního fotra čtyři hvězdičky ;).

09.05.2020 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Kniha je obsahově mimo to, co jsem kdy četl a snad jde i proti tomu, čemu věřím, ale znáte to - darované knize na obsah nehleď.

Do Malého Stromu jsem se začetl trošku s despektem... První, co jsem ocenil byly popisy krajiny. Sám nedokážu popsat jak vypadá moje manželka a tady autor vymaloval ty nejnádhernější scenérie, jaké jsem kdy v životě (ne)viděl s takovou lehkostí... Že proto nemám přirovnání.
Děj některých kapitol mi malinko drhnul a kulhal, jak Stará Maud, ale závěrečné kapitoly jsem už četl jedním dechem. Chtěl bych napsat, jak jsem nesnášel toho haj*la z katolické školy, co... Ale psát to nebudu, abych náhodou nespojleroval.

Takže kniha je krásná, smutná a dostává čtyři hvězdičky navzdory tomu, že knihy takový tipu vůbec, ale vůbec nečtu (takže to je vlastně skoro, jakoby dostala pět).

08.05.2020 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knihu jsem kdysi dostal jako dárek... Do dnes nevím, zda to náhodou nemělo být varování...

Každopádně půjdu lehce proti proudu hodnocení a také proti vlastnímu přesvědčení, že film se nemůže rovnat knize... Film mě bavil, kniha pro mě byla malinko zmatená. Ztrácel jsem se v postavách a děj na který jsem čekal nepřicházel. Chápu, že odmašťovna taková asi může být - ztracení ve vlastní hlavě a spíše než akce, jen nekonečná šeď a hledání sebe sama... Jako varování dobré, jako kniha - pro mě málo.

08.05.2020 2 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Když jsem četl Manon, bylo mi asi osmnáct a bláznivě jsem se do té knihy zamiloval... Cítil jsem se jako des Grieux a rozuměl jsem každé jeho emoci, každému jeho pocitu... Jeho láska byla nahodilá a přitom tak silná a uvěřitelná.

Když jsem četl tuhle knihu ve třiceti, už mě přišel příběh jako naivní a jen těžko uvěřitelný, ale pořád velmi hezký. Jak člověk stárne, mění se zjevně jeho vnímání... Každopádně skvělé počtení a tu jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem zestárnul ;-).

07.05.2020 4 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

Prostě Václav Hrabě...

V povídce je hrozně cítit pubertální naivita, touha po lásce, která se ale pere se sebeláskou a touhou vyniknout, nezapadnout v šedi davu, nýbrž být jiný, být lepší, morálně čistější... A to vše na pozadí dospívání, zkoušky dospělosti.

Sakryš, tu knížku jsem někde ztratil, budu ji muset dohledat a znovu si ji přečíst... Vřele doporučuji každému, komu bylo někdy v pubertě smutno a cítil se alespoň chvíli sám v davu...

06.05.2020 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Úžasně nádherné... Asi nedokážu najít dostatečné množství superlativů, abych popsal všechny dojmy a pocity, které v sobě mám, když tuhle básnickou sbírku čtu. Kolikrát jsem se k ní vrátil a pokaždé jsem tam objevil něco nového, něco překvapivého a pokaždé tam bylo tolik citu, smutku, tajemství, rebélie... Prostě všeho, co k Václavovi patřilo.
Škoda, že umřel tak mladý, Kdybych si mohl vybrat jednu známou osobnost s kterou bych se chtěl potkat, tak by to byl on...

06.05.2020 5 z 5

Vyjednávač Vyjednávač Pavel Frýbort

Koukám, jak málo hvězdiček kniha dostává... Tak já to trošku vyspravím... Mám rád Řecko a taková pěkná detektivka při šumění moře a přípitku ouzem... Proč ne...

05.05.2020 5 z 5

Agentura Agentura Pavel Frýbort

Kniha je dobrá, čtivá... Jen hlavní hrdina byl na mě až příliš supermanovský a závěr zase moc telenovelovský... Takže za to hvězda dolů.

05.05.2020 4 z 5

Karneval trpaslíků Karneval trpaslíků Pavel Frýbort

Nejsem úplně odborník na tvorbu pana Frýborta, každopádně tahle knížka je ta nejlepší, co jsem od něj četl.
Zábavná, milá, s nadhledem a přesto upřímná. A protože si ji dávám do doporučených, tak varuji každého, kdo dá méně než čtyři hvězdy - pocítí tajemný smrad.

05.05.2020 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Nenechte se odradit filmem. Knížka je super a mě připomíná dobu, kdy jsem poprvé jel autobusem do Itálie...

04.05.2020 4 z 5