tabaluga tabaluga komentáře u knih

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Bohužel jsem se nedostala k prvnímu dílu, takže nevím, co předcházelo situaci, ve které se nacházeli hlavní hrdinové na začátku knihy. Sylvie byla sympatická postava a Oldřich si zasloužil lepší život než s bývalou ženou.. A ta doba..

08.05.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zajímavá zápletka, hned od začátku jsem si říkala, o čem ta kniha může být, když vrah byl dopaden hned na začátku. Upřímně řečeno toto jsem nepředpokládala. Naštěstí je zde Kate vykreslena jako postava z masa a kostí, takže děj je i uvěřitelný. Vraždy dosti drastické, nicméně jsem měla pocit,že mi tam pořád něco chybí..těším se na druhý Katein případ, uvidíme jestli mne knihy s ní pohltí:-)

14.03.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

No tak toto bylo velmi napínavé, ostatně jako Písečný muž, kterého jsem přečetla dříve. Musím uznat, že autoři se s každým dílem zdokonalují, protože první dva byly sice zajímavé, ale úplně mne nepohtily. U této jsem nechtěla přestat číst. Opravdu jsem si autory oblíbila:-)

02.03.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha byla čtivá, moc se mi líbilo propojení s hudebním světem a zajímalo by mne, jestli opravdu někdo má takové schopnosti jako pan Axel, který dokázal poznat o jakou skladbu se jedná. Tyto autory opravdu doporučuji.:-)

26.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na toto téma už mám něco přečteno, ale musím říct, že z Tatera jsem byla trochu zklamaná. Bylo to z mého pohledu vyprávěno, tak jako lehce,jako kdyby se osudy hrdinů neodehravaly v Osvětimi. Připomíná mi to trochu knihu Fotograf z Osvětimi, kdy lidé, kteří měli pro Němce nějaký význam, měli i snazší osud..ale kniha z mého pohledu měla mnohem větší potenciál, než byl využit..

19.01.2020 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dokonalá pro mne byla opravdu dokonalá :-) kniha je napínava od začátku do konce, pro mne tam nebylo žádné hluché místo a každá věta napsaná měla své opodstatnění pro pozdější rozuzlení příběhu. Jediné, co mi opravdu chybělo, bylo vysvětlení z pohledu Chrise, co se vlastně odehrávalo v jeho hlavě, na co myslel...zkusím i další díla od autorky, doporučuji..

05.10.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

No jestli toto patří mezi romantickou literarutu...nepřipadalo mi to moc romantické. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, dokonce i pani Deanova mi přišla dosti vlezla..Heathcliff byl posedlý a nakonec i trpící depresí, Kateřiny byly rozmazlene, prostě vše bylo ovlivněno dobou ve které žili..četlo se to dobře, ale za nesympaticnost všech postav 3 hvězdičky..

23.08.2019 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha se mi opravdu líbila, byla psaná na zajímavé téma stalkingu. Vůbec si neumím představit, že bych byla obětí, jelikož to musí člověka naprosto psychicky vycerpávat....Kniha je moc hezky psaná, prostě tuto autorku mám opravdu ráda, asi se mi to líbilo víc než Sedmilharky...

10.08.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc hezké bajky, i když na můj vkus některé dosti drastické...nejvíce se mi libila bajka Tři bratři...

20.07.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se mi moc dobře četla, dokázala jsem se vcítit do každé z postav...krásný dojemný příběh...hodně mne překvapil konec, vůbec jsem to nečekala...doporucuji

17.04.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Nelehké téma, možná proto mi taky trvalo tak dlouho než jsem knihu přečetla. Rasismus, myslela jsem, že toto se dělo v prvopočátcích, ale vidím, že rasismu je nakloněna každá doba, jen to lidé umí třeba lépe skrývat. Uvažuji nad otázkou, co bych dělala já v této situaci... Ten konec ten mne tedy dostal..

17.05.2023 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Špionky za dob první světové války. Musely to být nesmírně silné ženy, které dávaly svůj život v šanc s každou snahou předat důležité informace, aby válka skončila, co nejdříve. Všem třem dívkám jsem tleskala za jejich odvahu. Prolínání s dějovou linkou pátrající Charlie po sestrenici Rose s životním osudem špionky Eve. Za mne velice doporučuji.

16.04.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Příběh Zaklínače, Geralta z Rivie, který se nachází na okraji společnosti. Lidmi je opovrhován a využíván, za což si nechá náležitě zaplatit. Měla jsem radost, když se v příbězích objevil i jeho přítel, řekla bych na život a na smrt, Marigold. Líbilo se mi připodobnění povídek k některým z pohádek. Co jsem však nepochopila byla návaznost s prologem, kde vystupuje Korin a Visenna. Doufám, že to byl záměr, který bude pochopen po přečtení dalších knih že série Zaklínače. Jen škoda, že se ke mně toto skvostné dílo nedostalo dříve:-)

13.02.2023 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha se mi dostala do ruky naprostou náhodou a možná kdybych věděla dopředu, že je to knižní série, vůbec bych se do ní nepouštěla.. Takto budu muset přečíst všechna pokračování, abych se dozvěděla, jak se daří sestřičkám vypořádat se s trablemi a láskami nejen v osobním životě. No jsem zvědavá, co si osud pro Doru, Helen a Millie ještě přichystá. Jedná se o lehké, oddechové čtení. Ale bohužel v prvním díle se žádný happy end nekonal i když bych to všem třem přála...

25.10.2022 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Velmi znepokojivé čtení, kam nás budoucnost veškerých technologií může zavést. Budeme opravdu vkládat tolik důvěry v UI jako byl DEUS? Doufám, ze ne. I když kdoví, když byly naši prarodiče v našem věku, tak si taky takový pokrok také jistě neuměli představit a podívejme se dnes, kdo nemá smart telefon, pomalu ani nežije. Velmi jasný vzkaz vyslaný čtenářům s krimi zápletkou. Myslím, že telefon budu odkládat častěji nejlépe do trezoru:-)

22.11.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Po dlouhé době konečně zase něco milého pro potěchu ducha. Někomu kniha může připadat nudná, ale mne udržovala pořád v takovém drobném napětí, proč se ty postavy vlastně chovají, tak, jak je to napsáno. Generace tří žen a k čemu vedou věci nevyřčené nebo špatně pochopené.

23.08.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

No tak takovou oddechovku po sérii krimi knih už jsem potřebovala. Paní spisovatelka vyprávět umí. Bylo to jemně pohlazení po duši a jistě to nebude poslední kniha, kterou si od spisovatelky přečtu.

26.07.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Já jsem si tedy dvojici detektivů opravdu oblíbila.. Mia byla pořád taková rozlitaná:-) jen ten konec mi připadal odbyty a za mne bych věnovala trochu více stránek Miriam. Přeci jenom v předchozím díle byla jednou z ústředních postav a tady to bylo skoro jako kdyby byla mrtvá. Holt čtenář si může pouze domýšlet.. Ale jinak jsem opět netušila, kdo je vrah, což je u detektivek jistě dobře:-)

17.07.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak tento díl se mi líbil. Vraha jsem opět neobjevila. Prislo mi, že se i Mia trochu vzpamatovává jen mne trochu rozčiloval pan Munch.. Uvidime, jestli se příběh Mii nějakým způsobem ve třetím díle uzavře..

16.07.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Bohužel jsem nejdříve viděla film, který se mi zdal napínavý, ale ubral mi na zážitku z knihy, jelikož už jsem měla nějaké očekávání. Musím říci, že příběh byl opravdu napínavý, od popisu života alkoholika až po relativně spokojenou rodinku. Kdybych film neznala, myslím, že bych ani do poslední chvíle netušila Tomovu proměnu. Jen těch psychopatů v té knize na mne bylo trochu moc, v podstatě tam nebyla žádná normální osobnost až na malou Evie:-D všichni byli něčím poznamenaní:-D podruhé ji nejspíše číst nebudu.

14.11.2020 4 z 5