Sybelle Sybelle komentáře u knih

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jako dítě jsem případy Sherlocka Holmese měla velice ráda a ani po letech mě nezklamaly. Případy jsou napsané poutavě a na rozmanitá témata. Ne vždy klasický model (dorazí klient a Sherlock Holmes vezme případ). U některých je snadnější předvídat konec, ale každý má jistý zajímavý aspekt. Pokud máte rádi detektivky, kde je hlavní samotné řešení případu, budou případy Sherlocka Holmese to pravé.

28.11.2022 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Anthony Del Col

Tímto dílem končí 3. dílná série z assassinského prostředí odehrávající se v období 2015 - 2016 (předchozí díly Zkouška ohněm a Zapadající slunce). V této části jsem lépe pochopila, jak funguje jiná organizace, která stojí samostatně mezi assassiny a templáři. Konec příběhu to samozřejmě není. Pokračování v další sérii (Vzpoura) už čeká na přečtení.

21.10.2022 3 z 5

Pěkná kniha zaměřená na reálie z kouzelnického světa Harryho Pottera a na jejich stručnou historii. Také obsahuje informace okolo vydání knih. Pro ty, kterým nevadí anglické texty jsou tam dvě ukázky kapitol (z 1. a 2. knihy), které byly upraveny a nakonec publikovány v jiné podobě.
Vše je doplněno krásnými kresbami z nichž mnohé patří do ilustrovaných vydání série (do 4. dílu HP a něco z fantastických zvířat). Kniha určitě potěší každého fanouška.

20.10.2022 3 z 5

Poslední život prince Alastora Poslední život prince Alastora Alexandra Bracken

Povedené zakončení příběhu rodiny Reddingových. Stejně jako u prvního dílu se jednalo o odpočinkové čtení. Kniha je napsaná příjemným stylem. Nechybělo ani pár pěkných dějových zvratů a zajímavostí ze světa démonů. I když nejsem cílová skupina, bylo to příjemné čtení.

14.09.2022 3 z 5

Případ losangeleské sériové vraždy B. B. Případ losangeleské sériové vraždy B. B. Cugumi Óba (p)

Takové menší seznámení s nejlepším detektivem světa L a trochu i jeho minulostí.
Vyšetřování tohoto případu se odehrává 2 roky před Death note.
Blíže poznáte i agentku FBI Naomi Misoru, která se objeví také v sérii Death note.
Vyprávění se točí hlavně okolo vrahových hádanek a jejich luštění.
Text se čte dobře a než jsem se nedála byla jsem na konci. Tato Light novela je
takový úvod před mangou/anime Death Note. Ale funguje i jako samostatný příběh.

29.08.2022 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Dovolenková jednohubka, která pobaví. Kočky popsané v této knížečce jsou spíše venkovní. Nejedná se ani tak o konkrétní příhody s kočkami, ale jen humorné pojetí koček. Najdete zde i kapitolu, jak by to vypadalo, kdyby některé psí činnosti dělaly kočky.
U knížky by se mohli pobavit i zastánci psů a ještě být nakonec rádi, že mají psa. Ale, co se dá dělat. Kočky (aspoň dle knihy) měli v minulosti skvělou strategii, jak si člověka naklonit :D.
Ale není třeba se děsit. Život s kočkou není až tak divoký.

27.07.2022 3 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Dobře napsaný příběh s rychlým dějem. Bez zbytečných odboček. Příběh se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti.
Staví na myšlence vyvíjející se umělé inteligence, která zná lidi až příliš dobře a stává se z ní něco jiného, než tvůrci zamýšleli. Zajímavé bylo i funkční propojení umělé inteligence a lidského faktoru.

08.07.2022 4 z 5

Assassin's Creed: Průvodce světem Assassin's Creed: Průvodce světem kolektiv autorů

Po grafické i informační stránce krásný průvodce světem Assassin's Creed. Informačně končí u Odyssey.
Jak název říká jedná se o průvodce a proto obsahuje hodně spoilerů ke hrám a příběhu celkově. Najdete tu informace z her a další tvorby okolo Assassin's Creed. Ani občasné nesrovnalosti v překladu nekazí dojem. Jedna mě dokonce i pobavila. Strana 222:Templáři mají tři cíle. 1. zničit bratrstvo templářů.
Je to opravdu krásný průvodce tímto světem, který pomůže zorientovat se i pokud nechcete hrát hry a jen se chcete něco z této herní série dozvědět.

27.06.2022 5 z 5

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

Kniha je kombinací více žánrů. Odehrává se v moderní době, ve které se poslední drak na světě Vern naučil přežít a dokonce využít i mnoho jejích výhod.
Najdete tu humor, cynismus, akci i lidskost. V některých částech se autor s postavami moc nemazlil. Jedná se o zajímavě zpracovanou knihu, která se dobře četla.

20.06.2022 3 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

I když jsem nečetla předchozí díl, nebyl problém se aspoň trochu zorientovat. Myšlenku knihy bylo těžké minout, když byla podaná takto zveličeným způsobem. Celkově styl psaní a přehnané zveličování mi vůbec nesedlo. Některé kapitoly byly prostě úmorné.
Myšlenka knihy byla jasně podaná a svým způsobem autor velmi dobře vystihl lidi v jejich celkové bídě. A jsem i přes toto hodnocení zvědavá, jak to s Medison dopadne.

21.04.2022 2 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Pěkná detektivka zaměřená hodně na psychologii postav a metody policie. Toby celý život žije v bublině štěstí, a i když něco zkazí, dopadne to dobře. Po střetu s lupiči u sebe doma má zdravotní následky a začne se starat o svého strýce v jeho domě.
Po náhodném nálezu lidských pozůstatků ve starém stromě začne vyšetřování cca 15 let staré vraždy.
Příběh se mi líbil. Bylo zajímavé sledovat stopy až do dospívání všech podezřelých. Konec také překvapil.

21.04.2022 4 z 5

Noční vigilie Noční vigilie Bonaventura

Životní příběh muže, který má vlohy filozofa a básníka. Bohužel neví, kdy mlčet a rád svými slovy provokuje a vytahuje na světlo lidské neřesti. Proto se postupně dopracoval na ponocného a za svých nočních hlídek vzpomíná na etapy svého života nebo na události, které viděl na hlídce. I když necítí zvláštní náklonost k lidem, zůstává v něm dost soucitu a pochopení pro některé lidské bytosti.
Text z větší části tvoří filozofické úvahy psané květnatým stylem, proto bylo náročnější přečíst větší část na jeden zátah. Mnohdy odkazuje k postavám z divadelních her a knih. Pro odpočinkové čtení to asi nebude to pravé, ale je to zajímavé dílko.

11.03.2022 3 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Kniha neurazí ani nenadchne, že byste ji chtěli číst znovu. Přesto nelituji, že jsem jí četla. Četla se dobře. Tah se sousedkou byl dobrý a nečekala jsem ho od ženy, která se dobrovolně vrátí k muži, o kterém ví, že je manipulátor, feťák a zmetek. Nakonec ji zachránilo víc štěstí než její plány, které jí také trochu pomohly.

09.02.2022 3 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Lehce humorným způsobem podané téma vývoje duše. Milo prožil téměř 10 000 životů (většinou ne moc dobrých) a stále nesplnil podmínku pro zachování své duše. Ne, že by si vedl vždy špatně, jen to nebylo dost. Při čísle 9 995 je postaven před tuto informaci. Jeho život je propletený s jeho netypickou partnerkou, která si sama něco musí vyřešit a hledá si také cestu životem. Kniha určitě stojí za přečtení.

08.02.2022 4 z 5

Ukradnuté spomienky Ukradnuté spomienky Darrell Standing

Asi nebudu člověk, kterému je tato kniha určená. Příběh je o psychologovi který si začne se svou asistentkou a vše klape. Dokud se v nemocnici neobjeví jeho první láska s nevyléčitelným tumorem a umírá. Jelikož ztrácí paměť i ponětí o čase, příběhem prostupují její vzpomínky na minulost, které vnímá jako současnost.
Věřím, že si kniha najde jiné příznivce.

04.02.2022 2 z 5

Julius Caesar: Génius leadershipu Julius Caesar: Génius leadershipu Phillip Barlag

Tako kniha byla velmi příjemné překvapení.
Místo klasického životopisu, který člověk očekává, se kniha zaměřuje na Caesarovi metody vedení armády i občanů Římské říše. Zabývá se jen těmi historickými okamžiky, kdy musel jednat a rozhodovat se. Jeho rozhodnutí autor analyzuje podle současných metod leadershipingu a na místech, kde je to třeba vysvětluje historické pozadí, proč se tak rozhodl. Kniha si určitě zaslouží své hodnocení.

04.02.2022 5 z 5