sweeney Online sweeney komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Příběh, napínající naše smysly od začátku až do konce :) Ačkoli spousta z nás zná příběh z některého z filmových zpracování, i přes to stojí za to přečíst i knihu (vlastně ani nevím, co se mi líbilo víc). Severské detektivky mají celkově své specifické, osobité kouzlo, a to právě díky kombinaci drsného severského prostředí se syrovostí povah a činů tamějšího obyvatelstva.
Vřele doporučuji :)

01.08.2021 5 z 5

Úžasné jako první a jistě jako bude i třetí díl :) Jak jsem dříve české autory moc nečetla (vyjma povinnou maturitní četbu), tak jsem jim poslední rok, dva přišla na chuť a vyhledávám je čím dál víc. Na jednu stranu čtenář při čtení cítí obrovskou nespravedlnost až zlost, na druhou stranu dojetí nad obrovskou soudržností rodinných příslušníků a přátel. Perfektní čtení :)

05.03.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh, který mě naprosto dostal. Skvěle popsané charaktery postav, stejně jako skvěle vykreslená politická a společenská situace. Knížka, která vás chytne na první stránce a udrží až do konce. Doporučuji všema deseti :)

12.11.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po shlédnutí filmového zpracování jsem se rozhodla přečíst i knižní verzi a musím říct, že obojí se mi velmi líbilo :) samozřejmě, je to spíše oddechové čtení nežli příběh nutici k hlubšímu zamyšlení, ale není na škodu číst i tento typ literatury, kdy si čtenář může odpočinout a v tomto případě se i hlavně pobavit :)

18.02.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená, jako jsem byla v průběhu čtení tohoto příběhu ️ skvělá zápletka, napínavé od začátku až do konce, který byl velmi překvapivý. Za mě není co vytknout, věřím, že i další díly z této série budou stejně skvělé. Určitě doporučuji

05.09.2021 5 z 5

Smutný a zároveň velmi poučný příběh. I přes to, že mě historie velmi zajímá, o příběhu Životic jsem doposud neslyšela. Je nesprávné, že spousta tragických událostí upadla v zapomnění. Protože přece od toho historie je, aby nás poučila, aby nám ukázala, kam to či ono jednání a za jakých okolností může spět.
Brilantní práce paní Lednické :))

08.05.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Přečteno jedním dechem během pár dní :) ačkoli jsem fanda historie, o Sudetech a jejich obyvatelích jsem toho moc nepřečetla, a tak to doháním alespoň takto. Každá mince má vždy dvě strany, všude jsou lidé dobří i zlí. Těžko soudit, sami nevíme, jak bychom se v dané situaci zachovali :) Naprostá pecka :)

25.02.2024 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemné překvapení :) knížku jsem vyhrála již před nějakou dobou a konečně se do ní pustila a musím říct, že přečteno během pár dnů :) Zapeklity případ, do jehož vyšetřování se zapleta i osobní život obou vyšetřovatelů. Překvapivý konec..za mě paráda, těším se na další díl.

03.10.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Další z etap života mladičké Marie Kostkové z Kostky, tentokráte na dvoře nizozemské královny. Opět se setkáváme se členy její "bláznivé " rodiny a opět se čtenář baví od začátku do konce. Oddechové čtení :)

02.09.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Naprosto krásný, zároveň i smutný příběh o etapě českých (československých) dějin, o kterém jsem doposud neměla tušení (dobrá, jsem ročník 94, tak asi nejsem mezi svými vrstevníky jediná :). Knížka nás provází osudy několika postav, ze kterých ve mě zanechal hořkosladkou stopu život Kouly-Karly, jejíž osud byl vlastně vždy upozaděn osobami jí blízkými, ať už neúmyslně, či naopak. Kniha, která už teď patří mezi mé top :)

25.02.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ačkoli jsou vtipné situace takřka stejné jako v díle prvním, myslím, že na odreagování od starostí všedních dnů je útlá knížka dobrou volbou :)

28.08.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka je to zajímavá, hlavně tématem o kterém se toho moc nenapsalo (teda alespoň co já vím). Člověk se zase dozvěděl něco nového a o tom čtení knížek je :) Nicméně tam bylo pár pasáží, úryvků z vyšetřování, které jsem trošku rychleji preletla. Ale celkový dojem dobrý :)

13.04.2024 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od paní Mornštajnové jsem četla již několik knih a proto jsem ani od této nečekala nic jiného než že se mi bude velmi líbit. Sledujeme několik linek, život Marie a život zpočátku malé dívky a posléze velmi úspěšné mladé ženy Magdaleny. A jak postupujeme ve čtení, postupujeme i v létech, od roku 89 až po v podstatě současnost. Velmi čtivá a zároveň i smutná knížka. Vřele doporučuji :)

11.09.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Sáhnout po některé z knih Agathy Christie znamená vždy sáhnout po jistotě :) Pravda, v každém z příběhů má velké množství postav, v jejichž jménech je občas složitější se vyznat/vzpomenout si, kdo že to vlastně je :) Ale přesto nedám na tyto detektivky dopustit, ať už v podobě knižní, nebo filmové. Za mě skvělá zápletka, překvapivý konec. Tak jak to má být :)

19.01.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čtu příběhy H.Holea od začátku a musím říct, že ačkoli se mi všechny díly líbily, tento je opravdu zatím nejlepší :) Spád a stupňovaní napětí již od začátku, velmi překvapivý konec, prostě paráda. Opět mě Jo Nesbo přesvědčil o svém geniálním psaní :)

27.03.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dlouho mě knížky této spisovatelky míjely (mimo filmové zpracování příběhu Než jsem tě poznala, to bylo opravdu úžasné), a tak jsem ráda, že jsem to konečně napravila :) Příběh se čte sám, moc se mi líbilo prolínání dvou časových linek. Určitě se vrhnu na další autorčiny počiny :)

07.11.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ačkoli mi postava Rachel nebyla příliš sympatická, kniha se čte doslova jedním dechem. S příběhem jsem se poprvé seznámila prostřednictvím filmu, nicméně kvůli (nebo snad díky) mé zapomnětlivosti jsem se při čtení naštěstí nepřipravila o moment překvapení z odhalení pachatele. Plusový bod má za mě i způsob vyprávění, tedy z pohledu hned tří hlavních aktérů.
Doporučuji :)

26.08.2021 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Už teď, před přečtením třetího dílu, vím, že tato celá série se zapíše mezi mé knižní NEJ :) Opravdu skvěle popsané a vzájemně se proplétající životy členů jedné rodiny spolu s dalšími obyvateli Předmostí, a to na pozadí bouřlivého období těsně po druhé světové válce. Konečný dovětek z roku 1990 je jen třešničkou na dortu. Přečteno jedním dechem :)

17.02.2024 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý případ Sayer Altairové, stejně napínavý a čtivý jako ten první :) Na rozdíl od ostatních čtenářů jsem tedy já vraha neuhodla až do poslední chvíle, čili mě autorka udržovala v napětí po celou dobu čtení. Už se těším na třetí díl :)

26.11.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Další skvělý případ z pera Agathy Christie, který potrápí šedé mozkové buňky, tentokráte ale slečny Marplové :) Není co vytknout, moment překvapení, kdo že vraždu spáchal, je jako vždy přítomný.

13.10.2022 5 z 5