susu susu komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Po přečtení knihy jsem byla šokována a zhnusena tím, co paní Sosnarová prožila. Jenže podezření, že vyprávění o událostech z gulagu je vymyšlené - zřejmě původně jen za účelem získání finanční náhrady, potvrdil Adam Hradilek studií Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Samozřejmě v té době se tam odehrávaly hrozné věci, možná je něco pravdivé nebo přejaté z vyprávění jiných osob, nicméně autenticitu pro mě kniha ztratila. Způsob vypravování a sloh také nejsou bůhvíjaké, proto hodnotím jednou hvězdou.

11.07.2019 1 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, laskavé, nostalgické, radostné i smutné. Skvost naší literatury.

16.10.2017 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Říkala jsem si, že si dám ke čtení romantiku s puncem červené knihovny, ale místo toho jsem dočetla báječný thriller plný tajemství s překvapením na závěr. Jasných pět hvězd!

23.01.2021 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Rozhodně jedna z nejlepších od Sandry. Detektivka a červená knihovna v jednom, ideální pro překonání splínu ;)

29.12.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Je to báseň v próze psaná krásnou češtinou, s nadoblačnou :) a hororovou atmosférou.

30.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přemýšlím, jestli dát nejvyšší hodnocení. Něco mi totiž v knize chybělo. Něco hlubšího, čím by mě příběh dostal do kolen. Je to útlá kniha, která je rozdělena ještě na tři části, ve kterých jsou obsaženy příběhy tři generací. Tím pádem je charakteristika postav plošší, není prostor na detaily a vyprávění mi připadá jak z rodinné kroniky mojí babičky. Některé okamžiky v knize jsou vylíčeny autentičtěji, ale je jich málo. Nicméně příběh je čtivý a zajímavě vystavěný.

27.10.2017 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Nejryzejší nostalgie a vzpomínání na dávná léta, hrozná i krásná zároveň - a Dejvice.... Jak asi vypadal tehdy autor v invazi a lewiskách? Vlastně stejně jako všichni ostatní :)

10.11.2015 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Určitě lepší než předchozí Lazar. Neobvyklé téma, pachatel překvapivý a hodně akční závěr. Na popisy brutálních "trestů" jsem si ale nějak nemohla zvyknout.

10.01.2021 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Příběh je čtivý s překvapivým koncem, jak je u Cobena dobrým zvykem. Ale občas mi to připomnělo pejska s kočičkou, jak pekli dort. Děj je překombinovaný, kdyby autor vynechal třeba KGB a obléhání Stalingradu, knize by to jenom prospělo.

19.11.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Spolu s Vraždou Rogera Ackroyda nejlepší detektivka Agathy, která si pohrává se čtenářem, aby mu to na konci nandala.....

16.04.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Takové normální, i když poněkud melancholické, vyprávění o vztazich a lidech méně či více nenormálních.
Pro nejvyšší hodnocení knihy je asi třeba být ve správném věku a správném duševním rozpoložení.

28.01.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak takhle si představuji horor. Vynikající, mrazivé, syrové, nezapomenutelné.

28.10.2017 5 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

I když jsem věděla, do čeho jdu, doufala jsem, že na mě dýchne Šumava, kterou mám ráda, a její tajemná atmosféra. Ale dýchl na mě spíš stalinismus s jeho praktikami. Byla to hrozná doba, kterou Kalčík zdokumentoval vlastně paradoxně dobře, i když ze svého vlastního pohledu přesvědčeného komunisty. Jen je nutné být při čtení "v obraze".

05.09.2017 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pokud jste knihu ještě nečetli, vynechte komentář pod mým od KaiShun. V první větě prozradil celou zápletku. Zároveň prosím všechny , kteří do komentářů přispívají, aby hlavně u detektivek neprozrazovali pointu. Jinak mně se Mráz líbil, atmosféra knihy je výborná a doporučují všem, aby si ji přečetli. A sérii čtěte postupně: Mráz, Kruh, Tma.

12.03.2017 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mam stísněný pocit z klaunů od chvíle, kdy jsem četla To, a stejně tak po přečtení Osvícení nemám rada vytvarované keře, zvlášť ty, které maji tvar zvířátek...

10.03.2017 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Uf...pan Mercedes se nám představil celkem brzy a jinak by to ani nešlo, když psychopaty umí King ztvárnit naprosto dokonale. Ostatní osoby jsou popsány také slušně, ale bez vraha, kterému se autor šťourá v mozku plném šílených myšlenek, by to nebylo ono.

23.01.2020 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Právo nálezce je takovou mírnou parodií na detektivku a odlehčeným intermezzem mezi dvěma hutnějšími díly. Soudím tak ze závěru, kdy se "zlo probouzí" a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat. Nicméně odlehčený King se mi hodně líbil.

23.01.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

MUSELA jsem ji přečíst na jeden zátah. Za spád a napětí si kniha 4 hvězdy zasluhuje. Je poznat, že autor je scénárista - film se mi při čtení odvíjel přímo před očima...sice béčkový, ale napínavý.
A mimochodem kniha má hezký a tematicky výstižný obal, který mě ke čtení přilákal.

25.11.2018 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Výborně. Překvapení na poslední stránce, chvíli nevěříte vlastním očím....... a to se mi líbí. Coben píše vše podle jedné šablony, jak už tady poznamenali jiní, ale zatím mi to nevadí.

11.11.2018 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Gejzír myšlenek, ekvilibristika se slovy a Haňťa - vzdělanec proti své vůli :) Geniální dílo!

08.01.2017 5 z 5