Sulmo Sulmo komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Podezřelí jsou všichni, vrah jen jeden. Bystřejší čtenář detektivek může vraha odhalit dříve, ale stejně si nebude jistý. Pohodová detektivka. Hvězda navíc za hezkou obálku.

08.02.2024 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dobře se to četlo, kapitoly rychle ubíhají.
Kniha se mi líbila víc než Hana. V podstatě by to mohl být příběh, který se může stát každému.

15.04.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dávám vysoké hodnocení. Žádný krvák, přestřelky, žádné otravné ,jiskření' mezi hrdiny. Prostě taková pohodová detektivka. A plus hvězdička za to,že ani jeden hlavní hrdina neholduje alkoholu a drogám.

28.01.2024 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

(SPOILER) Čtu už z nostalgie. Nevím, proč by měl děda důchodec pořád vést Sûrete, a všichni ho do toho nutí? Ať už odpočívá. Nebo ať je jen externí poradce, soukromé očko...
Jinak k příběhu. Fajn oddechovka,kde už víte,že můžete s klidným svědomím vynechat některé odstavce. Jen menší mínus - to jako oni nezjistili podle mobilu a signálu, kde kdo byl,připadně komu Tony volal? Já vím, že by ,jako' nic neobjevili,ale stejně.

10.09.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Jako jo,šlo to. Po dlouhé době bez různých popisů forenzních týmů,zdlouhavého sledování kamer apod., a byly tam i vtipné momenty. Uvidíme, jak se série dále vyvine.

25.05.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

(SPOILER) Proč proboha proč musí vždy někdo z týmu zemřít tak blbě, a proč je do případu zamotaná vždy rodina policisty. Ty její děti už by musely být v blázinci a bát se vycházet. A ještě se policajti podivují nad tím,že už mají děti mobil. A já teda nevim,ale jestli mají v Irsku opravdu takovouhle mládež,kdy se desetiletí toulají po nocích, tak je s lidstvem konec. Amen. Jinak zápletka dobrá,ale ubírám hvězdy za výše popsané.

19.05.2023 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Místy dlouhé, občas napínavé, a po odhalení vraha si řeknete Proč mě to netrklo dřív? No-Strika taky ne...

12.02.2024 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Námět dobrý, ale dost zamotaný,a musím teda říct, že jsem asi nepochopila úplně to střídání a o co vůbec šlo. Doporučuji si psát na papír jména a časy, kde kdo zrovna s kým byl,budete to potřebovat. Myslím, že by ty smrti stačily tři

19.04.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Nechápu vysoké hodnocení. Hrozné. Pobit celý policejní sbor,a najednou šup, na všechno přijdeme a vše vyslídíme... drastické. hvězdička za to,aby stromy neplakaly,že padly na tuto knihu.

14.04.2023 1 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Dávám plný počet. Zápletka sice taková nanic,ale to nevadí. Co má autor taky pořád vymýšlet.

19.04.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Co všechno se v té malé vesničce neděje... Líbí se mi tajemnost vesničky a radosti i starosti jejích obyvatel. Ubírám však hvězdičku za vrchního inspektora,který chce sám spasit svět, a to už poněkolikáté. Kdyby se měl člověk záměrně tvářit teď zrovna podezíravě, teď mhouřit oči, teď říci toto, pak tamto,a to vše si pamatovat, a vědět,že moje gesto ovlivní nějakou situaci za rok, tak se divím,že Gamache už neklepla pepka. Slabší díl série,ale i tak doporučuji přečíst, pokud možno popořadě,a za dlouhých zimních večerů.

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Čtivé, napínavé. Ovšem kdyby si pár postav mezi sebou řeklo, co kdo zjistil,bylo by to jednodušší... Ale to by pak skončilo po 50 stranách. Těším se na 2.díl.

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Dobré, čtivé, napínavé... dávám plný počet hvězd.

10.03.2024 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Beru to trošku i jako společenský román. Detektivní zápletka dobrá.

28.02.2024 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Dobrá historická detektivka, hledala jsem trochu něco jiného, než jen Vondrušku. Přečtu další díly.

09.09.2023 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Tuto celou sérii oceňuji vysokým počtem hvězdiček, ikdyž je opravdu rozvláčná. Ale celkový dojem super, doporučuji si přečíst.
Hlavnímu hrdinovi nezávidím, v jaké rozporuplné době žil,ale vždy si poradí, i díky přátelům.

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Dávám nižší hodnocení. Tak nějak tomu něco chybělo. A hlavní hrdinové se teda chovali jako malí!

08.10.2023 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dlouhé době u této knihy oceňuji,že jsem opravdu byla překvapená, kdo je pachatel, což je v dnešní době zázrak.

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Přijde mi, že v posledních pár knihách pan Vondruška ztrácí trochu páru. Ale mám všechny knihy doma,a ráda se těším na další.
Tento díl byl takový překombinovaný,zmizelých jak na orloji,ale dávám hvězdu navíc za tajuplné prostředí skal.

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Hm hm hm. Tak nevím. Ta afektovanost Kim ve všech rozhovorech, kolikrát nikdo ani nedořekne větu, a pak šup prásk bum,ty jsi vrah. Dávám 2 hvězdy.

09.03.2024 2 z 5