Stromovous Stromovous komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

S mnohými komentáři souhlasim. Na ty názvy "kapitol" se časem dá zvyknout, ale tohle se mohlo zpracovat lépe. Popis Osvětimi a Varšavského povstání byl výborný a musím pochválit cit a bolest, kteří do toho byli vloženi. Není to lehké téma, ale kniha se mi líbila.
Příběh je vyprávěn z pohledu tří postav a to ještě z minulosti, z doby v táboře a potom z doby po válce. V knize se nemuselo tolik skákat v čase a tolik mezi postavami.

16.05.2021 4 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Kniha velmi nadčasová, skrývající dávnou pravdu o vedení soubojů, taktice, druzích terénu a rozmístění armády, o čtení v nepříteli a celkovém umění války.
Velmi doporučuji.

31.12.2023 5 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Na jedno odpoledne, super zajímavý příběh k rekreačnímu historickému obohacení. Mohu vřele doporučit!

29.09.2023 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

V knize je skvěle popsán příběh o pomstě a Mia se začíná učit na vraha u Rudé církve. Kniha je dopře poskládaná a líbilo se mi i zasazení do Republiky (Jako starý Řím a Benátky). Líbila se mi také magie která vyžaduje oběti abyste jí mohli používat a tamní svět a koncept tří sluncí... Ani mi nevadily poznámky pod čarou, jen mohly být někdy trochu kratší.

09.01.2023 5 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Už se těším na další díl! Kniha je něco nového především proto, že pochází z Číny a má skvělou zápletku a pro mne neotřelý způsob vyšetřování.

01.07.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Skvělá kniha! Je to světový román, ale s počtem mrtvých se vyrovná i thrilleru. Způsob podání příběho mi vyhovoval, ale knihu jsem četl nějaký čas i díky tomu, že je příběh psán nespisovně a mě to do začtení se do příběhu rušilo. Chápu proč to Nesbø udělal, ale konec mě dostal... Je to první kniha od Jo Nesbøa a určitě ne poslední!

01.07.2022 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Depresivní a smutná kniha se silným tématem.

04.01.2022 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Začátek knihy se mi hrozně táhl, ale konec svištěl a nakonec to dopadlo jak jsem očekával. Kniha je závěrem celé série, kterou jsem četl na jeden zátah jednotlivé díly po sobě a možná to byla chyba, protože třetí díl je přesevšechno dějem za mě nejslabší ze série, avšak nejepičtější.
Sérii doporučuji, nevím zda-li dílo dávat mladším ke čtení, protože je v něm opravdu mnoho vulgarit a čuňačin, ale i to v příběhu mělo opodstatnění.
Poznámky pod čarou mi nevadily, někdy ale byly dlouhé přes stránku a jako čtenář jsem se musel vrátit k původnímu textu a navázat zpět na atmosféru. Někoho to může zcela vytrhnout z děje, ale takový je Kristoff :D parchant jeden :D

24.02.2023 4 z 5

U Zlaté rukavice U Zlaté rukavice Heinz Strunk

Je to čistá hrůza a šílenství. Kniha má chaotický děj, ale jak napsat knihu o psychopatovi a vrahovi? Z knihy číší smrad, zděšení, krev, krutost a bolest...

18.11.2022 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Dechberoucí válečný román.

06.07.2022 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha je skvostná a velmi čtivě představuje krásný příběh založený na dávném sváru. Je to vyšší fantasy s přesahem. Vřele doporučuji a přeji krásný prožitek. Tloušťka knihy není ku škodě, v mém případě by mohla být i o něco tlustší.

09.04.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Skvělé, skvostný závěr úžasné trilogie a já mohu všem vřele doporučit!!
V podstatě již nemám slov, konec přesně takový jaký jsem si přál. Dokonalé!!

30.12.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Jak to mám zhodnotit?
Nu, příběh je rozkouskován v povídkách, které na sebe nenavazují ani časově a ani atmosférou a tudiž jsem se v ději ztrácel.

Vlastně mě to nebavilo tolik jako první díl, avšak od Brokilonu to bylo lepší. Epilog byl velice vtipný, nicméně až teatrálně trapný, postavený na mnoha klišé.

V sérii budu pokračovat, ale až si dám přestávku, protože mě kniha držela v krizi a utíkal jsem k jiným čtenářským požitkům.

Způsob vyprávění pana Sapkowského se mi líbí, nicméně mám výhrady, avšak já nejsem spisovatel. Více se mi líbí styl pana Tolkiena.

28.02.2024 3 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Krátké, dobré čtivo mezi jiné knihy, výborně zpracováno a ilustrováno. Bestiář neměl chybu.

25.01.2024 4 z 5

Světové klenoty UNESCO Světové klenoty UNESCO Jan Pohunek

Kniha je fantastická, poutavá, jsou v ní velmi povedené fotografie z míst. Text popisů je krátký, přesto výstižný, dobře se v knize orientuje.

25.08.2021 5 z 5

Slovní sebeobrana Slovní sebeobrana Sam Horn

Kniha je poučná a v jádru zajímavá, nicméně se mi četla těžce a dlouze.

31.10.2023 3 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Neurazí, nenadchne. Je to o inteligentním systému, který chce ovládnout zemi, ale přišlo mi to poněkud nedotažené a s postavami jsem se neuměl příliš spojit. Kniha má krásně krátké kapitoly a byla velmi čtivá.

29.08.2023 3 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Knihu jsem četl rozkouskovaně. Děj nebyl konzistentní, ale čtivost do něj přidávaly nálezy zmučených těl lidí, kteří jak se na konci dozvíme se nechovali zrovna lidsky. Knihu mohu doporučit, zahnala mnoho času v práci o přestávkách, ale na druhou stranu to zase nebylo terno.

07.08.2023 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Knihu jsem četl rozkouskovaně o pauzách v práci a někdy i doma to vše v telefonu. Příběh byl celkem plytký a postrádal jsem v něm trochu akčnosti. Jediná nervydrásající situace je až na konci a i z té jsem byl sklamán. Knize snižuji hodnocení za pro mě podivná jména, která jsou navíc ještě skracována do jiných podob toho jména, dále snižuji za plytkost, nudu, nebyl vysvětlen modus operandi vražd a vrah byl divný. Nemluvě o nevyspělé lásce hlavního hrdiny k nadřízené a to, že kniha není thriller ale krimi detektivka. Pořád tam někdo někomu lže nebo zatajuje, kniha mohla být kratší tak o 100 až 150 stran. Do dalších dílů rozhodně nejdu.

12.07.2023 2 z 5

Objektiv objevuje svět Objektiv objevuje svět Vendula Krejčová

Kniha rozhodně stojí za přečtení/prohlédnutí. Reportáže jsou z 32 míst světa a u všech jsem se toužebně zasnil tam na chvíli být, teda kromě Antarktidy :D

29.08.2022 5 z 5