Storm5007 Storm5007 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasná kniha, už dlouho mě žádná kniha tak nepřekvapila jako tahle. Když jsem si ji kupovala netušila jsem jaký zážitek mě čeká. Zhltla jsem ji během týdne a mrzí mě, že není delší. Kniha je vtipná, hlavní hrdina je sympatický a nemůžete jinak než mu fandit. Trochu mi připomínal MacGyvera :oD. Musím uznat, že situace, kterými si musel projít mě nenechávali v klidu :oD. Líbilo se my, že ač byla kniha plná technických termínů bylo to velice dobře vysvětleno a v textu jsem se neztrácela. Jsem ráda, že jsem ještě neviděla film, ale teď se na něj určitě ráda podívám.
Knihu velmi doporučuji jsou tam vyvážené pasáže klidných chvil a nervy drásajících okamžiků. No doufám, že se od Andyho Weira brzy dočkáme další senzační knihy :oD.

01.09.2016 5 z 5

Válečník Válečník Elizabeth Chadwick

Kniha je vsazena do úžasného období, je velmi čtivá a bavila mě od začátku do konce. Autorka měla skvěle podchycené dobové události tehdejší nepříliš jednoduché doby. Skvěle popisuje turnajové prostředí a vše co k tomu patří. Měla jsem o všem co píše jasnou představu.
Knihu doporučuji.

25.07.2016 5 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Jsem naprosto nadšená. Jedná se o úžasnou knihu s tajemným a velmi napínavým dějem, od knihy se prakticky nedá odtrhnout. Ne jednou mě při čtení této knihy mrazilo.
V poslední době je velmi málo knih u kterých nemáte v některých pasážích problém se prokousat. Tady jsem neměla nejmenší problém. Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby se tato kniha zfilmovala. :oD

24.06.2016 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Super kniha a hlavně první u které jsem přišla na to, kdo to udělal a dokonce i motiv. Je to moje malé osobní vítězství, jelikož knih od A. Christie jsem přečetla již mnoho, ale nikdy se mi její skvěle promyšlené zápletky nepovedlo rozklíčovat.
Určitě doporučuji :oD

20.05.2016 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Prostě super, k této knize není co dodat, velmi čtivá a jako vždy bezva závěr. Ještě nikdy se mi nepovedlo přijít na to kdo je vrah :oD, u této knihy jsem si dala záležet a po přečtení malé části jsem se hluboce zamyslela :oD. Jaké bylo moje překvapení, že vrah byl právě ten koho jsem vyloučila jako prvního. Moc jsem se bavila a určitě doporučuji :oD

12.05.2016 5 z 5

Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Čang Čin-song

Tato kniha mě jednoznačně obohatila. Po přečtení jsem dlouho váhala co napsat do komentáře, protože prostě nemůžu uvěřit co se v područí rodiny Kimů děje. Všichni asi máme jakési informace, jistě zkreslené protože KLDR nepřipustí, aby se svět dozvěděl vše co se několik desetiletí snaží tajit. Je mi neskutečně líto lidí, kteří tam žijí a kteří si už ani neumějí představit, že život může být vlastně úplně jiný, po tolik generací vymývání mozků propagandou a strachem. Ne, že by si to jen nepamatovali, ale oni tomu i věří. KLDR udržuje trvalou mobilizaci a dokonce si vytvářejí vlastní problémy, které úmyslně svádějí na Jižní Koreu a proto jsou stále aktivní ve svých špinavých hrách.
Lidé tam umírají hlady a myslí, že je to normální, že celý svět je na tom stejně a z prominutím ty tlustý prasata si užívají nejluxusnější lahůdky z celého světa. Humanitární pomoc, kterou KLDR vnímá jako válečnou kořist nemají šanci obyčejní lidé ani zahlédnout. Moc jsem fandila Čangovi a i když jsem věděla, že tuto knihu napsal a proto přežije bylo mi ho moc líto čím si musel projít. Opustit rodinu, vše co zná a projít si tímto peklem, aby mohl volně a svobodně dýchat a projevovat se jako člověk. Z jeho pohledu jsme se dozvěděli něco co by se jen tak ven nedostalo jelikož je to z okolí Kimových blízkých. Je opravdu šokující a smutné, že je to pravda.
Škoda jen, že v knize bylo tolik překlepů a chyb, to trochu kazilo dojem ze čtení na pocitech po přečtení této knihy to, ale nic nezměnilo.
Rozhodně toto téma jen tak neopustím :oD

15.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení knihy jsem trochu zmatená, musím uznat, že se jednalo o skvělý marketingový tah, ale jediné co je na knize dobré je, že je velmi čtivá. Očekávala jsem naprosto něco jiného. Z hlavní hrdinky mi bylo akorát tak špatně. Vlastně se nejednalo ani o moc zajímavé téma asi by to bylo lepší pojmout jako krátkou povídku a úplně by to stačilo. Podle reklamy jsem si myslela, že se bude jednat o něco mysteriózního, bohužel není to tak.

Kniha roku 2015???? Nechápu, očividně nejsem sama :oD

19.02.2016 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem knihu dočetla zamrzelo mě, že je tak krátká a já ji mám za den přečtenou. Od Orwella bylo geniální využití zvířecích postav k popisu komunismu od prvopočáteční myšlenky až po pokřivený záměr mít se lépe než všichni ostatní a všechny ovládat. V knize se mi moc líbila pasáž jak se prasata odstěhovala do domu, začala spát v postelích a jak si stále přepisovala hesla, která měla na začátku i smysl a jevila se jako to nejlepší pro všechna zvířata. Zvířata měla své plány, ale nakonec se měli hůř než si jen mohli představit. Moc mi bylo líto boxera, který v dobré vůli celý život dřel pro to, aby se všichni měli dobře, ale pro privilegovaná prasata představoval hrozbu.
Skvělá kniha :o)

14.01.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je fascinující jak G. Orwell popsal komunismus, když si uvědomíte ve kterém roce tuto knihu napsal. Příběh je popsán velmi věrohodně a musím říci, že kniha ve mě zanechala opravdu velmi silný zážitek a musím o ní pořád přemýšlet. Jsem ráda, že mám tento světový skvost ve své knihovně. :o)

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Nedávno jsem dočetla knihu a musím se přiznat, že jsem se nemohla odtrhnout. Moc mě překvapil konec knihy. Zajímavé bylo zjištění, jakou povahu má v knize Hammond v porovnání s filmem to není hodný, usměvaví děda naopak má nejoblíbenější postava byl Malcolm, skvěle vysvětloval teorii chaosu, to se mi moc líbilo a to jak dopadl jsem nemohla rozdýchat.
Je fajn, že se kniha tak liší od filmu, protože právě proto mě mohla tolik oslovit.
100% tady platí stará dobrá pravda "kniha je lepší než film." :o)