Storm5007 Storm5007 komentáře u knih

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Nemohla jsem dát jiné hodnocení než 5 hvězdiček. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Charaktery postav jsou věrohodné a u všech jsou uvěřitelné. Nestalo se mi, že bych v knize narazila na nezajímavé místo. Děj ubíhal plynule a postupně gradoval. Konec byl velmi překvapiví a neočekávaný. Určitě knihu doporučuji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. :oD

28.09.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Kniha se mi moc líbila. Autorka sice až moc zdlouhavě popisuje určité pasáže, ale příběh se mi líbil. Celkově se mi líbí styl jak je kniha napsaná a to je střídání vyprávění z pohledu několika postav. Vždy se vyprávění přeruší v tom nejnapínavějším momentě a to vás nutí číst pořád dál. Únosce jsem si tipla dobře, ale nebylo to zas tak jednoznačné :oD

16.09.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tato kniha mě opravdu oslovila. Velice zajímavé zpracování to se týká vyprávění i dosti krátkých kapitol. Pozor text níže obsahuje SPOILER..............
Překvapilo mě jak autor směruje Vaši pozornost na postavu, která má nevyrovnanou a dalo by se říct narušenou psychiku. Očekávala jsem, že vrah je právě on, že se jedná o příběh, kde je vrah známí od začátku a napětí je vyvoláváno jeho chováním a skutky v průběhu děje. To jsem se, ale spletla a odhalení vraha bylo překvapivé. Trochu mě zklamali dvě věci a proto jsem v hodnocení nedala 5 hvězd. Za prvé si myslím, že si mohl autor více pohrát s dějem, kdy zemře Simon. Děj mohl být delší a více dramatický. Za druhé mi nesedělo odhalení Simona. Jane na to přišla prakticky v jedné větě, prostě si to uvědomila? Viděla bych to více propracované. Při něčem ho mohla přistihnout nebo u něj najít jednu z perel roztrženého prvního náhrdelníku. Třeba ta věta, kdy Simon řekne, že trocha alkoholu v 15 týdnu těhotenství nevadí, ta mě zarazila. Jane si to, ale uvědomila až později. Kdyby si to například Jane dala do souvislosti na základě této věty, dávalo by to větší smysl, protože jak je možné, že tuto informaci Simon má? Celkově je, ale kniha velmi dobrá a rozhodně ji doporučuji. :oD

26.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha není dějově tak silná, jak jsem u Dana zvyklá. Musím, ale vyzdvihnout, že napětí z otazky, co bylo vlastně tak převratného zjištěno vydrželo celou knihu. Právě proto mě asi poté zklamal konec. Co se mi líbilo byla na začátku knihy prezentace od toho jsem se nemohla odtrhnout. Dále mám na knihách od Dana rada jeho popis památek a jeho znalosti. Bohužel, to kdo za tím vším stojím bylo velmi předvídatelné a mě se to povedlo uhodnout dost brzo. Autor slíbil také napsat knihu o Praze, tak budu čekat a doufat, že se mu povede. :oD

11.08.2018 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Jak styl, jakým je napsaná tak samotný příběh. Ne jednou mě mrazilo. Nejvíc mě zarazilo jak jsem si několikrát již myslela, že se sourozencům Grayerovým nepodaří získat duši další oběti a najednou jsem se ocitla v dokonale připravené pasti. Líbili se mi i odlišné charaktery dvojčat. Od začátku bylo jasné, že Jonah, na své suveréní chování dojede.
Ač mi bylo velmi líto všech, kterým zmařili jejich životy a tolik ovlivnili životy jejich blízkých, a dále zmařené životy náhodnych lidi zapletených do spletitých intrik, když došlo na lámání chleba bylo mi líto i dvojčat. Pro ně životy druhých neměli žádný vyznam. Konec se mi moc líbil, je to velice nápadité. Chtěla bych vědět, jestli se Norah podaří pomstít.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnou a moc mě mrzelo, že je tak krátká. Určitě doporučuji, já jsem ji rozhodně nečetla naposledy. :oD

10.08.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Super, ani druhá kniha od této autorky mě nezklamala. U hlavní hrdinky mě překvapilo, že se nechala ovlivnit tak moc a nevěřila si ani trochu, že ty věci co se ji dějí nejsou její vinou. Například, že nepoznala, že ma jinou pračku to bylo divné. A to jak získala inkriminovaný telefon mi přijde také zvláštní. Jinak je to, ale hezký a propracovaný příběh. Poslední dobou jsem docela zklamana z ne úplně dobrým zakončením knih, ale tady byl konec skvělý. Přiznám se, že kdo byl vrah jsem neodhalila. Určitě doporučuji. :oD

06.08.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi moc líbila. Velmi čtivá. U příběhů s psychopaty je většinou jasné, že na konci zemřou. Ač jsem to očekávala vůbec mi to nevadilo a chtěla jsem se rychle dostat na konec knihy, abych se dozvěděla jak to autorka pojala. To, že si Jack vybudoval takovou pověst perfektního muže, který má perfektní manželství, práci a tedy celý život se mu vlastně stalo osudným. Hlavní hrdinka využila ve svůj prospěch to, že ji nikdo nebude podezřívat právě z toho důvodu, že byli pro své okolí tak milující a oddaný pár. Trochu nesedí na konci její výpověď, když si povídá s Ester, že obrazy byly dány do červené místnosti až po tom co jí tuto místnost Jack ukázal a ona o nich tedy neví. Byla tam, ale zavřená a hledala nějaký vypínač za obrazy, který by jí otevřel dveře. Takže na obrazech budou její otisky prstů, ale jinak výborný nápad a dobře zpracováno. Knihu určitě doporučuji a hned sahám po druhé knize této autorky "V pasti lží", kterou mám již ve své knihovně. :oD

25.07.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velmi dobře zpracovaná kniha, začátek byl napínavý a kniha mě zaujala hned od první stránky. I když jsem brzy přišla na to kdo byl únosce, dále kniha moc předvídatelná nebyla. V části knihy, kde Jasson hledá v krychli svůj svět si myslím, že se mohl autor rozepsat více, byla to velká možnost popustit svou fantazii, dalo by se vymyslet více světů a mohly být více propracované. Docela mě zklamalo, že Jasson, který by na začátku neublížil mouše je schopný činů, kterých se dopustil. Otevřený konec dává možnost čtenáři zamyslet se nad dalším osudem rodiny. Ale asi by mi ani nevadilo, kdyby to autor udělal za mě a nastínil zda jsou opět všichni šťastni. Což byla podstata knihy. Kniha mě, ale moc bavila a můžu ji doporučit :oD

22.07.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Takže....
Na knihu jsem byla velmi zvědavá, její hodnocení bylo vysoké a téma zpracování bylo zajímavé. Bohužel mě, ale kniha velice zklamala. Mám spoustu otázek na které autorka neodpověděla. Co se stalo? Co přesně znečistilo svět? Jak probíhala změna režimu mezi obyvateli? Proč jsou lidé neplodní? Jakou práci vykonává Velitel? Jak to probíhá v likvidačních táborech? Co ostatní populace? Jak žijí? Nějaký klíč (zákony) podle kterého se společnost řídí? Co je s ostatními postavami děje? Co se stalo s hlavní hrdinkou?
Je toho mnoho. Ano na konci knihy je jakýsi pokus o vysvětlení, ale stylem "nemůžeme zjistit, nemůžeme ověřit, asi to tak bylo, nevíme to jistě" Pro mě, by bylo lepší, kdyby tyto otázky zodpověděla sama hlavní postava.
Dále se mi nelíbil styl psaní. Nevím zda za to může autorka nebo to bylo špatně přeloženo, ale vlastně je to zdlouhavě popisované nic. Kdyby jste odebrali z knihy nic neříkající pasáže zbyde Vám méně než polovina knihy.
Jsem opravdu zklamaná, protože kniha byla slibná. Příběh měl možnost rozvinout se, ale autorka tak neučinila. Tak kouknu aspoň na ten seriál. Myslím, že tam se musí něco dít, aby se na to dalo koukat. Takže bych se mohla něco dozvědět. I když už to budou pravděpodobně myšlenky tvůrců seriálu. Budu mít alespoň nějakou představu, když autorka mi toho moc neřekla. :oD

16.07.2018 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Andy opět nezklamal, autor rozumí o čem píše to je bez debaty a tím dokáže i strhnout své čtenáře. Příběh je plný vtipných situací, ale i dech beroucích okamžiků.
Bylo by dobré, kdyby byla kniha opět filmově zpracovaná. Líbilo se mi jak uchopil myšlenku osídlení měsíce.

Doporučuji a nemůžu se dočkat na další....... :oD

10.07.2018 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Naprosto strhující kniha. Autor vše popsal tak, že jsem měla husí kůži. Kniha má silný podtext z toho důvodu, že je vše pravda. Moc se mi líbí i film "Smrtíci epidemie" kdy autory k natočení inspirovala tato kniha.

10.06.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Co to bylo? Nepřijde mi, že by to patřilo do žánru Detektivky, Thrillery. Musím se smát. Už jen samotný styl psaní se mi nelíbil. Moc jednoduché nic co by Vás uchvátilo a nechtělo se Vám knihu odložit. A příběh? Jednoduchý, bez zápletek, snadno odhadnutelný. Pachatele jsem poznala na začátku knihy a přišla jsem i na motiv. No od této autorky už si rozhodně nic nekoupím, jednalo by se o ztracené peníze i čas. Už po několikáté se mi stalo, že absolutně nemůžete věřit nálepce BESTSELLER.

10.06.2018 odpad!

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Po přečtení této knihy jsem musela hodně přemýšlet co napsat. Měla jsem dost smíšené pocity. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji za jeden den, tomu nemohu nic upřít. Ale když jsem knihu odložila byla jsem vlastně dost zklamaná. Podle obsahu jsem si myslela, že kniha bude víc napínavá, ale bohužel napětí tato kniha neviděla ani z rychlíku. Absence popisu práce kriminalistů, žádný zádrhel a vše šlo jako na drátkách. Konec jsem čekala dramatičtější, přiznám se, že některé pasáže knihy jsem si musela číst opakovaně, protože nebylo zřejmé o co jde, ale to může být na druhou stranu chyba překladatelky. Bylo dost nepřirozené jak se chovala hlavní hrdinka, měla hodně špatný život o tom není pochyb, ale její chování není normální. Unese ji taková zrůda a ona na sobě nedá nic znát, nemrkne ani okem a jen se stará, aby pomohla ostatním. Brala to tak v klidu i když věděla o co jde. Dále jsem nepochopila to, že když se Sophii podařilo utéct před tolika lety tak se dál nic nedělo, ano bylo tam sice, že se snažila jim pomoci na místě, ale oni ze strachu odmítly. Tak je tam nechala dál umírat? Nechtěli jste jít se mnou tak si tam umřete? To je divné, každý normální člověk by přece zburcoval policii a snažil by se tuhle zrůdnost zastavit. Za smrt všech ostatních, které tam zemřeli po jejím útěku může i ona. To se autorce moc nepovedlo. Druhý díl si určitě přečtu, ale doufám, že tam bude více napětí a doufám, že se detektivové více projeví.

10.06.2018 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Katastrofa, nemohu najít jiné slovo, které by vystihovalo tuto knihu. První a druhý díl jsem přečetla během jednoho týdne, naprosto mi toto téma a zpracování vzalo dech. Aliance byla zatím jediná kniha s nesčetně přečtených knih, kterou jsem nedočetla a po měsíci trápení jsem přeskočila 120 stránek a přečetla si konec, abych ji mohla doslova zahodit do knihovny. Kniha je o ničem. Hrdinové si dle mého názoru vůbec neudrželi své charaktery a připadalo mi, že je to úplně o jiných lidech. Přišlo mi, že se autorka vypsala v prvních dvou dílech a teď už se v tom plácala a na nic pořádného nepřišla jen se nějak dostat k celkem dobře napsanému konci příběhu. Mám od ní ještě další dvě knihy a rozhodně je nezavrhuji, už vím že psát umí. Takže jí dám určitě ještě šanci. :oD

28.07.2017 1 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Knihu mi doporučila moje velmi dobrá kamarádka. Sama ji četla několikrát a velmi obdivuje odvahu ženy, která se sama vydá do neznámé země dá se říct i do divočiny s naprosto jinou kulturou, kde to pro "rozmazlonou" evropanku muselo být opravdu těžké, myslím tím, tekoucí voda, dostupná hygiena, léky, dostupné jídlo atd...
Já mám, ale naprosto jiný názor podle mě je ta paní asi psychicky narušená. Chápu, že každému nevyhovuje moderní životní styl a že jí nevadilo žít tak jak v knize popisuje. Ale když čtete co tam prožila (strádání, nemoci, teror od manžela, který ji deptal a okrádal ) nechápu, že tam vydržela tak dlouho. No vybrala si to sama.
Prostě tuhle paní nechápu a ještě se s tím chlubí.

28.06.2017 odpad!

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Kniha mě sice oslovila hned od začátku nicméně dle mého názoru se děj pořádně rozběhl až v polovině knihy. Líbilo se mi, že jsem si mohla docela dlouho pro sebe spekulovat co se vlastně děje :oD. Konec knihy byl poutaví a překvapiví. Z kladného hrdiny se vyklubal záporák, to se povedlo. Překvapilo mě jak kniha skončila a překvapila mě opravdu příjemně :oD.

28.06.2017 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence mi přijde o něco slabší než první díl. Nicméně čte se velmi dobře a opět jsem ji přečetla velice rychle. Druhý díl jde více do hloubky jsou popisovány detailně všechny frakce. Co se mi moc líbilo je, že do hry vstupují tzv. Odpadlíci tedy ti co nespadají do žádné frakce. V prvním díle se o tomto uskupení lidí autorka pouze zmínila jako o něčem z čeho mají lidé strach. Strach, že nikam nepatří. Co se mi naopak nelíbilo je celkové chování Tris s diametrálně odlišnou povahu jejich vztahu s Tobiasem. Už to nebyl ideální vztah, ale vztah plný lží a nedůvěry. Ale to byl jistě záměr autorky, aby si připravila půdu pro další díl :oD. Kniha se mi celkově moc líbila.

28.06.2017 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Po pravdě řečeno do čtení této knihy se mi zrovna moc nechtělo. Neměla jsem potřebu si ji koupit. Pak se, ale vše změnilo když jsem ji dostala jako dárek. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny a po přečtení jsem se málem přerazila, abych si koupila další díly s očekáváním co bude dál :oD. Na knize mi sedlo snad úplně všechno, děj, popis světa, frakcí, postav ( má oblíbená postava je jednoznačně Tobias. Zasmušilí, inteligentní a charismatický dobrák, schovávající svou dobrosrdečnost za drsnou slupkou :oD ). Určitě doporučuji.

28.06.2017 5 z 5

Když jsem si knihu kupovala myslela jsem si, že se při čtení budu bát. Očekávala jsem tajemno a myslela jsem si, že mě při čtení vyděsí sebemenší zvuk, vždyť přebal knihy i název toto vše sliboval. Nicméně po přečtení přišlo zklamání. Téma bylo vybráno dobře, kniha je také moc hezky napsaná a dobře se čte, jedná se ale o četbu řekla bych tak pro 12ti leté děti. :oD
Nebudu zbabělá a přečtu si i ostatní díly. Jednou jsem se do toho pustila a je pravda, že děj skončil dost otevřeně. Musím přeci vědět jak to všechno dopadne, jinak bych nemohla v klidu spát :oD.

28.06.2017 3 z 5

Příští Příští Michael Crichton

Další skvělá kniha od Michaela Crichtona. Opět mě nezklamal. Kniha má opravdu zajímavé a dá se říct i nesmrtelné téma. Toto téma nás nutí zamyslet se nad tím co je v genetice únosné, co je nám prospěšné a co už je za hranou. Vždy mě překvapí jaké si Michael umí vybrat téma a jak se v něm orientuje a vyzná. A co je nejdůležitější jak svými příběhy dokáže zaujmout své čtenáře.
Knihu určitě doporučuji, ale musím uznat, že je tam hodně postav a musíte se na knihu velmi soustředit :oD

16.11.2016 5 z 5