stelusha stelusha komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo písať vie, o tom potom. Vie to napísať pútavo, zaujímavo, veľmi na jeho knihách oceňujem, že si dáva záležať na detailoch a nie sú tam logické chyby. Za mňa však bola táto kniha dosť veľkým sklamaním. Možno už Harry Hole vo svojej kariére dosiahol všetko, čo mohol a mal by ísť do dôchodku a Nesbo by sa mal sústrediť na nové postavy.. Od začiatku sa dá tušiť, kto je za tým, chýba mi tam napätie ale najviac mi vadil veľmi prekombinovaný dej, ktorý mi prišiel naozaj pritiahnutý za vlasy, čo sa veľmi bilo s inak reálnym a surovým podtónom tejto knihy... Takže, za mňa dejovo taká slabšia knižka od neho, ale knižka sa vo svojej podstate nečíta zle, len v porovnaní s inými jeho knihami za veľa nestojí.

15.08.2017 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Dávno som sa tak dobre nezabavila pri čítaní ako pri tejto poviedke. V podstate veľmi jednoduchý dej, ale tak skvelý námet a tak krásne popísané! Za na výborné. :)

20.12.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Toto bola proste tak NÁDHERNÁ knižka. Pre mňa rozhodne knižka, ktorú si ešte niekoľko krát prečítať musím, lebo som ju prečítala "jedným dychom" kvôli pútavému deju a nestihla som si natoľko užiť všetky krásne myšlienky, ktoré príbeh obsahuje, nestihla som si vychutnať tie krásne opisy a to ako nádherne je tá kniha napísaná... Och♥

20.12.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ak je človeku divadelné prostredie čo i len trošku blízke, túto knihu si zamiluje. Je to veľmi milá a veľmi oddychová knižka, autorka píše nesmierne zábavne a myslím, že kniha osloví aj kopec ľudí, ktorí s divadlom nemajú nič spoločné. Ja za seba rozhodne odporúčam.

15.08.2017 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Mne sa kniha veľmi páčila. Milá, oddychová, zábavná a človek bol zvedavý, čo bude nasledovať ďalej. Štýl akým je kniha písaná a hlavná postava až nútia človeka zamyslieť sa nad tým, či svoj život neberie príliš vážne. :) Fakt krásne oddychová knižka!

17.02.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Mne sa páči, akým štýlom Brown knihy píše, sú napínavé, pútavé a viem sa do nich "vžiť". Táto nie je výnimkou avšak, čo mi na tejto knihe prekážalo bolo príliš veľa opisov budov, malieb a sôch. Pre mňa sú to nezáživné, nezaujímavé opisy a aj tak si to neviem predstaviť podľa toho ako to opíše. Príbeh ale pútavý, dobrá zápletka aj obraty v deji.

01.01.2014 4 z 5