stejsdan stejsdan komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate s Tristanem se při vyšetřování případu dostávají mezi homosexuální komunitu. Ze začátku jsem byla napjatá, ale potom se to nějak podivně táhlo a navíc nevím jak, se mi povedlo uhodnout konec. Ale četlo se mi výborně a knížka mě bavila, takže se těším na další příběh:)

25.06.2022 4 z 5

Knížka mě pohltila hned od první stránky. Je neuvěřitelné, v jaké chudobě lidé v Číně žijí, v jakém strachu, to je hotové peklo.
K tomu zničené životní prostředí, nefunkční zdravotnictví, nejvíc mě ale dostala kapitola o zemětřesení, které mělo za následek zřícení škol, kde zahynuly tisíce dětí...To jsem musela chvilku rozdýchávat, to mě úplně rozsekalo....
Pane Etzlere, jste skvělý novinář, ale hlavně úžasný člověk, který píše od srdce a umí za něj chytit. Umíte věci pojmenovat pravými jmény a nebojíte se jít přímo k jádru věci i za cenu ztráty vlastního klidu a pohodlí, to umí málokdo.....
Navíc je třeba ocenit Vaši technickou zručnost:)

20.01.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knížka, kterou by si měl v dnešní době přečíst každý.

Je v ní obsažena celá životní pravda: totiž, že nejdůležitější v životě je zdraví a pocit štěstí - schválně píšu pocit štěstí, protože to opravdu záleží na každém z nás, jak si to nastaví v hlavě - můžu si najít desítky důvodů proč nemůžu být šťastná, ale naštěstí mě stačí jeden proč šťastná jsem : jsem zdravá - tzn. můžu pracovat, svobodně žít a rozdávat radost druhým.
Peníze v tom nehrají vůbec žádnou roli.
Je důležité si každý den najít důvod k radosti a radost rozdávat svému okolí. Totiž naše okolí funguje jako odrazová stěna : jakmile rozdávám radost, tak se mi vrátí, někdy desetinásobně:)

19.05.2022 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Moje druhá knížka od paní Pawlovské a musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. Nečekala jsem takovou otevřenou zpověď, to není jednoduché dát svoje pocity na papír. Na paní Halině se mi líbí její humor, životní nadhled a taky její styl, kterým píše. Chvílemi jsem se smála nahlas a chvílemi mi bylo smutno a zamýšlela jsem se nad životem. Trochu mě překvapilo, že nepoužívá pravá jména členů rodiny, ačkoliv jsou všeobecné známá. Jinak tleskám:)

07.07.2020 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělá knížka, obtížné téma. Bylo mi 12, když byla revoluce ve východním bloku. U nás byla sametová revoluce, v Rumunsku tekla krev. Sledovala jsem v televizi krvavé boje rumunských obyvatel dychtících po svobodě. Viděla jsem potupný konec manželů diktátorů Cauceskových. Později jsem Rumunsko navštívila, nádherná země, Karpaty, Dunaj a skvělí lidé. Je důležité, že tahle knížka existuje, protože svoboda není samozřejmostí...

01.04.2024 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knížka s mi nečetla snadno, ale když jsem si zvykla na pro mě dost neobvyklý styl psaní, nemohla jsem přestat číst. Kafka mistrně popsal depresivní pocity, strach z neznámého, úzkost, absurdní soudní systém jako všudypřítomné monstrum, z kterého až mrazí. Dokonalé dílo.

19.04.2022

Království Království Jo Nesbø

Tak tohle byla fakt síla...Na knížku jsem narazila v rámci ČV, nevím proč jsem se tomuhle autorovi dosud vyhýbala. Psycho jako blázen a ten konec, který jsem absolutně nečekala, mě úplně rozsekal. Jasně, že jsem dočetla v půl druhé ráno a pak mi to ještě hodně dlouho šrotovalo v hlavě, musela jsem nad tím přemýšlet i nad svými pocity, které to ve mě vyvolalo...Naprostá bomba, ani vteřinka nudy, super vykreslené postavy i prostředí, tahle knížka bude ve mě ještě dlouho doznívat. Každopádně, pokud ještě váháte nad touhle knížkou, fakt stojí za přečtení.

01.04.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvělá detektivka, bavila jsem se od začátku do konce. Úžasné prostředí, léto, koně, vtip, zápletka a na závěr překvapivé rozuzlení. Paní Klevisová mě hodně baví.

02.12.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Pan Bryndza má úžasnou schopnost mě držet do poslední chvíle v napětí. Příběh je hodně spletitý, s mnoha osobami, které potkávají různé nečekané situace. Erika a její tým je ale stále stejný, mě tedy knížka nezklamala, naopak. Navíc se zdá, že Erika potkala sympatického muže, zabydlela se... určitě doporučuji.

16.01.2023 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Co jsem se odstěhovala od rodičů, žiju s jednou až dvěma kočkami.
Bohužel první dva díly mě jaksi minuly, zato tenhle třetí si ke mě našel cestu sám, stejně jako moje kočky:)
Knížka mi přijde naprosto geniální, vždycky jsem na svých kočkách obdivovala klid, jedinečnost, rozvahu a schopnost dosáhnout svého cíle. Četlo se mi naprosto skvěle a i když už spoustu věcí pro mě nebylo nových, nikdy neškodí se k nim vrátit a použít v každodenním životě.
Navíc se mi líbili i ilustrace.

01.08.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys mě opět nezklamala, fascinuje mě, jak má perfektně nastudovanou historii a všechny souvislosti, navíc její postavy jsou velice reálné a jejich příběh uvěřitelný. Jsem ráda, že jsem blíže poznala kus historie Španělska, včetně reálného popisu venkova 50.let.

"Když objevíte pravdu, musíte nahlas promluvit a pomoct ostatním, aby mohli učinit totéž. Pravda láme řetězy mlčení. Všem nám dává svobodu."

Úžasná knížka, určitě doporučuji.

02.08.2021 5 z 5

Fíííha tak tahle knížka mi sedla, i když jsem po ní sáhla jenom kvůli ČV a obyčejně tenhle typ knížek vůbec nečtu a určitě nejsem ani cílová skupina. Překvapila jsem sama sebe, kolik mám představivosti, nenudila jsem se, naopak jsem se pobavila a byla jsem příjemně napjatá a děj měl spád. Ke všemu ty úžasné fotky, které dodávají knížce náboj. Pravděpodobně časem sáhnu i po dalších pokračováních.

28.04.2021 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Pokud potřebujete pohladit po duši, sáhněte po téhle knížce. Při jejím čtení jsem měla pocit, že se procházím po Římě, cítila jsem vůni kaváren, pekárniček, květin, slyšela jsem vodu, jak zurčí ve fontánách na malých kamenných náměstíčkách a poslouchala italštinu. K tomu úžasné úvahy o nové roli rodičovství a užívala si humor. Velmi příjemné čtení:)

31.05.2020 5 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Knížka užitečná a praktická do dnešní doby, jsem s panem profesorem zajedno, že stres v rozumné míře je potřebný a zdravý. Koronavirus nám ukázal, jak jsme rozmazlení, těžko se přizpůsobujeme náhlým změnám a nedokážeme být tolik chápaví a flexibilní.
Taky je potřeba se hýbat, pravidelně sportovat, je tam spousta dávno známých věcí..
Mám však dojem, že knížka je pro laiky dosti obsáhlá, plná odborných výrazů, mě to problém nedělalo, jsem zdravotník:)
Každopádně doporučuji.

23.09.2021 4 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Sáhla jsem jako vždy po mé oblíbené autorce detektivek, ale ouha, jaké bylo moje překvapení, spíše nemilé, že se jedná o původní dílo Jane Austinové a to rozhodně není můj šálek kávy. Ale co se dalo dělat, knihovna zavřená, takže jsem se tím nakonec prokousala. První půlka horší, pak se děj trochu rozběhl na úkor romantických výlevů. Nicméně mě to spíš zklamalo. Náhodou zrovna dávali i stejnojmenný film na ČT 2, který jsem shlédla ze zvědavosti, bohužel mě také příliš nezaujal...Tak snad příště sáhnu zase po klasické detektivce:)

30.11.2020 3 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Přečetla jsem všechny knihy Luise Penny a nepřestávají mě fascinovat...Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Navíc takhle dlouho jsem na vraždu ještě vážně nečekala...Takže zase napětí, dějový spád, lidský příběh, humor, poučení, životní nadhled a nečekané smutné rozuzlení... Těším se na další:)

11.02.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Abych řekla pravdu, do téhle knížky se mi moc nechtělo, ale byl to dárek...Navíc jsem zjistila, že je to do autorky Harryho Pottera, což není můj šálek kávy...O to větší to bylo překvápko - hned od prvních stran mě autorka úplně vtáhla do děje, výborně se mi četlo, takže 700 stran za pár dní:). Skvělá zápletka, sympatičtí hlavní hrdinové z detektivní kanceláře i jejich životní peripetie. Spousty vtipných situací, ale i napětí, takže vřele doporučuju. Asi sáhnu i k další knížce.

08.01.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem - ostatně jako všechny knihy od této autorky. Skvělý styl psaní, příjemné napětí a humor. Navíc velice silný lidský příběh, který vás chytí za srdce! Za mě 10 hvězd z pěti:)

09.08.2019 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Výseč života jedné rodiny, kolik takových existuje... Manželé spolu žijí, ale ve skutečnosti si vůbec nerozumí, mají rozdílné pohledy na výchovu dětí, vůbec se nevnímají...Mě styl psaní autorky vyhovuje, i když je dost neobvyklý, není to od ní moje první knížka. Asi nejvíc mě bavilo, jak dokázala popsat stejnou situaci očima různých členů rodiny. Čtení jsem si užila.

25.02.2023 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Rodinná tragédie někdy konečně spojí rodinu. Erika je úspěšná realitní makléřka, ale v životě se hledá. Stále se obviňuje a nedokáže si odpustit. Až smrt její dcery povolí hradby žalu a Erika najde samu sebe ...
Kromě příběhu mě moc bavily i citáty.

18.12.2022 4 z 5