Steew Steew komentáře u knih

Underground Underground František Kotleta (p)

Povedená kniha, sice je to pořád klasická kotletovka, ale pořád velmi čtivá a zábavná. Některé hlášky v knize jsou skutečně nezapomenutelné jako: "V naší rodině se dbalo na tradice a měli jsme vždycky bramborový salát s kebabem." :D

26.06.2020 4 z 5

Hvězda Hvězda Robert Fabian

Robert Fabian je borec. Skvělé čtení, které rozhodně nenudí. Od konce jsem čekal trochu víc, nicméně pořád super. Navíc mám chuť si hned znovu přečíst mariňáky!

26.02.2020 5 z 5

Slečna pokladní Slečna pokladní Nina Hořínová

Pracuji v knize a jsem rád, že zrovna tam, protože k nám chodí méně těch stupidních zákazníků. Nad knihou jsem se velmi pobavil, některé situace jako "účtenku si nechte pro Babiše..." nebo "hahaha to je zadarmo..." zažíváme též. Co mne ovšem zarazilo, byl příběh o "masařce".
Doporučuji přečíst i těm, kteří v tomto prostředí se nepohybují, neb to může sloužit pro ponaučení!

17.01.2020 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Předvídatelný příběh s nepředvídatelnými zvraty. Asi tak mi to přišlo, přesto mě kniha velmi bavila a musím říct, že se těším na závěrečný díl. Klobouk dolů, ale je celkově je to skvěle promyšlené a čte se to skutečně dobře.

25.11.2019 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Velmi zajímavá kniha, obvykle YA nečtu, nicméně mě bavila. Překvapivě měla dobré zvraty a občas akce. Jak už u YA asi bývá, chování postav mezi sebou je prapodivné, ale alespoň to vykompenzovala suprová UI.

Co jsem ale rozdejchával celou knihu, to byl hlášky jako "šmarjá" apod. Něco co jsem jako děcko nepsal já, nepsal to nikdo a číst to bylo docela náročné na psychiku a zdravý rozum :D

10.11.2019 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Druhý díl se mi líbil možná o něco více, byť bych měl výhrady k druhé polovině ohledně proměně v chování hlavního hrdiny, nicméně to asi k tomu patří.

Plně chápu, že pro spoustu lidí to bude tisíc stran dlouhého nic a kecání o ničem. Já si ovšem styl psaní a vyprávění zamiloval. Je to prostě krásné a příjemné čtení.

Nejedná se o příběh plný zvratů, zrad, překážek, bojů a bůh ví čeho. Od každého je tam trochu a postupně se rozvíjí i celé pozadí a historie.

I díky krátkým kapitolám, které naštěstí nemají rušiví efekt, se mi kniha četla velmi svižně, když už jsem k ní zalehl.

Teď mi bohužel nezbývá nic jiného než projíždět fandom stránky a čekat na poslední díl.

10.11.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tak tohle jsem nečekal. Vyprávění Kvotha mne zcela pohltilo. Naprosto chápu některé výtky, že se tam nic neděje a podobně. Mě to ale sakra bavilo a mučí mě představa, že den třetí stále není napsaný a jestli vůbec někdy bude.

Co k tomu dodat. Čte se to velice svižně, dle mého je vyprávění poutavé, postavy zajímavé, okolí fascinující. Není moc informací? Vždyť informací máte dost, stačí použít představivost.

Mimochodem, Denna a Fela... Mhmmmm

07.09.2019 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Začátek mi přišel hodně těžký na strávení, vůbec jsem nevěděl co čtu, postupně jsem se v tom naštěstí začal orientovat. Knihu vřele doporučuji všem, kteří se o danou problematiku zajímají okrajově, ale i těm, kteří o tom něco málo už ví. Osobně jsem byl překvapen jakou mravenčí prací rusové ovlivnili volby v USA. Nevěřím, že je Trump agentem nastrčeným rusy nebo že vše děla na popud Putina. Ovšem věřím, že peníze z Ruska na splacení jeho dluhů a pro financování prezidentské kampaně mu nesmrděly...

Edit: Musím souhlasit s pár komentáři níže, že se rozhodně nejedná o objektivní text. O kritice Obamy či Clintnové nezavadíte a je jasně patrné, na čí straně stojí.

18.08.2019 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Měl by si přečíst každý člověk, kdo má alespoň trochu zájem o demokracii a svobodě v našem státě.

Musím ovšem zmínit, že Taberyho náklonnost k jistým lidem je patrná, přesto to na významu knihy neubírá.

15.07.2019 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Oddechová scifárna nad kterou se občas pousmějete. Robokat mi přišla jako sympatická postava, pro mě, a díky tomu se mi četla o to lépe. Když od toho nebudete čekat převratný zázrak, může vás mile překvapit. 75%

26.03.2019 4 z 5

Fajn změna, tohle mne pobavilo :)

08.01.2019 4 z 5

Marcus & Martinus - Náš příběh Marcus & Martinus - Náš příběh Marcus & Martinus

To je vtip? Další způsob jak vyždímat z dětí peníze...

25.10.2018

Tam nahoře ovce nejsou Tam nahoře ovce nejsou Eda Vlasák

Když nepočítám ty deníkové zápisky, tak je to celkem dobrá povídka.

22.08.2018 2 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Já to číst ve 12-13 letech, tak jsem z toho "vycákaný"... Teď ale s nadhledem můžu říct, že příběh má pár nedokonalostí a mohlo by to být promyšlenější (víc zapojit ten tvůrčí zrak) a chybí mi smysl pro detail, ale rozhodně to nemá chaotickou zápletku a jako slátanina mi to taky nepřijde a vždy čtete jen jednu příběhovou linku a tak tedy nechápu, jak z toho může mít někdo guláš.

Každopádně je to takový pseudo steampunk scifi a pro děti zcela vyhovující. Navíc to má fantastické ilustrace :-)

07.07.2018 4 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Kéž by se nám tu takové chlupaté koule objevily a život se nebral tak příliš vážně. Kniha je to určená spíše pro Američany, jelikož satira na jejich "establishment" je vážně super, ale pochopí to každý. Občas často na zamyšlení :)

24.06.2018 4 z 5

Ofenziva českých zemí Ofenziva českých zemí Jan Kotouč

Skutečně povedená kniha, příběh odsejpá, postavy jsou fajn i když těch šarvátek na moři by mohlo být více :D... jinak za mě lepší než první díl :)

07.06.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Takové pohádky pro dospělé.

04.05.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Oddechová sci-fi od které se neodtrhnete. Proč? Protože tohle chce zažít každý fanoušek scifi. Setkání s mimozemšťany a vesmírný závod (doslova). A tak jak je toto setkání zpracované v Misi Saturn je skvělé a navíc příběh parádně odsejpá a vy pořádně ani nechcete, aby to skončilo, velmi dobře napsané postavy dodávají na příběhu tu autentičnost. V podstatě bych si dokázal představit i volné pokračování a když by se našli zdařilí scénáristé a režiséři, nepohrdnul bych ani seriálem :) Rozhodně doporučuji přečíst.

23.04.2018 5 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Nerdi, snílci a fanoušci scifi si tuto knihu musí automaticky zamilovat. Děj odsejpá, prakticky pořád tu máte nějaké odkazy na (mnou oblíbené) knihy, seriály a filmy. Pozorný čtenář se zorientuje v počtu Bobů, ovšem i já jsem se občas ztrácel, ale rozhodně to není nic zásadního nebo čeho by jste se měli bát. Každopádně vřele doporučuji, velmi fajné čtení!

23.03.2018 5 z 5

Ctnosti králů Ctnosti králů Ken Liu

V počátcích knihy mi příběh přišel chaotický, spousty postav, zvláštní jména, názvy různých států až mi z toho šla hlava kolem. Naštěstí jsem se tím vším prodral a zbylé dvě třetiny knihy byla pořádná jízda. Skutečně příliš nečekejte rozjímání nad pocity a dojmy, nad zdlouhavé popisování míst, jídel a postav. Válčení a intriky... to je to oč tu běží. Vše skvěle promyšlené, popsané a provedené...

10.03.2018 4 z 5