Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Dávám velkou jedničku a už se těším na další díl. Je to príma mix Bourna, Bonda a možná i Ramba. Hrdina neuvěřitelně přežije všechny léčky a nástrahy, zlikviduje všechny padouchy - musíte to brát s nadhledem. Bavila jsem se dobře.

15.11.2021

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Kniha se byla zajímavá, osobně bych uvítala větší prostor věnovaný samotné výpravě. Jak se dostaly ženy zpět, jak se vedlo ženám, které zůstaly na lodi, proč to všechno utajování .... K některým částem jsem se vracela - měla jsem pocit, že některé věci nechápu.

12.04.2024

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Kniha se mi nelíbila, nelíbila. Upřímně řečeno, přišla mi dosti děsná. Podle anotací jsem nečekala takový masakr a horor. Některé věci jsem moc dobře nepochopila. Lidská chamtivost, chtivost a lačnost jsou dosti hrozné samy o sobě, ale ve spojení s tou hrůzou v podzemí - pak vznikne peklo.

20.12.2023 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Přečetla jsem už řadu knih od této autorky, ale musím říci, že opravdu jsem se bála až teď. Bylo půl jedné v noci, já sama doma a v knize jsem byla před posledním ponorem. Fakt děs. A navíc trpím klaustrofobií. Jen jsem si říkala, snad přežije alespoň někdo, ale moc šancí jsem jim nedávala. Byla to jízda, ale znovu číst nebudu.

02.12.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Příjemná oddechovka když je vám mizerně. Přečteno během jednoho dne. Městečko je plné osobitých jednotlivců - asi se poohlédnu po předcházejících dílech. Kouzelná babička a všichni členové rodiny reverenda. Měla jsem strach, že Anny zemře, ale vše dopadlo dobře. Hledání správné cesty v životě není jednoduché a vzepřít se přání matky je fakt těžké, ale jednou je nutné začít - třeba prací na benzínce.

01.11.2023

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Moje první kniha s Flavií - sice se podívám po dalších dílech, ale jsem poněkud rozpačitá. Snad až si přečtu předcházející díly, tak lépe pochopím souvislosti.

22.07.2023

Znovuobjevené krásy Čech Znovuobjevené krásy Čech Vojtěch Klimt

Kniha mě opravdu mile překvapila - netušila jsem kolik krásy se v této oblasti skrývá a kolik je zde zapálených lidí, kteří věnují velké úsilí opravě památek. Jen škoda, že do většiny kostelů plných středověké krásy se prostě nedostanete. Možná by církev měla věnovat alespoň minimální část svých peněz na vybudování třeba naučných stezek po církevních památkách - v každé vesnici by se bezpochyby našli ochotní lidé, kteří by kostel zpřístupnili a zajistili výklad. Přečtěte si knihu, prohlédněte fotky a vyražte na výlet. Já už si našla několik tras. Vzhůru na cesty.

10.07.2023

Zdráhavý věštec Zdráhavý věštec Keziah Frost

Hezké pohodové čtení, poučila jsem se o vykládání karet. Nikdy není pozdě udělat něco se svým životem. I když si říkám, že v sedmdesáti to už není to co v šedesáti, pořád jsem zvědavá co ještě bude

01.05.2023 5 z 5

Vražedná hra Vražedná hra Colleen McCullough

Kniha mě docela zaujala, jen jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech obětí, policistů, agentů. A někteří ti špioni od KGB - opravdu jsem nevěděla co si o tom myslet. Detektiv byl pohledný, šťastně ženatý a nebyl to opilec či narkoman - to je teď v některých moderních, hlavně severských detektivkách poslední dobou zvykem - a byl téměř geniální. A taky se tam dobře jedlo - mňam. Ráda bych si přečetla další detektivku od této autorky. Ptáky v trní jsem milovala.

13.01.2023 4 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Lehoučké čtení pro odpoledne, konec mohl být trochu méně předvídatelný a napínavější. Přečtete a zapomenete.

12.06.2022 2 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Tahle knížka je trošku obsáhlejší - mnoho vzpomínek na nehezkou minulost. Jinak napínavé od začátku do konce. Jen konec se mi zdál poněkud uspěchaný. Jak poldové z Velkého jablka dokáží za pár dnů najít někoho koho honí policie celého světa přes dvacet let - to je tedy jízda . A věčné hašteření Evy a Rourka - to je paráda. Už se těším na další díl.

10.02.2022 5 z 5

Se mnou si nezačínej Se mnou si nezačínej J. D. Robb (p)

Už jsem četla několik knih od této autorky, úroveň trochu kolísavá, ale knihy se mi líbí.
Tahle vyděračka z TV co nikdy neměla dost - zajímavý nápad s obrovským množstvím podezřelých. Jako vraha jsem typovala někoho jiného.

10.02.2022 4 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Četla jsem už několik knih od toto autora a každá se mi líbila, snad nejvíce Ztracená vládkyně. Přečetla jsem během dvou dnů. Trochu děsivý závěr, ale výborně napsané.

05.02.2022 5 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Docela jsem se pobavila, jen se mi trochu pletla jména. Policista všeuměl a tak trochu popleta je fakt príma postava . Jít střílet na hliněné holuby a sestřelit vzácného ptáka - tahle scénka nemá chybu. Hledám další díl.

05.02.2022 4 z 5

Překvapivá fakta o zvířatech Překvapivá fakta o zvířatech Lucy Cooke

Zajímavé, opravdu moc zajímavé a doslova nacpané informacemi. Jenže hrozně náročné na čtení a pozornost. Muselo být velmi náročné všechny informace najít, seřadit - obdivuji autorku. Ale číst je opravdu velmi náročné. Četla jsem s přestávkami celý rok.

24.01.2022

Člověk a podzemní svět Člověk a podzemní svět Michal Hejna

Vždycky mě fascinovala geologie a tak jsem jí vystudovala. Jeskyně patří k nádherným a tajemným místům našeho světa. Kniha přináší - téměř vyčerpávající - přehled o vztahu lidí k jeskyním. Byť se nám některé názory dávných vědců mohou dnes zdát směšné, ve své době to byly převratné. A chybami se člověk učí. Osobně se mi velmi líbila kapitola věnovaná jeskyním jako místům kde se zrodil bůh - někteří to zvládli hned v několika jeskyních - tedy alespoň podle místních obyvatel. Taková jeskyně je docela fajn zdroj příjmů.

20.01.2022

Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Jan A. Novák

Tento druh knih mám ráda, bohužel mají kolísavou úroveň a často jeden autor opisuje od druhého. Sice jsem předpokládala více přímo o bibli, ale dozvěděla jsem se mnoho nového. Líbí se mi autorův styl s ironickými poznámkami.

15.11.2021

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky. Děsivá a strašidelná. Grónsko - studené, ledové, izolované a se zvláštním duchovním světem místních obyvatel. Přečetla jsem jedním dechem. Nejvíce mě pobavila "skvěle" vybraná garderoba hlavní hrdinky. Závěr byl pro mě poněkud zvláštní. Byla jsem na Islandu a tam obyvatelé věří na skřítky a další, nám nepochopitelné, bytosti. Dokonce odkloní silnici, aby duchy nerušily . No a Grónsko je ještě podivnější. Ale nakonec těmi nejsmutnějšími a nejděsivějšími hrdiny jsou obyčejní lidé se svou nenávistí, agresivitou, strachem a smutkem.

07.02.2021

Čtvrtý rubín Čtvrtý rubín James R. Hannibal

Vlastně ani nevím jestli se mi ta kniha líbila. Je tam mnoho překvapivých zvratů, hrdinové se pohybuje po celém světě. Draci, roboti, tajemné rodokmeny ... Nebylo to špatné, ale chyběla mi znalost minulého dílu. Rozhodně se ale budu pídit po pokračování.

24.01.2021

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

nejdříve jsem četla poctivě, pak jen listovala a konec jsem zřejmě nepochopila. Hodně slibovala, ale málo dala. Nelíbila se mi.

24.01.2021