sssimkova sssimkova komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tohle je opravdu kniha, co stojí za přečtení, i pro NEmilovníky červené knihovny, když přeskočíte pár ero-scén, knihu si pro děj opravdu zamilujete. Nechápu, že autorka píše tak jednoduše, a přitom tak čtivě. Jsem si jistá, že jsem našla knihu, ke které se zase jednou vrátím, pro její originální příběh s neotřelým happyendem, ten všichni v životě potřebujeme...
Mimochodem, právě pro MIlovníky ero scén, v této knize jsou tyhle pasáže takové jiné, neotřelé... Mám po této knize pocit, že jsem objevila Ameriku :-)
Takže plný počet hvězdiček. I ta obálka je neotřelá, po dlouhé době někdo ukázal, že pěkná obálka jde udělat bez nagelovaného frajera s úšklebkem, co se drbe v rozkroku...

23.02.2023 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Za mě moc dobrý! Kdo říká, že hlavní hodinka byla neúměrně věku vyspělá, tak byla v internátní škole, co ji měla připravit na to, jak být dokonalou dámou, takže jaká jiná by v devatenácti měla být? Dokud jsou na světě království, knížectví, monarchie a různé "nadrodiny," co jsou sociálně jinde, tak věřím, že se taková děvčata opravdu rodí a tímto způsobem vychovávají. Co se mi na knize moc líbí, když dojde k nedorozumění hrdinů, nenechá Vás autorka číst třicet stran nudy, ale docela rychle dá děj do pořádku, než se začnete nudit... Mafiánské prostředí bylo jen jemně v pozadí, takže kdo to nemá rád, tak klídek, tady to děj opravdu nenarušovalo.

10.03.2023 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

(SPOILER) To byla jízda! Měla jsem z anotace a recenzi rozporuplné pocity, ale stala za to. Celé to bylo čtivé, autorka má dar psát opravdu poutavě. Přesto, že kniha nese těžké téma, čte se lehce a není náročná. Milovníky ero* asi nebudou nadšeni z jedné pořádné scény, ale tahle kniha o tom být nemá. Určitě nemá mít štítek *ero román, naopak je to romanticky příběh hrdinů, co si prošli zneužíváním a domácím násilím. V něčem mi styl psaní připomínal Miu Sheridan, takže pokud se Vám kniha stylem líbila, zkuste třeba Archerův hlas. Jediná výtka k poslední části se střelbou a následně popsaný zdravotní stah hlavní hrdinky, co všechno se odehrálo To bylo zbytečné americké drama, které místo, aby knihu okořenilo jí spíš ubralo. Ale i tak 6/6 a doporučuji.

16.03.2023 5 z 5

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

Srdcovka a sázka na jistotu, ke které se vždy ráda vracím. A takového manžela chci prostě taky... Tady si člověk může kompenzovat romantickou dušičku. Skoro třicet let stará klasika, která se neomrzí.

13.03.2023 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Moc pěkně napsané, moc se mi líbilo, že Beth i její spolubydlící nemají standardní pohodový život, ale že si naopak každá nesou docela velké břímě, včetně ve knize zmíněných zdravotních handicapů, za to palec nahoru. Jak někdo v komentářích přejemnou zmiňoval, přezdívka "pipinka" to je šílenost... Pořád mi připadalo, jak kdyby hlavní hrdince říkal: "ty moje slepičko." Jinak krásná oddechovka, s nadpozemsky dokonalým chlapem.

26.03.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Moc pěkně a lehce napsané, taktová ta oddechovka na dovču, u které se nasmějete a nemusíte moc přemýšlet. Vtipní hlášky a slovní přestřelky neměly chybu. Podívám se po dalších knihách autorky. Snad první kniha, kde si voják ze zámoří nenese na duši žádná "bebíčka" a přijede domů úplně v pohodě... To jen tak na okraj, co mě tady překvapilo.

26.03.2023 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Moc pěkná myšlenka příběhu, dokud autorka z hlavní postavy neudělala "spasitele" chudých a slabých... Pak už to na mě bylo moc "američíno" :-) Ale za tu padoušskou historku a detektivku jí to ráda odpustím. Ofiko popis zní jako fantasy pohádka, ale klid, žádná duchařina... Hlavní hrdinové z masa a kostí ;) Co někoho ale zarazí (jako mě), některé knihy od Sheridan mají mnoho se*u, tahle naopak ho má nedostatek a když už, tak to autorka nějak odflákla... Mě tam to napětí prostě chybělo... Ale čtěte, kdo má Miu Sheridan rád, tuhle by měl mít ve sbírce...

11.03.2023 3 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Mně prostě ta kombinace detektivky a trochu slaďáckýho románu přijde dokonalá. Důkazem je to, že jsem se ke knize v životě už mnohokrát vrátila. Z 90% mi chlapi u této autorky prostě sednou, jsou to zásadoví správňáci. Přesto, že jsou knihy od Lindy často třicet let staré, mám při čtení vždy pocit, jako by byly ze současnosti.

28.03.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Za tím nejslabší kniha ze série pro mě. Minimálně do půlky jsem se nudila, vůbec mě neuměla “chytit” za srdce a hodit do děje. Až zhruba v půlce, kdy do toho hlavní postavy dají něco osobního to začalo být ono… A prekvápko na konec, kdo si hraje na dohahovače… To překvapilo.
Spolu s Manažerem za mě slabší kousky série…

28.02.2023 2 z 5

Šance Šance Katy Evans

Tohle bylo a bude srdce rvoucí pro každou ženu, co si prošla rizikovým těhu. Emočně to autorka umí velmi dobře podat, a jak jsem psala u prvního dílu, vnesla na trh něco jiného, neotřelého. Přesto, že bych nikde neřekla, že budu číst román s bojovým sportem v pozadí, autorka to umí podat tak, že mi to vůbec nevadí. Ona ten krvavý sport umí pocukrovat ta, že máte pocit, že čtete o šachovém turnaji než boxu... (No není divný, že má Remington všechny zuby? :-D )

08.02.2023 3 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Autorce se musí nechat, že umí pěkně a čtivě vyprávět. Tuhle knihu jsem jí od začátku po poslední stránku věřila. Příběh dával hlavu a patu, se*ální scény se velmi lišily od ostatních novodobých romantických autorů, že mě to fakt nenudilo. Velké plus za nemoc, která příběh provází. Takže hurá, na trhu je něco nového, pojďme do toho!

08.02.2023 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Můj první počin od autorky, už nejsem moc příznivec knih z vysokoškolského prostředí, tak jsem chtěla zkusit "normální" pracující hlavní hrdiny a bylo to super. Stylem vyprávění autorka asi nebude můj top autor, ale trochu mi styl psaní připomínal autorku Lindu Howard, kterou miluji a která nám trochu stárne. Komu se kniha líbila tak zkuste od Lindy knihu Začátek sezóny, já tam tu podobnost trochu vidím.

01.04.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Já co už fantasy čtu opravdu zřídka jsem si to opravdu užila. Pěkně a čtivě napsané, ano jsou části co se táhly, ale jsou zase části co to pěkně kompenzují. Těším se na další díl. Jak tu někdo psal, taková Karkulka, nebo Kráska a zvíře.

28.03.2023 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Taková milá a jednoduchá kniha. Možná trochu moc "amerika story" na naše české poměry, ale já se bavila. Opět se tu otevírá téma zdravotních handicapů, což je vždycky úžasný, když to nějaký autor otevře. Taková nenáročná story, za víkend hotovo.

28.03.2023 2 z 5

Touha Touha Helen Hardt

To byl děs. Anotace vypadala tak dobře, člověk se těšil na příběh, kombinace vojáka co přijel ze zámoří, co má komplikovanou minulost, jedno bolavé srdce pro svatbě, co neproběhla... Tady má fakt plusové body jen ta zápletka s dětstvím hlavního hrdiny, jinak jejich vztah hrůza, charakter postav (byl tam vůbec vykreslený?) hrůza, s*x scény, taky hrůza. Kdyby hlavní hrdince tak stály bradavky, jak celé tři série popisuje, asi by jí upadly... Dala jsem všechny tři díly, ale jen proto, že mě zajímala zápletka s Talonovým mladím.

26.03.2023 odpad!

Trable Trable Samantha Towle

Tady to chtělo vykašlat se na anotaci Já vlastně od knihy čekala, že hlavní hrdinka opustí despotického násilníka, a seznámí se se svým milovaným v zakouřeným baru, kde hraje pokr Jako fakt! Přitom se velká část příběhu odehrává v krásným penzionu, co patří hlavnímu hrdinovi
Tahle autorka to prostě umí. Od stavů, kdy se Vám chce nad knihou plakat, se dostáváte k romantickýmu pohlazení duše. No fakt, čtěte. A některý věci mi do poslední chvíle nedávaly smysl, autorka umí i překvapit!

17.03.2023 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Oproti prvnímu dílu to tady autorka rozjela a příběh se mi opravdu líbil. V rovnováze je příběh hrdinů vs Šedivákova story, s*xualních scén přiměřeně A opravdu poutavá knižní rychlovka na jeden večer, kde krom jmen a přezdívek není nad čím přemýšlet.

16.03.2023 4 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Jedna z nej od autorky, taková správná slaďárna s propracovaným příběhem v pozadí. Četla jsem ji před deseti lety, minulý rok, a klidně letos zas. Taková klasika, když mám špatné období, a potřebuju vědět, že láska a spravedlnost vítězí... A ž ti správní chlapi někde byli-jsou... A kdo nerad kategorii červené knihovny, protože to je moc s*u, postelových scén, atd., tak klídek. Tady to se*uální napětí je tak akorát. U hromady knih od autorky jsem měla problém s dočtením, ale této se to určitě netýká. V něčem bych trochu tuto konkrétní přirovnala k Lise Kleypas.

13.03.2023 5 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Všechny knihy od této autorky se super čtou... Dokud člověk nepřemýšlí jak je možné, že náctiletá pubertální ucha (jak jinak by se měli chovat teenageři v maturitním ročníků?) mají chování vyspělých třicátníků. Toho si všímám u více knih autorky... Jinak to ale autorka s písmeny prostě umí, a její fantazie ve hledání zápletek fakt nezná mezí. Ona povyšuje kategorii červené knihovny na vyšší level.
Příběh pěkný, originální. Tím popisováním přírody jsem zažívala pocit jako u knihy a seriálu Virgin river. Též mě těší, že autorka ukazuje různorodost poměrů v USA, protože věřím, že toto se dodnes někde opravdu děje. Jen konec příběhu byl nuda. Normálně mě autorka umí držet v pozoru do poslední stránky, ale od návratu Tenleigh do rodného města jsem měla občas chuť nějakou tu stránku přeskočit.

24.02.2023 3 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

(SPOILER) Tahle kniha si zaslouží plný počet hvězd, minimálně za to, že mě autorka nechala v napětí do poslední chvíle, jak to s Leem dopadne. Já jí to fakt všechno věřila, v hlavě jsem si dělala různé teorie, třeba, že Leo umřel, zanechal deník, který si jeho kamarád přečetl, a díky tomu se do hlavní hrdinky zamiloval apod... Prostě takové vyústění jsem nečekala. Mia Sheridan by mohla psát i detektivky, a já bych do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah :-D
Přesto, že někdo píše, že konec je neuvěřitelný... A ano, je to zase taková moc "amerikáno-story" pro nás neuvěřitelná, nicméně to, co autorka popisuje, co se v domovech a následně u pěstounů děje, tomu fakt věřím. Lidé se stávají pěstouny pro peníze, z dětí si dělají sluhy, nebo hůř...
Takže uvěřitelnost příběhu, to je na každém, ale styl psaní prostě 10/10!

24.02.2023 5 z 5