Sosovica Sosovica komentáře u knih

Taká som sa narodila Taká som sa narodila Denise Legrix

Priznávam, zo začiatku sa mi to čítalo veľmi ťažko, popis situácií a to, ako sa snažila dokázať všetko to, čo dokázala. Silná žena!

05.08.2015 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Kniha vôbec nepatrí medzi moje obľúbené a vyhľadávané žánre, ale vďaka projektu Knihobežník som sa k nej dostala a odhodlala k prečítaniu. Konečný výsledok? Páčila sa mi!

26.07.2015 4 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Nádherná kniha o dôkaze reinkarnácie v ktorú veľa ľudí nechce uveriť práve kvôli tomu, že sú upnutí na nejaké cirkevné dogmy. Ukazuje, že nakoniec aj "neveriaci Tomáši" uveria ...

06.07.2014 5 z 5

Maj ma rád Maj ma rád Eva Urbaníková

Smutná kniha, ale napriek tomu veľmi krásna! Chytila ma za srdce a donútila popremýšľať o živote, o rozhodnutiach a ich dopadoch nie len na nás, ale aj na blízke, či širšie okolie...

23.04.2014 5 z 5

Ja, čarodejnica Ja, čarodejnica Sandra

Neviem prečo, čakala som, že táto kniha je o niečom úplne inom - oddychové čítanie nejakého dievčenského príbehu. Nakoniec som prišla na to, že to je príbeh o výnimočnej žene - čarodejnici. Keďže rada čítam životopisy a neznáme ma zaujíma, kniha sa mi veľmi páčila.

31.03.2014 5 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Oddychové nenáročné čítanie.

08.03.2014 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherná kniha! To je to najvýstižnejšie, čo ma k nej napadá... :)

01.03.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná kniha! Inými slovami neviem vyjadriť pocity, ktoré vo mne vyvolala.

03.02.2014 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Nádherné, silné dielo, ktoré vo mne zanechalo veľmi silné emócie. Určite ho odporúčam všetkým, nie len veriacim, keď že tu nejde len o určitý typ viery, ale o niečo, čo sa týka nás všetkých - anjelov strážnych.

28.01.2014 5 z 5

Niečo o orchideách Niečo o orchideách Pavel Sibyla

Príjemné prekvapenie. Od tejto knihy som čakala niečo podstatne iné, než som si nakoniec prečítala. Najviac ma prekvapilo, ako autor - muž stvárnil hlavnú postavu - ženu. Kniha je písaná v ženskom rode a pritom to napísal muž. Vôbec to nebolo kostrbaté. Miestami to bolo veľmi milé. Som rada, že som si ju prečítala!

27.01.2014 5 z 5

Amsterdam Amsterdam Chris Ewan

Na prvý pohľad to bola kniha, pri ktorej som si povedala, že to skúsim prečítať. Na druhý pohľad som ju pustila, až keď som ju dočítala do konca.

09.01.2014 5 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Knihu som prečítala už 2x, samozrejme, aj jej voľné pokračovanie - Kód 1 a viem, že k obidvom knihám sa budem veľmi často vracať.

09.01.2014 5 z 5

Budovateľské 50. roky Budovateľské 50. roky Juraj Šebo

Perfektná kniha! Písaná ľahkým štýlom - spomienkami autora na 50. roky. Krásne ilustrované obrázkami, ktoré napomáhajú lepšie pochopenie a vcítenie sa do doby. Určite vrelo odporúčam všetkým, ktorých zaujíma naša minulosť.

29.12.2011 3 z 5

Stratená kniha zo Salemu Stratená kniha zo Salemu Katherine Howe

Veľmi pekný príbeh. Dej trošku čitateľný a dá sa dopredu uhádnuť, ale aj tak nechá na pochybách až dokonca! Príjemne sa číta a zanechala vo mne veľmi dobrý pocit. Odporúčam každému, kto má rád knihy s bosorkami :)

07.11.2011 5 z 5

Dcéra šialenca Dcéra šialenca Megan Shepherd

Mix romance, sci-fi a thrilleru. Autorka má výbornú fantáziu. Číta sa dobre a mne padla ako rýchla a nenáročná oddychovka.

23.08.2019 3 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Pekný náčrt o pohrome ako takej, určite výborné na doplnenie informácií. Štýl písania mi nevyhovoval úplne na 100%, ale keďže som to nečítala v origináli, ťažko určiť, či išlo o nešikovný preklad, alebo originál. Nemám rada, keď niekto opisuje niečo, čo bude opisovať neskôr a pritom to opisuje hneď po troch až desiatich vetách.

Každopádne aj tak doporučujem! :)

20.08.2019 4 z 5

Měl jsem zůstat doma / Koně se přece střílejí Měl jsem zůstat doma / Koně se přece střílejí Horace McCoy

Prvá poviedka veľmi vydarená. Príjemné realistické čítanie. Druhá viac oddychovka.

20.03.2019 4 z 5

Nemožné Nemožné Danielle Steel

Nebola som schopná, ani napriek všetkým pokusom, to dočítať. Veľmi prízemné!

16.03.2019 odpad!

Mužov nemožno znásilniť Mužov nemožno znásilniť Märta Tikkanen

Silná téma, o ktorej by sa malo rozprávať!

22.03.2018 5 z 5

Lekárky Lekárky Sidney Sheldon

Romantika pre teenegerky. Chýbalo mi napätie a viac reálnych scén. Nie žiadosti o ruku na počkanie.

09.02.2018 odpad!