Dcéra šialenca

Dcéra šialenca https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272048/dcera-sialenca-LhF-272048.jpg 4 11 11

Londýn 1894. Šestnásťročná Juliet Moreauová sa po škandále, ktorý spôsobil výskum jej otca doktora Henriho Moreaua, životom pretĺka sama. Otec zmizol a jeho meno zostalo spojené s nehumánnymi postupmi pri vedeckých pokusoch, ktoré mu však nikto nedokázal. Keď sa Juliet dozvie, že otec žije a pracuje na opustenom tropickom ostrove, rozhodne sa zistiť, či sú obvinenia pravdivé. Juliet cestuje na ostrov v spoločnosti dávneho kamaráta z detstva Montgomeryho a tajomného stroskotanca Edwarda. Na ostrove plnom zvláštnych živočíšnych druhov a primitívnych domorodcov sa postupne zoznamuje so šialeným výskumom svojho otca. Ten operačnými postupmi so zvieratami vytvára mutanty, ktoré vyzerajú, rozprávajú a správajú sa ako ľudia. Juliet prežíva protichodné pocity – je zhrozená z otcovho nehumánneho konania a zároveň hrdá na výsledky jeho vedeckej práce. Pritom spoznáva prvú lásku a rozhoduje sa medzi dvoma mužmi. Keď na ostrove vypukne chaos, Juliet si s hrôzou uvedomí, že krv génia i šialenca prúdi aj v jej žilách. Román vychádza z klasického diela H. G. Wellsa Ostrov doktora Moreaua, príbeh sa však odvíja z pohľadu doktorovej dcéry.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ikar (SK)

The Madman’s Daughter , 2013

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Kto pozná,, Ostrov doktora Moreaua" od H. G. WELLSa, bude poznať aj tento príbeh. Je však písaný pohľadom jeho dcéry Juliet Moreauovej, ktorú ako malé dievča jej otec opustil a nechal žiť aj s matkou v biede a hanbe.
Juliet je dlhé roky presvedčená, že jej otec umrel. No zhodou náhod stretne Montgomeryho, kamaráta z detstva, od ktorého sa dozvie že otec žije na ďalekom ostrove uprostred oceánu. Rozhodne sa zistiť či obvinenia z nehumánnych lekárskych pokusov z ktorých bol obvinený sú pravdivé a hlavne prečo ju a mamu opustil a nechal v domnení že je mŕtvy.
Ostrov je plný zvláštnych živočíšnych druhov, podobných ľuďom. Jej otec totižto šialenými pokusmi zo zvieratmi, vytvára mutantov, ktorý rozprávajú a správajú sa ako ľudia.... Ľahké čítanie, ktoré speje do neprekvapujuceho konca

Sosovica
23.08.2019 3 z 5

Mix romance, sci-fi a thrilleru. Autorka má výbornú fantáziu. Číta sa dobre a mne padla ako rýchla a nenáročná oddychovka.

Lucka11
27.08.2017 4 z 5

Pokračovania tejto série sa asi nedočkáme...Aspoň, čo som zachytila na stránke jedného kníhkupectva. Som z toho sklamaná a znechutená. A z obálky mám rovnaké pocity. Niekedy si hovorím:,,Ako mohli toto pustiť na svetlo sveta?" Alebo mám divný vkus.... Niektorým knihám dosť skomplikovali život vďaka ich "zovňajšku"
Teraz k príbehu. Číta sa rýchlo. Je tam láska, sci-fi, tajomno. Koniec som čakala iný, ale tak trochu som s tým rátala. Páčil sa mi.
A stále dúfam, že sa dočkám pokračovania....

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Kniha bola úžasná. Veľmi ma to bavilo najmä preto, že film ostrov dr.Moreaua je môj obľúbený. Keď som si knihu kúpila, nečítala som anotáciu, veľmi ma prekvapilo o čom vlastne je. Obálka knihy pôsobí lacno a vôbec sa tam nehodí. Odporúčam prečítať fanúšikom Wellsa.

adelinka
06.01.2017 4 z 5

Dobrodružná? tam by som ešte pridala aj sci-fi - veď čo dokázal doktor Moreau koncom 19. storočia, nedokáže vedec ani teraz - chvalabohu. Inak sa čítala veľmi dobre, nechýbalo napätie ale zasa ďalšia z kníh, ktorá neskončila pre mňa tak ako mala. Zasa som očakávala krajšie ukončenie. :-)

historická fantasy

2022  86%Psí hvězda