Sosovica Sosovica komentáře u knih

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Ďalšia výborná kniha tohto autora! Určite odporúčam. Nezatvorila som ju, kým som ju nedočítala do konca.

09.01.2014 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Téma holokaustu ma vždy zaujímala, preto som aj siahla po tejto knihe. Je napísaná veľmi emotívne a priznávam, nemohla som sa od nej odtrhnúť. Keď si človek predstaví, že je napísaná na základe skutočných udalostí, tak až mrazí. Určite ju môžem odporúčať.

28.06.2015 5 z 5

Bedári 2 Bedári 2 Victor Hugo

Nádherné dielo! Nevyrovná sa mu ani jedno filmové spracovanie, aj keď sú kvalitné. Miestami sa trošku ťažšie čítajú opisy, ale v konečnom dôsledku to len pomáha k uvedomeniu si celkovej situácie, ktorá je v románe. Určite odporúčam!

05.04.2012 5 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Krásne, osobné, inšpirujúce, pohladí dušu!

20.03.2014 5 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Knihu hodnotím ako knihu, ktorú som prečítala a neporovnávam ju s inými, od tohto autora. A preto sa mi veľmi páčila. Napínavá, zaujímavá, tak akurát zamotaná a skončila inak, ako som čakala - pre mňa 100%. Snažila som sa od nej nič neočakávať, keďže ma odrádzali komentáre typu - od tohto autora najslabšia, ten istý štýl písania a podobne. Každý autor má svoj štýl a rukopis, takže to nie je nič neobvyklé a porovnávať dve knihy nie je môj štýl, tak ako neporovnávam nič iné. Každé dielo je jedinečné. Takže ju určite odporúčam.

18.02.2014 5 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Super spojenie sci-fi, histórie a thrilleru k tomu! Pekne mi to zavarilo mozog! Každopádne krásne čítanie a môžem len a len doporučiť!

13.05.2019 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Krásna prechádzka Strednou Amerikou s vandrákmi Vagamundos. Príroda, jedlo, história, kultúra a pohľad do hlavy (našťastie len prostredníctvom denníku) troch cestovateľov.
Stojí to za to! Ďakujem za super zážitok! :)

09.05.2019 5 z 5

Julinkina pekáreň Julinkina pekáreň Táňa Keleová-Vasilková

Také to rozprávkové čítanie, na oddych. :)

Veľmi ma iritovalo označenie e-mailov ako listov.

06.03.2019 3 z 5

V ten večer V ten večer Susan Minot

Knihu som nakoniec ani nedočítala. Anotácia ma zaujala, ale štýl písania ma odradil. Čítala som viac kníh, kde autor nepoužíval úvodzovky, ale v tejto ma to nejak nebralo.

08.09.2016 2 z 5

Zalej Františka, miláčik Zalej Františka, miláčik Sandra Grüner Miškolciová

Oddychová kniha, ktorá ma pekne rozosmiala a zároveň mi hrdinovia pripomenuli veľa situácií a našla som v tom aj časť seba, či svojich známych. Určite od toho nečakajte intelektuálnu záležitosť, ale na relax pohladí na duši.

06.10.2015 5 z 5

Hedvábný řetěz Hedvábný řetěz Zdeněk Hanka

Už dávno ma takto nechytila kniha! Je nádherná, dojímavá a núti k zamysleniu sa nad spoločnosťou a právaním jednotlivca.

06.01.2015 5 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

Nádherná kniha!

22.06.2014 5 z 5

Zátišie Zátišie Joy Fielding

Zaujímavá kniha, ktorá sa vďaka dobre napísanému deju veľmi rýchlo číta. Určite môžem odporúčať.

02.01.2014 5 z 5

Posledná nevera Posledná nevera Jozef Banáš

Príjemné poviedky.

02.01.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Veľmi silná kniha!!! Myslím, že obsiahlejší komentár ani nepotrebuje.

02.01.2014 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Krásne napísaná kniha nezvyčajného osudu neobyčajnej ženy!!!

15.12.2013 5 z 5

Sezóna potkanov Sezóna potkanov Jozef Banáš

Ďalší pravdivo vyrozprávaný príbeh perom pána Banáša. Len škoda, že pravda je taká nepríjemná pre väčšinu postáv v knihe a aj všetkých ostatných v politike.

04.03.2012 5 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Tak táto kniha ma chytila za srdce! Nádherný skutočný príbeh - aj keď nie úplne veselý, ale krásne vyrozprávaný, čo všetko sa môže,ale aj nemôže stať. Nahliadnutie do tajov japonskej kultúry + skutočý pribeh - to je niečo, čo ja môžem :)

04.03.2012 5 z 5

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Kniha pekne popisuje celé obdobie vládnutia Romanovovcov. Historické informácie preložené spomienkami vytiahnutými z archívov a pár domnienkami, doplnené fotografiami.
Zaujímavé porovnanie myslenia dnešných politikov a vládcov dôb minulých. :)
Zamrzel ale preklad, ktorý si občas vyslúžil dvihnuté obočie (svojka, Stavka), krkolomný slovosled, ku koncu dopletenie mien, resp. prezývok, aby sa čitateľ nestratil pri záplave rovnakých mien. Efekt to malo presne opačný a fakt som si musela dávať pozor a udržiavať pozornosť, aby som sa v čítaní s popletením mena nevrátila o pár rokov dozadu.

23.02.2019 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Toto je typ knihy, ktorý obvykle prečítam za jeden víkend. Túto som si ale musela vychutnať. Dávkovať si ju po častiach a vstrebávať!

Nádherná kniha!!! Odporúčam!

06.11.2016 5 z 5