Julinkina pekáreň

Julinkina pekáreň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207547/bmid_julinkina-pekaren-207547.jpg 4 116 41

Na stránkach najnovšej knihy Táne Keleovej-Vasilkovej sa odohráva Klárin príbeh. Hoci je slobodná a bezdetná štyridsiatnička, jej život je naplnený. Láskou, priateľstvom a snami. Tými, ktoré sa jej snívajú v noci, a tými, ktoré sníva cez deň. Túži ísť do Francúzka, pre ňu čarovného a príťažlivého, chce sa očami dotknúť miest, ktoré zatiaľ pozná len z internetu a časopisov. Keď do jej života vstúpi Anna, otcova bývalá milenka, jej dni sa začínajú meniť... a sny dostávajú celkom inú podobu.... celý text

Hradčiatko
předevčírem 4 z 5

Zvláštne bolo čítať slovenskú knihu v českom preklade (prvý pokus, mala som z českej knižnice) a tiež moja prvá od tejto autorky. Vzhľadom k tomu, čo som očakávala, naplnila moje predstavy, pripomenula, že som dávno nepiekla chlieb a s ľahkou nadsázkou dodám, že nechápem, kde berú všetky hrdinky toľko času a energie na upratovanie... Majú proste v prvom rade grunt v baráku, aj keď sa život rúca - asi preto nie som knižná hrdinka :D

aljoska83
19.01.2024 2 z 5

Autorka má i lepší knihy. Dost těžko uvěřitelný příběh.

simsa086
09.11.2023 4 z 5

Oddechové čtení, jak už je psáno v komentářích, trošku povrchní a předem odhadnutelný příběh. Poslední třetina knihy se mi líbila.

simca9342
04.03.2023 5 z 5

Tragická úmrtí v rodině, absence přátel, ale hlavně minulost. O tom a dalších věcech je letošní novinka od česko - slovenské autorky.
Ke knize : Klára nemá nikoho. Manžela, děti, vnoučata, hodně kamarádek. Má jen dvě, svou práci a sny, ve kterých se její přítomnost odlišuje od reality a je mnohem zábavnější. Nakonec vyrazí s kamarádkama do rakouských hor , co tam nejen zažije, ale hlavně pozná a jestli najde své sebevědomí, vnitřní "já" a překoná úmrtí blízkého člověka o tom je psychologický příběh.

vekkr
07.12.2022 3 z 5

Oddechové knihy této autorky čtu ,a někdy jsou lepší a tahle zrovna je ta slabší.

Val
15.10.2022 5 z 5

Život si s námi občas pohraje tak , že se nestačíme divit . A přesně o tom je tato kniha . Klára je sympaťačka těsně po čtyřicítce, která má svůj život pevně v rukou a už od něj nic moc nečeká. Až otcova smrt odstartuje události, kterých by se nikdy nenadála.
Oddychovka ze života , kterou jsem právě teď nutně potřebovala.

Aladinka89
15.10.2022 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky. Přečetla jsem jich celkem dost a všechny spojovala čtivost, o téhle knížce se to ale říct bohužel nedá. Děj pokulhává, autorka se v knize často opakuje, celkově je to takové roztahané a o ničem. Dějová linka dost průhledná a, na rozdíl od ostatních knih autorky, trochu mimo realitu.

Lalina3
30.06.2022 2 z 5

Upřímně, toto byla hodně slabá kniha. Autorku mám moc ráda a četla jsem toho kd ní už hodně - a toto bylo asi nejslabší. Jak zmiňují lidé pode mnou - nemastné, neslané. A ty "fantasy" prvky mi sem teda hodně neseděly.

radus
07.06.2022 3 z 5

Knížka mi přišla taková neslaná nemastná. Děj byl dost depresivní a nevyvážil ho ani happyend, nejhezčí byly popisy francouzské krajiny. Autorka možná mohla více nahlédnout do života otce, abychom se něco více dozvěděli o jeho mimomanželském svazku, takhle mi to přišlo takové nedotažené...

petrulkaa
20.03.2022 3 z 5

Autorka je má oblíbená, ale tentokrát trochu zklamala. Její knihu mám vždy jako oddechové, příjemné čtení se zajímavou zápletkou, ale tato byla taková spíše stresová s tématem smrti a nemoci. V této válečné době se mi nečetla hezky, knihu jsem sice přečetla během dvou dnů, ale už jsem byla ráda, že skončila.

Allla9
19.03.2022 4 z 5

Hezké čtení plné touhy a splněných přání.

Mabie
06.03.2022 3 z 5

V poslední době je kolem tolik stresu a napětí, že toto byla přesně ta jednoduchá, nenáročná a odpočinková kniha, u které jsem nemusela přemýšlet. Příběh i hlavní postava jsou spíš nemastné, neslané, ale mám ráda vaření a vůni pečiva a z této knihy jsem vůni pečeného chleba cítila velmi intenzivně. Kromě toho tu zaznělo i pár velmi dobrých myšlenek:
“Mlčení vytváří zeď, která nám nedovoluje přiblížit se k druhým, poznat je.”
“Pochopila jsem, že život je dar, vzácný dar a jen na chvilku, a když ho promrháme, když neuděláme to, po čem toužíme, o čem víme, že musíme udělat, prostě na to doplatíme. Už navždy si jako okovy poneseme své nesplněné sny.”
“…náš život je o mnoha promlčených věcech. Neříkáme je, nevyslovíme… ze strachu, z neschopnosti věci řešit… někdy z lenivosti a pohodlnosti. Ale nemělo by to tak být.”
Předpokládám, že za pár týdnů už nebudu ani tušit o čem kniha vlastně byla, protože příběh sám o sobě je “nijaký”, ale pokud od knihy nic velkého nečekáte, dopřeje vám nenáročnou oddechovku.

regulax
15.02.2022 2 z 5

Lehké vláčné čtení. Zbytečné líčení stejných pocitů všem kamarádkám a bratrovi. Natahování nic neříkajícího děje. Pak nastal zvrat a následoval šťastný konec příběhu. Jakoby příběh za každou cenu.

Lucie401
08.02.2022 2 z 5

moc mily roman.

VIVINKAR
16.01.2022 2 z 5

Jak už psal někde přede mnou - klasická Keleová, ale vlastně jiná.
Byla to oddychovka, přečtená téměř hned, ale bylo to strašně utahané, předvídatelné, to co mohlo být rozvinuto se jen naťuklo a to, o čem se mohla autorka zmínit ve dvou větách se táhlo přes X stránek.
Tohle mě jednoduše vůbec nebavilo.

pch1976
11.12.2021 1 z 5

Toto bylo takové ukňourané, nezáživné čtení. Hlavní hrdinka naivní, děj hloupý.

kudrdlinka
04.08.2021 4 z 5

Knížka se četla dobře, typická oddechová Keleová, kterou čtu ráda. Ale zase je to taková rychlovka - 230 stran textu, široké řádkování, a než se nadějete, je konec. Přestože se mi tahle knížka líbila víc než Rodinné klubko, tak na dřívější knihy to nemá.

Knihomolka506
24.07.2021 5 z 5

"víkendovka"
Když někdo zemře, he to hodně smutné, ale člověk by měl takto lépe poznat nejen sám sebe. Život musí jít dál, jakýmkoliv způsobem.
KV 2021( fb: jedovaté čtení) : téma 12: letošní novinka

Jurfinka
13.07.2021 5 z 5

Pohodové čtení na dva dny... Super.. Děkuji

PaníColumbová
08.07.2021 5 z 5

Paní Vasilková opět nezklamala! :-) Super!

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky