Šošán Šošán komentáře u knih

Zády k sobě Zády k sobě Julia Franck

Smutné, ale krásně napsané...

28.06.2016 4 z 5

Vesmírná flotila útočí Vesmírná flotila útočí Karl - Heinz Tuschel

Pohodové čtení na deštivé dny. Konec druhé povídky mě (snílka) nadchnul více než první, nicméně i první povídka byla zajímavá. Ojedinělé politické narážky vypouštím, nejsou pro děj zásadní, dle mého mínění.

24.05.2016 3 z 5

Mezi rakví a Araratem Mezi rakví a Araratem Werner Steinberg

Zpočátku mne rozčilovalo, že vesmírná loď konstruovaná pro několik generací nemá vyřešené gravitační pole, ale na druhou stranu bych se nad tím ani nezamyslela. Zpočátku se kniha čte ztuha, nicméně po pár stránkách jste vtaženi do děje a jde to ráz na ráz. Celkový dojem velmi dobrý.

19.05.2016 3 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Prostě dobrý ;-)

24.02.2016 5 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Ve finále hodnotím jako dobré čtení k zamyšlení, ale ten úvod, ten úvod byl pro mne náročný, nemohla jsem se zkrátka dobrých 50stran začíst a přenést do toho světa, kde ženy vládnou a muži...však si to přečtěte.

12.09.2018 4 z 5

Stříbrný sen Stříbrný sen Neil Gaiman

Začíst se mi trvalo trochu déle, ale nakonec se podařilo. Možná, kdyby člověk hned navázal po Mezisvětě, nebyl by takový problém vplout do patálií Joeyho a jeho altereg.

28.08.2018 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Povedená satira.

26.01.2018 3 z 5

Děti ducha Děti ducha Orson Scott Card

Xenocida a Děti ducha měli být původně jedna kniha, jak autor uvádí v předmluvě, za mě obě za 5*. Obdivuji se autorům sci-fi, co dokáží vymyslet za světy, jak dokáží vysvětlit chod vesmírů, života a tak vůbec...Méně válečné tématiky, více filozofie, pro mě osobně více rozjímání. Tenhle svět/vesmír ve mě už zůstane.

07.01.2018 5 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Tento díl se mě osobně četl poněkud hůře, ale i tak byla kniha přínosem a jsem navnazena na závěrečný pátý díl.

18.10.2017 3 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Na začátku jsem byla trochu zmatená, co se děje a kde jsem se to octla (proto 4*, alemožná to způsobil delší časový odstup od druhého dílu), nakonec jsem se do děje opět dostala a prožívala další životní období, s rozvětvenou a charakterově různorodou, rodinou Lauritzenů a toho času nelituji. Návykové čtení (komu jsem, kruci, půčila čtvrtý díl??! :-).

07.09.2017 4 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Jedním dechem přečtené...

01.05.2017 5 z 5

Devadesát tři Devadesát tři Victor Hugo

Francouzská revoluce a pro mě velký trápení.

15.09.2016 1 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha mě vážně bavila - napětí, čtivost, vykreslení vnitřních pocitů hrdinů, všechno. Nemám problém s tím, že to byli děti, právě ty mají neotřelý pohled na různé situace a věci a geniálních dětí se už pár narodilo, takže proč né...Sice neholduji válečné tématice, ale tady mi to prostě sedlo a těším se, až do knihovny přibude i pokračování.

22.06.2016 5 z 5

Černá planeta /Nemesis z hvězd Černá planeta /Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Odpočinkové čtení a obě povídky měli něco do sebe.

19.05.2016 4 z 5