Šošán Šošán komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velké a hluboké věci nepotřebují mnoho slov. Za 20 min přečteno, nicméně ten pocit, co ve mě zanechala, zůstane na déle.

11.11.2016 5 z 5

Oceán na konci ulice Oceán na konci ulice Neil Gaiman

Gaimanovým přáním je mít doma nekonečnou knihovnu, mým je mít knihu s nekonečným příběhem od něj.
Tajně doufám, že jsou na světě místa a bytosti, které prostupují jeho příběhy. Byla by to ještě větší sranda :-D

19.05.2016

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úvod byl pro mě vlažný, ale pak se to rozjede a člověk nestíhá zírat. Je to vůbec možné? Na tohle přeci nestačí jeden lidský život? Neuvěřitelně krásné, neuvěřitelně smutné - prostě život. Jedná má kolegyně její osud velmi trefně shrnula (dle mého názoru): "Vela mala, vela dala." Mrzí mě jedině, že na prahu 30tky o takové Ženě slyším poprvé. Jak je to možné? A velký dík i autorce knihy.

26.01.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha mě úplně "nevtáhla" jako 1984 (proto 4*), jinak doporučuji, G. Orwell byl vizionář (bohužel)...

07.01.2018 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Jendo oko nezůstane suché...

05.11.2016 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha nebyla mým "šálkem kávy", příběh nudný, staročeština horší na čtení.

25.10.2018 2 z 5

Ender ve vyhnanství Ender ve vyhnanství Orson Scott Card

Sice byl začátek na můj vkus roztahanější, avšak postupně kniha dostala spád a já se do toho nechala chytit a cítím nutkavou potřebu proniknout ještě více a hlouběji do Enderova světa/vesmíru - proto 5*. Je to ten tip knihy, kdy dlouhou dobu po přečtení zbývá na šedé kůře mozkové její "pachuť". Další zastávka "Mluvčí za mrtvé".

23.10.2017 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Zase jiný svět a zase skvělý, to loučení je vždycky bolestivé...

19.04.2017

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

"Vejce a já" nepřekonala, ale také čtivé a výpravné dílko z období americké krize...

24.10.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

V celku mě knížka bavila a chvílemi jsem se i bála a kontrolovala okna, zda se za nimi neobjeví nějaký voyer. Občas mi přišlo, že autoři již počítají se zfilmováním knihy, kdy místy zbytečně vykreslují chování postav (př.: "pravou rukou si prohrábla vlasy"). Nicméně si ráda přečtu další tituly ze série.

24.07.2016 4 z 5

Kniha snů Kniha snů Neil Gaiman

Asi neumím být, co se Sandmana a jeho rodiny týče, objektivní. Ač není autorem Gaiman, "pouze" povídky vybírá, jeho výběr byl výborný.Opět jsem byla nadšená a některé povídky parádně pasovaly do komiksové série. Gaiman a jeho světy mi prostě sedí.

19.05.2016 5 z 5

Čína, má láska Čína, má láska Vladislav Kučík

Román z období 2.světové války, který byl motivován skutečnými lidmi a událostmi. No byl to silný zážitek. Doporučuji.

28.08.2018 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Příjemná fantasy, která vás snadno pohltí neboť nestačí přečíst jen tuhle knihu ;-)

15.08.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Pro mě to bylo trápení, jednak mi byl odporný lord Henry a za další, nebaví mě čtyřstránkové popisy inventáře. Možná neumím ocenit styl autora, ale hlavní myšlenka je jistě nadčasová, to se Oscarovi nedá upřít. A Cantervillské strašidlo potěšilo. Suma sumárum 3*.

14.04.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Doporučuji.

13.04.2018 5 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Gaiman mě nemůže zklamat, jen některé povídky nehltám tolik jako jiné, naštěstí těch je menšina ;-)

18.10.2017 3 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Čtivá kniha s nádechem dramatu ve více rovinách, ale občas (spíše z úvodu) jsem se v těch rovinách ztrácela. Nicméně bavila.

25.04.2017 4 z 5

Pohodové čtení.

09.11.2016 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Bavila mě.

05.11.2016 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Román pro náctileté...První polovina bylo trápení, druhá o něco zajímavější. Obal se moc povedl.

24.07.2016