sonycat sonycat komentáře u knih

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Toto je jedna z tých kníh, pri ktorých vážne, ale vážne ľutujem, že neviem ako príbeh pokračuje :(...bodaj by sa zadarilo a z čista jasna sa našiel vydavateľ, ktorý by vydal pokračovanie. Kniha Hra věží by si pokračovanie na našom trhu vážne zaslúžila. Je napínavá, strhujúca, zaujímavo napísaná. Bavil ma príbeh, nápad, spôsob akým vôbec bola podaná, forma komunikácie s hlavnou hrdinkou, jej postava ako taká...
budem len dúfať, že sa raz dočkám...
Dovtedy si Hru isto ešte pár krát prečítam.

19.01.2018 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Cela seria o smrtke Charlie je velmi dobra, styl humoru, sviezej drzosti, popkulturnych odkazov a aj hlasky, to vsetko vytvara pre mna pritazlivu knihu. Budem len dufat, ze sa dalsie knihy dockaju svojho prekladu a vydania, bola by to velka, velka skoda, nedozvediet sa z tohto sveta viac...

08.01.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

A tak som sa tesila...
A pritom je to takova pitomina, Velebnosti.
:D
Hladam slova, ktorymi to opisat, ale kniha vo mne vela konkretnych dojmov nezanechala a ak, tak hlavne pachut z mne neprijemnej hlavnej postavy, ktorej chovanie mi liezlo na nervy a tazko sa mi s nou vobec putovalo. Par zaujimavych, ale okamzite aj pochovanych napadov. Docitane, nikdy viac sa k nej nevratim.

28.12.2017 2 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Mercy a Kate Daniels prosto clovek ( aspon teda konkretne ja :D) musi mat okamzite po vydani , ostatne odlozit a nic ine, len citat :). Suhlasim, ze preklad sa az tak nevydaril, pobavilo ma, ze zabili Mraza, coze? - jaaj, Frosta:)). Odkedy prekladaju mena v tejto serii? - aha, tak nic, chybicka se vloudila. A nebola jedina, aj tlaciarensky skriatok sa sem - tam odtrhol z retaze....Ine prostredie a pribeh su fajn, i ked ten je trosku jednoduchsi a v jednom momente som Mercy nespoznala, pretoze sa jej take konanie nepodobalo. ( padnutie do magickej pasce vdaka svojej kojotke) Tam mi to prislo trosku kostrbate. Ale nejdem sa stazovat, je to predsa Mercy a dalsi moji oblubenci, pre ktorych mam slabost a aj tak sa nebudem vediet dockat dalsieho dielu :)

08.08.2017 4 z 5

Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917 Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917 John Lloyd

To je kniha...serial som videla, patri k mojim staliciam a tam sa zaradil aj v kniznej podobe. Niektore stranky ma donutili plakat od smiechu, napriklad vseliecba pijavicami je paradna :D. Oboje, serial i knihu, mozem s klidnym svedomim odporucat milovnikom humoru, cierneho a anglickeho obzvlast:)

19.02.2017 5 z 5

Apokalypsa Z: Začiatok konca Apokalypsa Z: Začiatok konca Manel Loureiro

Za seba tiez mozem vyjadrit spokojnost, zombie zaner mam rada, ostatne az tak vela knih ho na nasom trhu nezastupuje. Dej napinavy, hrdina lahko prijatelny, ubieha to rychlo, takpovediac filmovo a konci v tom najlepsom a....tu je zial zadrhel:(. Jedna sa o prvy diel, tie tak akosi maju v popise prace skoncit v tom najlepsom a navnadit na dalsie diely. Lenze...na moju otazku adresovanu vydavatelovi, kedy a ci vobec bude druhy diel vydany, mi vydavatel takpovediac posmutnelo odpisal, ze bohuzial, predaje knihy sa pohybuju v cervenych cislach, takze v dohladnej dobe to tak lahko nebude a jedine, co mozem urobit je, ze ju budem odporucat svojim priatelom. A tak to robim, odporucam znamym i neznamym, lebo sakraaaa sa nedozviem.co bolo dalej :D

13.12.2016 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Ano, myslim v 4-tom dieli, kde sa bojovalo s Errou, bola zmienka o tom,ze nieco medzi nimi je a aj v tretom dieli boli jemne naznaky, ze su si Jim a Dali blizsi, v dalsich dieloch sa to myslim nejak neriesilo. Mohla by to byt zaujimava poviedka venovana im dvom:).
A teraz ku knihe. Kate Daniels je moja najoblubenejsia seria, mam ju nacitanu opakovane, takpovediac recidivne:) a tiez mam viac ako len dojem, ze kvalitativne doteraz knihy stupali. Magie zmeny som vyslovene zhltla, napriek nedostatku casu pri dvojmesacnej princeznicke (ale kaslat spanok, Kate je Kate :D). Mam z nej rovnaky dojem ako tu odznelo v poslednom komentari : akosi vsetko hrrr hrrr konci a par veci niekde ostalo visiet nielen nedopovedanych, ale aj suvislosti chybali. Nielen skok vo vztahu Jim a Dali, napriklad kde sa vzala zrazu ta absolutna nenavist Nicka Feldmana? Cim bol Gregovi a preco po tom vsetkom, co si od prveho dielu casto vzajomne s Kate preskakali a prezili , skok k totalnej nenavisti a opovrhovaniu? Tym , kto je jej otcom to nie je, Nick to vedel uz davno, uz od prveho dielu mu Katina moc napovedala, ale nemal problem s tym, aspon ho nijak neprejavoval. Ani v Magii nicivej po zniceni Radu neukazovalo nic preco by mal zrazu tak reagovat, ako to robi v Magii zmeny.. no nic, hadam sa casom v dalsich knihach dozviem preco:). A to nie je jedina skratka v deji, celkove je ich tam viac. Napriek tomu vsetkemu je to prosto kniha zo sveta Kate a je dobra, su v nej paradne kapitoly a silne momenty. Mozno pomoze, ked si ju precitam zo 5 raz aspon ako ostatne a viac veci mi zapadne na miesto:), no myslim, ze ten dojem akejsi uponahlanosti a skratkovitosti najmä na konci vo mne pretrva..za mna 4 hviezdicky z piatich, co je stale velmi dobre, ale predsa len o hviezdicku menej ako maju pre mna Magie od 3-ho dielu do predposledneho.

01.06.2016 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Tadaaaa, toto je zas Kate ako ma byt :). Po trosku slabsej predoslej knihe prisiel opät narez. Po prvom precitani som to tak necitila, kedze som knihu rychlo ,,hltala" par veci mi asi uniklo, preto som si dala tuto porciu Magie znova a pre istotu asi trikrat :D. A moje hodnotenie slo hned o hviezdicku nahor. Slusne rozohraty rozbeh k velkemu finale, pospajanie a doriesenie niekolkych drobnych medzihier, rozostavanie figurok konecne s plnym pochopenim ich pozicii:). Hmmm a teraz kto ma akoze este rok cakat na zaver? :D

28.12.2017 5 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Toto je pre mna jedna zo zasadnych trilogii, knih, ktore ma utvrdili v mojej laske k fantasy. Je to zo 12-13 rokov, co som ju citala, vlastne to bola jedna z noviniek v jedinom knihkupectve v blizkom meste, ktore v tej dobe ponukalo fantasy, predaj cez internet nebol este taky rozsireny a v malom meste bolo tazke sa k fantasy vobec dostat, o to viac sa takyto fantasy klenot vazil...vsetky tri knihy su napinave, obaja hlavni hrdinovia sa mi dostali pod kozu, letela som strankami krkolomne vpred spolu s nimi, bola to jazda :). Hm, mala by som si ju veru v dohladnej dobe zopakovat :)

08.02.2017 5 z 5

Krycí jméno E219 Krycí jméno E219 Terry Shaft (p)

Tak toto bola kapitalna sprostost , s prepacenim...a tak som sa na tuto knihu tesila.. Kupila som ju ako horucu novinku, zvabena putavou anotaciou v Pevnosti a miesto prijemneho zombie thrilleru typu Apokalypsa Z ci Vsetkymi darmi obdarena, som dostala strasnu zlataninu vsetkeho mozneho, ktoru som bola schopna docitat len rychlocitanim:(. Dat co i len tu jednu hviezdicku je vlastne nadhodnotenim...

28.12.2017 1 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Vyborna kniha. Jedna z tych, co vas nutia zrychlene obracat a hltat stranku za strankou, aby ste sa uz dozvedeli ako to dopadne a zaroven lutujete, ze ju este stale necitate, ze nema aspon 1000 stran...pekne chvile som stravila s Melaniou, jej milovanou ucitelkou, so serzom Parksom a zvyskom nepocetneho ansablu..hm, teraz co citat? Knih ( a kvalitnych) so zombie tematikou vela nie je...Apokalypsa Z, Svetova vojna Z su uz davno precitane na policke a teraz ktoru citat? :). Mate niekto radu? ;)

18.02.2017 4 z 5