sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Vůbec nerozumím takto vysokému ohodnocení ve skupině.

Já jsem byla z knihy docela rozčarovaná.

Mám dojem, že to psala studentka jako nějaký svůj první pokus k maturitě.

Líbil se mi vztah Heleny se svou matkou, rozuměla jsem ji, že u ní nechce bydlet.

Pořád jsem čekala, kam ten příběh bude směřovat, ale vlastně nesměřoval nikam.

08.04.2024 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Zajímavá detektivka. Zase docela jiné téma o tom, že každý si holt vydělává různými způsoby. Knížku jsem si vzala na dovolenou a po několika hodinách už jsem zase neměla co číst.... Nedala se odložit. Něco autorka v příběhu tedy nedovyprávěla, ale kdo ví, třeba je to záměr a půda připravená na druhý díl....

25.01.2023 3 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Tato kniha se mi líbila moc.
Nejen, že jsem zdravotní sestra a oslovila mě po profesní stránce, ale líbilo se mi i líčení dětství hlavní hrdinky a vůbec naprosto realistický pohled na práci obyčejné obvodní lékařky. Jednak v ordinaci a jednak její osobní život, naprosto racionálně, bez zbytečného sentimentu a dojetí.
Autorka je výborná vypravěčka, čtení knihy jsem si fakt užila a budu shánět další její díla.
Hodnocení stoprocentní a všem čtenářům doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tato kniha vyposlechnuta jako audiokniha, při daleké cestě autem. Byla mi milým společníkem. Na začátku jsem si myslela, že jde o dnes tolik populární VZTAH MATKA DCERA. Což by mi nevadilo, toto téma čtu ráda.
Dalo se očekávat, že vypluje na povrch něco trýznivého z minulosti.....nakonec se to i stalo.
Hodně obtížné byly pasáže z dětství Charlotte, obzvlášť první zkušenosti z "hranolkárny" a hrůzy prožité s otčímem.
Ve srovnání s knihou Ví o tobě, která se mi líbila více, měla tato knížka předvídatelné rozuzlení.
Ale u tak se těším na další autorčina díla.
Podle mého je skvělá spisovatelka.
Jednu hvězdu ubírám, za ten konec.

26.05.2022 4 z 5

Vincenz Priessnitz - Prameny živé vody Vincenz Priessnitz - Prameny živé vody Miloš Kočka

Krásná a poučná kniha o neobyčejném žití v pokoře a v souladu s přírodou. Poutavé vyprávění i o Jesenicku a léčitelství a jeho tradicích u nás.
Bylo mi smutno, při popisu perzekucí ze strany mocných té doby, pramenící z prachobyčejné nesmrtelné lidské závisti.
Překvapilo mě jak pokorný dokázal Vincenz být.
Jak se snažil přijmout vše, co mu osud nachystal v klidu a bez odporu.
Jak naslouchal vodě, která mu dokázala i odpovídat na otázky, když mu bylo v životě těžko.
Jak je prostě krásné žít den za dnem obyčejný život.
Teď už vím, proč jsou v lázních, kde využívají jeho vodoléčebných metod, všude obrázky laní.
Mám radost, že v dnešní době se do módy vrací otužilectví a vždy, když vidím otužilce lézt do vody, vzpomenu si na Vincenze, který to jak je ledová voda prospěšná zdraví již věděl dávno.

19.05.2021 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Hezká knížka, čte se dobře a příběh z pralesa je opravdu moc zajímavý. Přesto za mě tak trochu červená knihovna a moc dokonalí hrdinové, bez jakýchkoliv charakterových vad.

01.05.2021 2 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Hezká knížka od mé oblíbené autorky. Ale za mě trochu červená knihovna což zrovna není můj šálek kávy. Mám raději její knížky že současnosti a pokud možno z mého, tedy nemocničního prostředí.

01.05.2021 3 z 5

Trůn, na kterém se stojí Trůn, na kterém se stojí Ilona Borská

Nádherná kniha, jak jsem ostatně od autorky zvyklá. Krásný skutečný příběh gymnastky, její život plný dřiny, úspěchů i neúspěchů. Odhalení niterného soukromí a intimních názorů. Všem čtenářům literatury faktu vřele doporučuji. Není to žádná červená knihovna, ba právě naopak.

26.04.2021 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Působivá kniha. Nemám důvod nedat nejvyšší hodnocení. Ještě nikdy jsem nečetla o podobném tématu chorobného shromažďování věcí a moc mě to zaujalo. Zvláště pokud máte někoho podobného v rodině, bylo by dobré si tuto knihu přečíst, protože ho můžete alespoň částečně pochopit. Je to kniha, kterou řadím do kategorie NEZAPOMENUTELNÝCH.

19.04.2021 5 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Tak tato kniha se moc povedla. Zase úplně něco jiného, než jsem od autorky zvyklá číst. Působivá výpověď ženy, které se mění život a je nucena si srovnat priority. Moje kamarádka na tuto nemoc zemřela, takže na mě knížka hodně zapůsobila.

06.05.2020 4 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Tato kniha se mi líbila. Ikdyž jsem s ní měla trochu problém, už jsem si navykla po přečtení JE HLÍNA K SNĚDKU? na autorčin styl.
Vlastně jsem ke knize už dopředu přistupovala tak, že ji zřejmě nepochopím a tak mě nemohla zklamat.
A taková krásná anotace k ní....
Neodložila jsem ji a přečetla úplně celou.

10.10.2023 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Vůbec jsem tomu neporozumněla. Nechce se mi věřit, že je kniha od stejné autorky, jako Němci, Doupě, Zuzanin dech.
Pokud by se zde našel někdo, kdo by mi vysvětlil jak přišla hlavní hrdinka o všechny zuby a proč je Mišo mrtvý? Děkuji

10.10.2023 odpad!

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Moc hezká knížka.
Dobře se mi četla.
Baví mě střídání vyprávění hlavních postav.
Jednu hvězdu dolů za ten konec.

03.08.2023 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Další setkání s mou oblíbenou autorkou ale tentokrát jen průměrný pocit z jejího díla. Nadšení se nekonalo a dočetla jsem jen díky tomu, že jsem byla zvědavá, zda na konci nepřijde nějaký wow moment.

Četla jsem na dovolené a bylo to příjemné krátkými kapitolami a střídání 2 vypravěčů.

Jinak celý děj se dá odhadnout zhruba ve třetině knihy a pak už bylo prokousávání se knihou docela utrpení.

Nyní se chystám na její další knihu Vězeňkyně, tak jen doufám, že to bude lepší.

11.07.2023 2 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Zpočátku jsem nemohla uvěřit tomu, že čtu opravdu knihu od mé oblíbené Joy. Naprosto jiný styl psaní, děj se táhl jak rozbředlá cukrová vata, stále jsem čekala na nějaký wow efekt, který se tedy nekonal. Při vytahování další Snikers tyčinky ze šuplíku hlavní hrdinky už jsem vyskakovala z kůže. Dočetla jsem jen se sebezapřením.

01.05.2021 3 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná knížka. Autorka je výborná vypravěčka, čtenáře nikdy nezklame. V závěru docela červená knihovna, která není zrovna můj šálek kávy. Od spisovatelky mám raději příběhy ze současnosti, obzvlášť ty z nemocničního prostředí.

01.05.2021 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha mě zaujala až ve druhé půlce. Až když hrdinka zůstala ve vybydlené vsi sama. Jinak to čtení bylo trochu utrpení.

08.06.2020 1 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zajímavá napínavá kniha, ale zápletka možná až zbytečně překombinovaná na můj vkus. V závěru nebyl vůbec vysvětlen příběh psychoterapeutky. A další otázky bez odpovědi....

10.05.2020 2 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha. Moc hezký příběh od mé oblíbené autorky.

05.05.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavá, skvěle napsaná kniha.

05.05.2020 4 z 5