Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Lidová moudrost potírána jako čarodějnictví - dříve ze strany církve a později ze strany komunistické StB, jako šarlatánství.Taktéž drobnohled příslušníků SS.Ničení poklidných lidských životů z pozice moci.Pověry, tradice, obyčeje a hledání pravdy ze strany Dory a rodinné prokletí.

25.10.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Naprosto excelentně sepsaná kniha.S velice věcným doslovem.Vykreslení postav taky super.Emoce s vámi jen cloumají - několikrát jsem chtěl sám nechat Bobliga a Nácka nechat projít torturou a ztrestat hloupost a liknavost ostatních.Člověk by řekl, že za zhruba 400 let lidstvo udělá pokrok, ovšem zvyky se zas tak moc nemění, komunistické procesy probíhaly ještě nedávno v podobném duchu a i dnes se setkáváme s tím, že několik vyvolených parazituje na strachu ostatních a pomocí něho manipuluje zbabělé stádo, kterému strach zabraňuje používat zdravého rozumu.Knihu vřele doporučuji.

18.10.2018 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Opět perfektní jízda a skvělá propracovanost příběhu, která vás nenechá vydechnout.Naše trojice je znovu svedena dohromady, přičemž je čeká náročné vyšetřování v podzemí.Pletichaření významných hodnostářů a zvrhlé orgie, které se příčí všem dobrým mravům.A kde díky naší trojici na nikom nezůstane nit suchá.Množství mrtvých, kterých je opět nepočítaně, ať už vlivem vyšetřovatelů, nebo vrahů.Jsem i zvědavý na další osudy Jaroše.Zatím dle mého nejlepší díl série.Pokračuji dalším.

29.09.2022 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Rudolfínská Praha a tři hrdinové, vyšetřující záhadné vraždy prvorozených.Příběh měl vše, co má mít - množství podezřelých , intrik a spiklenců.Tempo vás nenechá vydechnout.Pokračuji dalším dílem.

24.08.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize si člověk musí najít cestu, na základce mi to nic neříkalo, postupem času jsem na ni stále narážel a nedalo mi, abych těch pár stránek nepřečetl.Veřím, že v této knize si člověk pokaždé dokáže něco najít, ať už si to potom vysvětlí jak chce.
Kapitola s pijanem je super.

28.09.2018 4 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Tentokrát vše leží na Steinovi s Jarošem.Řešící únos, penězokazectví a vraždy.Jako vždy, není vše tak, jak vypadá a chvíli trvá, než všechno rozklíčují a vyřeší, aby je v zápětí čekal další úkol.Pokračuji v sérii.

24.09.2022 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Naše neohrožená trojice tentokrát řeší případ sadistických únosců mladých panen.Opět se jedná o rozsáhlé spiknutí, které vede do nejvyšších kruhů společnosti.Není zde nouze o oběti, podezřelé a následně i potrestané. Sotva případ vyřeší, tak arcivévoda Matyáš přichází s dalším úkolem.Pokračuji v sérii.

09.09.2022 4 z 5

Jonasson jede víceméně pořád podle stejného mustru.Veme blbýho chytráka, nebo chytrýho blba, přidá chlast, prachy (zde diamanty) a aby toho nebylo málo okoření to vždy atomovkou a politikou.V případě staříka to fungovalo lépe,zde už ne tak. Ale pokud s nadhledem vezmete všechny absurdity, které Jonasson předkládá, tak na tři hvězdy to vydá.

17.01.2020 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Takovej Robinson na Marsu, kniha rozhodně lepší a obsáhlejší než film, oddechové vesmírné dobrodružství.

25.10.2019

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Trojice je po roce a půl opět svedena dohromady.Ženatý Barbarič se vydává řešit případ ztracených raznic, přičemž se na něj nabalují další zločiny.Ukradené dukáty a vražda jeho bývalého žáka.Musí se proto co nejdříve vypořádat s místním "Robinem Hoodem", alias Pavím okem.Stein a Jaroš, jako lovec odměn, vysláni císařem ho musí vyzvednout, aby jim pomohl řešit další úkol, který ovšem musí počkat, než vše zdárně vyřeší.Doufám, že se s touto partou opět brzo setkám.

10.11.2022 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Tentokrát se jedná o Barbaričovo sólové pátrání po unesené dceři kastelána. Musí zde čelit nájezdu Turků a vypátrat i ztracený poklad, přičemž se zde rýsuje i jeho budoucí osud.Pokračuji v sérii.

20.09.2022 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Svižná středověká honička a vyšetřování.Množství lhářů a podezřelých, kterým je v patách nesourodá neohrožená trojice. Bodycount taktéž slušný.Pokračuji v sérii.

17.08.2022 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

O čem je název, je i kniha.Příjemný příběh k přemýšlení.

25.09.2020 3 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Náboženské boje mezi katolíky a protestanty, které vyústí v krvavá jatka.Mezi tím vším se protlouká naše trojice a snaží se ochránit biskupa, který nemusí mít až tak čisté svědomí a spolu s dalšími čelí spiklenecké pomstě.Pokračuji v sérii.

17.09.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh spíše pro ženskou část čtenářstva.Když si labilní žena usmyslí, že si osvojí cikánskou dívku, nemůže to dopadnout dobře.Příběh o předsudcích a o tom, že ani dítě z ženy matku neudělá.Konec mi přišel nedotažený.

11.08.2022 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Za mě super, hláška střídá hlášku, hlavní hrdina je policajt, který tak trochu upadl do rutiny a postupně si ukousne sousto mimo jeho kompetenci, do kterého zabředá čím dál víc, až už pak není návratu.Bavil jsem se, vrhám se na druhý díl.

14.07.2022 4 z 5

Básně Básně J. H. Krchovský (p)

Excelentní, inspirující, můj šálek čaje.

21.06.2022 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Kruh se uzavřel a s prodejem Falknovské hutě končí i kronika rodu Heřmanů.Stejně jako tato tetralogie. Příjemně popsané osudy jednoho rodu napříč dobou.Přizpůsobování se novým časům, jak v životě, tak v obchodě a podnikání.Klidně bych četl ještě dál, ale Vilemína napsala KONEC.

06.04.2022 4 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Tak tohle byla jízda, opět skvělý příběh.
Tentokrát je kat falešně obviněn z vraždy své sestry a švagra, přičemž ho trápí démoni z válečné minulosti. Simon s Magdalenou utíkající před lynčujícím davem se ho z toho snaží vysekat.
Zápletka střídá zápletku.Nikdo neví komu se dá věřit a komu ne, důmyslné komploty a intriky na každém kroku, záhadný prášek a politika. Příběh promyšlen do detailů, opět jsem se bavil.A cestovní průvodce na konec.

26.03.2021 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Tak tohle mě opravdu bavilo.Mistr kat, jako Sherlock Holmes se svou dýmkou a medik Simon, jako jeho pomocník Watson.Jako jediní mají něco v hlavě a snaží se osvobodit neprávem vězněnou porodní bábu a přijít na kloub tajemným znamením a vraždám malých dětí.A tak potrestat pravé viníky.Zajimavý doslov autora vše jen pěkně shrne a uzavře.Už teď se těším na další díl.

13.03.2021 5 z 5