Šmoulinka1980 Šmoulinka1980 komentáře u knih

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tato kniha je dalším dílem ze série o amiších s policejní náčelnicí Kate Burkholderovou. Je to už nějaký čas, co jsem přečetla knihu Do posledního dechu od této autorky a byla jsem nadšená. Takže i od této knihy jsem už předem měla stejná očekávání. A ta byla jednoznačně naplněna a já vám ji moc doporučuji! Byl to výborný příběh, velmi čtivý a napínavý. Autorka velmi pěkně popsala jednotlivé charaktery postav a s citem vložila i soukromý život policejní náčelnice Kate. Já opravdu nemám co vytknout a už teď se těším na další díl, ale zároveň si chci další příběhy s Kate šetřit (stejně jak už zde psala jiná čtenářka).

26.11.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení knihy! Já si čtení opravdu užila, moc mě příběh bavil a byla jsem velmi zvědavá, jak to celé nakonec bude - má Anna opravdu halucinace z pití alkoholu a užívání léků nebo se situace opravdu staly a kdo je potom viník? Myslím, že dokonale byla také popsána agorafobie - strach z prostoru mimo domov. A jestli na začátku má kniha pozvolný rozjezd, tak posledních cca 50stran je neskutečný "fičák" ;-). Moooc doporučuji všem, kdo mají rádi psychologické thrillery!

14.05.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Hned když jsem si všimla, že tato kniha vyšla, věděla jsem, že si ji chci 100% přečíst. Navnadila mě anotace, která slibovala napínavý a šokující thriller s tématem únosu dítěte. Nakonec jsem si zadala na knihu rezervaci v knihovně a nyní jsem se jí konečně dočkala. A jedním slovem "bomba"! Toto je přesně ten druh thrilleru, jaký mě baví. Příběh byl neskutečně čtivý, hltala jsem stránku za stránkou. Autorovi se skvěle povedlo popsat myšlení jednotlivých postav a to jak manželského páru, který děti unesl, tak i samotných dětí. Konec mi navíc vyrazil dech. Takový jsem fakt nečekala. A kdyby to šlo, dám deset hvězdiček!

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Toto je moje první přečtená kniha od této autorky a jsem velmi příjemně překvapená. Kniha popisuje jeden z velmi závažných problémů společnosti, o kterém by se podle mě mělo mluvit nahlas. Postoj společnosti k problému je možná o dost lepší než v minulosti, ale stále je to téma dosti tabuizované a přitom tak vážné. Příběh je vyprávěn velmi čtivě a poutavě. V budoucnu si určitě ráda přečtu něco dalšího od autorky.

16.11.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Tato kniha je zářným příkladem toho, že sledovat tzv.“booktubery“ a vlastně celou knižní komunitu lidiček se „vyplatí“ :-). Autorem je totiž muž, jehož videa o knížkách, které přečetl, sleduji na youtube a díky tomu jsem se dozvěděla i o „Hluchavkách“. Je opravdu velká škoda, že se pro tuto originální, zajímavou a obzory rozšiřující knihu nenašlo nakladatelství, které by ji autorovi vydalo. Nicméně, knihu si vydal sám a já jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla a má čestné místo v mojí knihovně ;-). Jsem povoláním zdravotní sestra, takže problematika nemocných je mi velmi blízká a ráda si čtu knihy, které se jí jakkoli dotýkají. Tato je ale opravdu originální a jak je již zde napsáno, přináší pro nezasvěcené i dosti šokující informace. Při čtení příběhu dvou neslyšících lidí, Evy a Honzy, jejichž osudy se svým způsobem propletou, jsem cítila velkou vděčnost za to, že slyším! A obdivovala jsem oba HRDINY, jak se nevzdávali „vydobýt“ si své důstojné místo mezi slyšícími lidmi, i když jim byly doslova házeny klacky pod nohy. Čtení mě moc bavilo a knihu doporučuji všem bez rozdílu - věku, pohlaví i čtenářské zdatnosti;-). A milý Luboši (i když toto asi nečteš), klidně bych brala i pokračování osudů Evy a Honzy…

10.06.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Za mě moooc povedený příběh! Četla jsem jej takřka jedním dechem. Autorka moc dobře umí čtenáře udržovat v napětí, ale přitom vás nikam nezavádí a nevkládá zbytečné odbočky od hlavního příběhu. Já jsem vraha neodhalila do poslední chvíle, proto pro mě byl konec šokující a nečekaný. O Amiších jsem již jednu knihu přečetla (od J.Picoult – Prostá pravda), ale i tady je poznat, že autorka společenství a prostředí Amišů podrobně nastudovala. Toto je první kniha ze série, kterou jsem přečetla, ale určitě nebude poslední. Jen si říkám, jestli nebude na škodu, že jsem nezačala číst sérii postupně od 1.dílu a nebudu se teď ztrácet v příběhu o soukromí vyšetřovatelky Kate Burkholderové. Snad ne. Knihu vřele doporučuji!

29.03.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Příběh této knihy mě neskutečně bavil a jak je tu níže napsáno: byla to skvělá jízda :-). Po dočtení mi jako první vytanulo na mysl známé rčení - "Není všechno zlato, co se třpytí". Zajímavé a originální bylo čtení příběhu nejprve z pohledu jedné postavy a od půlky knihy z pohledu druhé postavy. O maličko více mě bavilo čtení z pohledu Daphne, protože to opravdu bylo "psycho" a nešlo přestat číst, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Jedna z nejlepších knih pro mě za poslední dobu!

30.07.2018 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Po napínavém thrilleru jsem se pustila do romantického příběhu. Podle některých hodnocení čtenářů je to prý až moc přeslazený příběh, někdo zase byl nadšený a dojatý, a tak jsem si chtěla udělat svůj názor :-). Od autorky jsem četla již knihu Možná v jiném životě a ta se mi líbila hodně, takže očekávání jsem měla vcelku vysoká. A nakonec po dočtení jsou moje očekávání splněna - příběh i styl psaní autorky se mi moc líbil. Příběh mi přišel uvěřitelný (snad jen kromě způsobu přežití Jesseho). Navíc autorka dokázala, že jsem dlouho jenom hádala, kam bude příběh směřovat dál, jestli si vybere Emma Jesse nebo Sama a nebo nakonec ani jednoho? Popravdě řečeno já sama bych se v takové situaci nedovedla asi rozhodnout a to dilema jsem Emmě ani trochu nezáviděla. Takže za mě plný počet hvězdiček a určitě se pustím do dalších knih od autorky!
Citát z knihy, který se mi moc líbí: ,,Nemyslím si, že pravá láska představuje vaši jedinou lásku. Myslím, že pravá láska znamená milovat opravdově. Milovat čistě. Milovat beze zbytku."

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jedním slovem TOP! Dlouho už mě žádná kniha tolik nezasáhla jako tato! A zasloužila by si 10 hvězdiček! Nejde ani slovy popsat, co mi přečtení tohoto příběhu dalo, ale vím, že "to" ve mně zůstane už napořád. Téma rasismu popisované na více než 500 stránkách vás vtáhne a ještě dlouhý čas po dočtení budete o příběhu přemýšlet. I název knihy je všeříkající a dokonale "sedí". A musím se k něčemu přiznat: na začátku pro mě byl hlavní impuls k vybrání této knihy ke čtení ten, že se hodí do ČV 2019 pro téma Kniha s oxymóronem v názvu. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha natolik zasáhne a že to bude tak moc silný příběh. Všem MOOOOC doporučuji!

15.02.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Příjemná oddechová knížka, která se čte doslova sama. Ano, je to sladká romantika a možná až "červená knihovna", ale já mám prostě na tento typ příběhů někdy chuť a náladu a vůbec se za to nestydím :-). Sen, který si plní Nina, je zajisté snem většiny knihomolů. Nina totiž přijde o práci v knihovně a jako vášnivá čtenářka, která knihy miluje, se jednoho dne rozhodne, že si koupí dodávku, se kterou bude jezdit na různá místa a tam bude nabízet k prodeji knihy. Krásný nápad, jen otázka jestli realistický pro obživu mladého člověka? V knize je také moc hezky popsaná skotská příroda. Dle mého je tento příběh ideální četbou na prázdniny či dovolenou.

16.11.2019 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Velmi povedený příběh. Téma knihy je děsivé, ještě o to víc, že sama jsem maminkou a dokázala jsem si představit to zoufalství a bezmoc hlavní hrdinky. Prožívala jsem to tedy všechno tak trochu s ní. Při představě, že se někde toto skutečně může stát, mi běhá mráz po zádech. A ano souhlasím s tím, že je to dost americké, ale mně to vůbec nevadilo a kniha mě dokázala vtáhnout do děje a po celu dobu čtení jsem doufala ve spravedlnost a dobrý konec.

30.07.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po Dívce v ledu za mě opět výborné čtení. Kniha se čte lehce, příběh je napínavý a zajímavý i přesto, že autor vám odhalí vraha poměrně brzy. Ano, i já jsem si říkala, jak vrah vypátral Vévodu, to autor opravdu na konci knihy "odflákl". Ale nejspíše nejsem náročný čtenář a vnímám to jen jako detail, který mi celkový dojem z knihy nezkazí. Zkrátka knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, bavila mě a tedy podle toho ji hodnotím :-). A Temné hlubiny už mám v knihovně zarezervované a trpelivě si na ně počkám ;-).

17.04.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasně napsaný a velmi čtivý příběh tří generací před, během a po válce. Tuto knihu jsem četla až "po Haně", která je prostě TOP. Ale i příběhy v tomto románu mě zcela pohltily. Bude to asi znít divně, ale ačkoliv autorka píše o smutných až tragických životních osudech, je vám při otáčení stran knihy příjemně. A to se ještě musím přiznat, že jsem v minulosti nikdy neměla příběhy, odehrávající se ve válečných obdobích, nijak ráda. Až paní spisovatelka Mornštajnová u mě dokázala ten nezájem a nechuť překonat :-). Já rozhodně doporučuji Slepou mapu k přečtení!!!

19.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě kniha opravdu hodně bavila. Velmi lehce se četla a musela jsem číst dál a dál :-). Vraha jsem ani tentokrát neodhadla správně, asi by ze mě nebyl dobrý detektiv :-). Určitě se brzy pustím do čtení dalších knih od autora a těším se!

01.03.2018 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Já jsem z této knihy nadšená! Úplně mě pohltila a já se nemohla dočkat každé volné chvíle, kdy se opět budu moct začíst do příběhu :-). Kniha je napsána čtivě, i když nebudu lhát, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. Postav je v knize opravdu hodně a příběhy všech se nakonec nějak prolínají. Autorka to vymyslela opravdu bravurně, protože nakonec do sebe vše zapadlo a dávalo smysl. Za mě plný počet hvězd a naprostá spokojenost ;-).

30.04.2019 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Je to moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední! Je to opravdu dechberoucí příběh tří kamarádek a jejich životů. Zaujala mě anotace knihy, ale v samotném příběhu je toho mnohem více. Obracíte stránky jednu za druhou a děj je plný šokujících překvapení. Otevírat 13.komnatu je vždy velmi bolestné a ne každý k tomu má odvahu a sílu a o tom se přesvědčíme i v tomto příběhu. Je to příběh, který opravdu jen tak nezapomenu. Diane Chamberlain opravdu umí psát!

17.04.2018 5 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Souhlasím s komentáři níže, že rozjezd knihy je opravdu pomalejší, ale určitě se vyplatí vydržet. Protože cca od půlky se vynořuje jedna lež za druhou a zároveň všechny dílky příběhu do sebe přesně jako puzzle logicky a uvěřitelně zapadají. Jedna hvězdička dolů je za ten úplný konec (poslední větu), který už byl pro mě tzv. přes čáru. A za zmínku ještě stojí obdivuhodně láskyplný a oddaný vztah detektiva Murraye ke své psychicky nemocné ženě, který se ve skutečnosti asi vidí málokdy. Knihu doporučuji a určitě si někdy přečtu i další od autorky.

07.06.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Za mě bohužel velké NE! Nelíbilo, nezaujalo, nepotěšilo, nevyvolalo (ty správné emoce), zkrátka a dobře nesedlo. Naprosto souhlasím se slovy Nikky níže - toto není ani podle mě poezie, ale pouze slova položená na papír. Básně přece musí vyvolat nějakou emoci! Je jedno jestli pohladit nebo rozplakat, ale NĚCO! A u této knihy se alespoň u mě nekonalo nic! Přečetla jsem ji za půl hodiny jako příbalový leták u léku :-(. Hvězdičky jsou za pěknou obálku a za bolavá témata, o kterých se určitě nesmí mlčet. Ale jinak to prostě můj šálek čaje nebyl, škoda.

16.03.2019 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Za mě opět skvělé čtení. Promyšlený příběh do nejmenších detailů. Závěr strhující a nečekaný. Četla jsem a takřka nevnímala okolí. Už teď se těším na další knihu od autora, kterou budu číst.

12.02.2018 5 z 5

Homo psychoticus III: aneb návrat do práce Homo psychoticus III: aneb návrat do práce Michaela Malá

Přesně tento druh knih ráda vyhledávám a čtu. Určitě doporučuji číst knihy popořadě jak vyšly, aby celý příběh dával smysl. Vyjadřuji svůj velký obdiv k autorce, která dokázala vystoupit z anonymity a bez bázně a studu píše o svém životě s psychiatrickou diagnózou schizofrenie. Její kniha/y jsou za mě obrovskou motivací a inspirací pro lidi s jakýmkoli duševním onemocněním. Autorka je důkazem, že tato diagnóza není červenou stopkou pro šťastný a spokojený život! Že lidé s touto diagnózou nemusí končit zavření v ústavech, s plným invalidním důchodem nebo stigmatem toho divného blázna, kterého se lidé bojí a vyhýbají se mu (bohužel toto není ojedinělý přístup veřejnosti k lidem s psychickou nemocí). A nejen proto jsou všechny tři knihy Homo psychoticus tak moc důležité a potřebné!!! A já za ně DĚKUJI! A kdybyste pořád ještě pochybovali o přečtení těchto knih, tak jsou opravdu velmi čtivě napsány, autorka vás udržuje v ději, držíte jí palce a máte pocit jako na procházce jejím životem. Přeji autorce jen vše dobré a držím moc palce.

27.04.2020 5 z 5