slamenka slamenka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tuhle knihu zná snad každý, mě se taky konečně dostala do rukou. Musím uznat, že Mornštajnová opravdu psát umí.
Ale nějaké wow jaké jsem čekala se nekonalo. Příběhů z koncentračních táborů je plno a přitom se tady dotýkají spíše okrajově. Líbilo se mi, že je to psáno z pohledů tří žen. Jako velké plus tu vidím hlavně charakter Hany a to jen proto, čím si prošla, ale spíš ten pocit viny s kterým musela žít.
Čtivé? Ano. Ale příběh vlastně ničím nový. A bohužel pro mě vůbec nebyl srdcervoucí či dechberoucí.

12.08.2021 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tohle byla docela super detektivka. Pravá detektivní práce, detektivové sympatická dvojka, do konce jsem neměla tušení, kdo za tím vším je. Vytkla bych ten lehce nedořešený konec, ale tak to asi v kriminalistice občas chodí. Co bych dala jako mínus a proč nedávám plný počet hvězdiček je to, že v poslední třetině děj odbíhá od vyšetřování a začíná řešit milostné peripetie hlavní aktérky. Takže super detektivka, určená ženám :-)

11.07.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Já jsem u této knihy na vážkách. Je čtivá, příběh děsivý, realistický, to zažít nechcete. ALE... kdyby o tom všichni nemluvili, tak už po 30 stranách to odkládám. Vadili mi ty puberťácký kecy, menstruace (proč to všichni musí pořád omílat?), postava matky byla až přehnaně negativně vykreslená, otce se nedalo ani pochopit. A konec? Přesně takový jsem od půlky knihy čekala, takže překvápko taky žádný. V podstatě na to jaké téma si autorka vybrala, si na tuto knihu za týden asi ani nevzpomenu.

11.02.2020 1 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Já bohužel budu muset souhlasit s komentáři pode mnou. Trhlina je jen jedna a já ani nečekám druhou. Už jsem si u Kariky zvykla, že ty konce jsou takové prapodivné, ale umí tak mistrně vykreslit atmosféru, že mu ten konec vždy odpustím. Tohle ale bylo na mě moc... první třetina super, gradovala temná atmosféra a pak už jen fantasmagorie, která byla děsivá a skvělé napsaná ale i tak mě to už nějak ani nezajímalo. Na mě prostě moc brutální, moc všeho. Víc mi sedí ty psychohorory z hor než tenhle kriminální styl, který se vyřeší fantasmagorií.

25.01.2024 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

První Hartl, kterého jsem četla a teda tohle fakt ne. Tohle není 15 let lásky ale 15 let fňukání jednoho zazobance, co má dva rozmazlený spratky... Kdybych věděla, že to bude o životě otce samoživitele (který má na dárky za 200 táců a furt si někam jezdí) tak radši šáhnu po deníčku moderního fotra. Acho jo, zase škoda papíru.

19.11.2021 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nevím nějak knihu hodnotit. Váhám mezi 3-4 hvězdičkama. Ano, že Mornštajnová umí psát o tom se nemusíme ani dohadovat. Tuhle knížku jsem přečetla za 4 hodiny. Bylo to velice depresivní od samotného začátku. Příběh sice silný, drsný, ale přesto mi v něm chybělo prostě něco. Navíc celá ta myšlenka, že ze zlo vzniká v rodině a vlastně se s ním ani nedá bojovat na mě působí hodně pesimisticky. Špitka naděje by bodla, přece takový svět opravdu není. A to byly ty deaily co mi vadily, všichni byly zlý, i ta úřednice ze sociálky a to mi přišlo už moc.

04.05.2023 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tohle byla jízda!! Horory, mytologie a mysteriozní, to já můžu :-) A navíc to nebylo tak děsivé, jak to píše třeba Karika, což ted bylo pro mě k plusu. Jak se tu v komentářích píše, že měla některé pasáže zkrátit. Hmm možná jsme nemuseli péct štrúdl s paní Urbankovou nebo s Mílou ochutnávat bramboráky, ale mě to tam vůbec nevadilo. Naopak si myslím, že tohle skvěle dokreslovalo tu vesnickou mentalitu. Jediné mínus, co tady nacházím je to, že to prostě chtělo ještě jednu kapitolu :-D Já potřebuju ještě jednu kapitolu na konci :-D

21.02.2023 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Já nevím jak to Cognetti dělá... ale v jeho knihách není moc děje, jen všudepřítomné hory, les, sníh a samota a přesto mě to dokáže posadit na zadek :-)

10.10.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle byla teda jízda!! Klobouk dolů. Už jsem od Kariky četla dva romány a vždy je ta atmosféra úžasná, jen ten konec je vždy jakože wtf? Tak jsem se do Trhliny bála pustit. Každé léto jsem totiž trávila u babičky ve vesničce kousek od Tríbeča. Na ty hory jsou koukala celé dny. Ale toto bylo úžasně napsané a nedokázala jsem se odtrhnout. Nic z toho jsem netušila.

13.09.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Až mě překvapilo, jak čtivá kniha to je. Jen ten konec mi přišel už takový uspěchaný. Ale krásně popsaná Aljaška a boj dvou žen s tyranem v rodině.

16.01.2020 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Přečetla jsem Klekánici a Vodníka za sebou a Vodník byl mnohem lepší. Vyšetřovatelská dvojce dostala více prostoru. Konec teda byl trochu už očekávanější, v Klekánici jsem takový konec vůbec nečekala. Jediné co nemám ráda je, když zůstane něco nedořešeno. Proto tady dávám o hvězdičku méně, protože když chybí objasnění motivu... Ale jinak velice čtivé. Těším se na další... a obzvlášť se mi líbí ta nitka k Erbenovi :-)

15.05.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá!! parádně napsaná, čtivá, spousta informací. Nečekala jsem, že mě tak chytne. Kniha je dost syrová, nebere si servítky už od začátku. Trošku mě jen mrzelo, že ten konec byl už takový trošku uspěchanější a ten by mě zajímal víc. Takhle má vypadat pořádný kvalitní historický román :-)

14.07.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem četla, protože jsem nedokoukala film. Tak příšerný pro mě byl, a přitom kniha je boží, naprosto kingovská.

27.09.2019

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Tohle bylo vysloveně pohlazení po duši a utěšení v době, kdy se do lesů moc vydat nedá. Obdivuju všechny, kteří se zvednou a odejdou takhle žít, i když jen na rok. Úžasné, stejně jako Osm hor.

Cognetti se odkazuje na Chrise McCandellse a na Davida Thoreau. Útěk do divočiny mě přímo zničil emočně (ale přitom to tak mělo být), tak už je asi na čase pustit se i do Waldena.

10.02.2022 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Tohle byla nádherná kniha. Sice kam to bude směřovat jsem tušila snad už od druhé stránky. Po opravdu dlouhé době jsem se modlila za happy end, a to já většinou nedělám. Bravůrně propojená romantická linka s tou historickou. Autorka dobře popsala irský konflikt v roce 1921. Doporučuju.

10.06.2021 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Je to druhá kniha od autorky, kterou jsem četla a stejně jako Velká samota i takhle mě emočně zničila. Hannah píše fakt chytlavě a poutavě. Jediné co mě trochu zaráží jsou tady komentáře, že je to krásný příběh o přátelství. Ano příběh o přátelství to je, 30 let dlouhém, ale to jsem jediná, na kterou ten vztah působí toxicky? Od začátku jsem více sympatizovala s Katie. Tully mi vysloveně lezla na nervy a ani její chování na konci knihy to pro mě nevyvážilo. A ten konec, ten mě vážně zničil.

20.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Zajímavé je, že hltáte jednu stránku za druhou, všech 500 a přitom obsah knihy dokážete říct tak dvěma větami a vůbec to nevadí :-D je to takové romantické pohlazení na duši, ve stylu Pýchy a předsudku. Taky bych ale uvítala větší náhled i do postavy pana Reeda, proto ta hvězdička dolů :-) jinak nádherný romantický příběh, kdy se modlíte, aby padla aspon ta jedna zatracená pusa konečně :-D

28.01.2022 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Po delší době Kingovky, které byly dle mého gusta.
Nejlepší byla povídka Telefon pana Harringana.
V zápetí je Krysa, i když tam jsem trošku čekala, že si s tím King víc pohraje.
Když teče krev taky nebyla špatná, Outsidera jsem nečetla, a jestli je to podobné, jak se tu dozvídám, tak asi ani nebudu. Na můj vkus moc omáčky a jen jsem celou dobu čekala, kdy bude nějaká akce.
Chuckův život... pardon, ale to jsem nepobrala. Bavila mě ta před apokalyptická půlka, ale jak to mělo jít dohromady s tou druhou půlkou, to teda fakt netuším :-D

Takže za jednu slabou povídku ubírám jen jednu hvězdičku, protože jsem čtení po dlouhé době užila :-)

06.09.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Psychothrillerem bych to nenazvala. Je to opravdu čtivé, jde to samo, krátké kapitoly, hromada postav a hned na první straně popis vraždy. Dál už to ale trošku pokulhává, aspoň pro mě. Ženské tlachy a drby mě štvaly, přišlo mi, že se jen oddaluje děj a přidávají další a další podezřelí. I když je kniha krátká, tak mi hlavní hrdinky v půlce už lezly na nervy a bylo mi v tu chvíli jedno, kdo je vrah. A toho jsem poznala, takže vzrůšo na konci se nekonalo. Ale stačilo vraha malinko zamaskovat, objevila jsem ho spíš literární intuicí, než detektivními náznaky případu :-D a druhá vražda mi už přišla přes čáru, proč?
Ale jinak příjemný detektivní thriller, kdo má rád Zoufalé manželky, Sedmilhářky nebo knihu Fáma, bude určitě nadmíru spokojený :-)

04.06.2020 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Z téhle knížky jsem byla rozpačitá. Všude to vychvalovali, tak jsem se do toho pustila. Ze začátku takové průměrné, ale pak úžasný zlom. Výborně vymyšleno. A musím uznat, že Nick byl pro mě nejdřív blbec, pak jsem mu fandila a na závěr byl opět blbec :-D

07.10.2013 3 z 5