SladkaK SladkaK komentáře u knih

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

Autorka, ač navštěvovala nespočet specialistů, docela pokulhávala v základech zdravé výživy. Ze všech stran se na ni valily informace o zásadách, avšak některé byly na pováženou (Že snídaně musí být pouze sacharidová?). Ale to jsem si neodpustila jen tak na okraj. Mimoto byla kniha psána spíš jako deník. Často se opakovala, a i když jejím myšlenkovým pochodům rozumím, možná měla strukturu knihy lépe promyslet a knihu tvořit později, až se emoce ustálily.

01.11.2018 3 z 5

Každá, tedy i zdlouhavá a únavná kniha jako je tato, v sobě nese určité obohacení. Doporučuji možná spíš jako audioknihu na dlouhou cestu.

19.10.2018 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Příběh byl slabší, ale způsob psaní textu mě bavil až do posledních řádků.

07.06.2018 3 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Nemusela bych patřit k týmu kriminálky Las Vegas, Námořní vyšetřovací služby ani k týmu růžového Pantera a bylo by mi možná trochu podezřelé náhlé skonání Dunkana a jeho dvou tzv. vrahů, kteří byli také čirou náhodičkou mrtvi na Makbethově pozemku.

11.04.2016 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Jediná zajímavá věc na celé knize byla zmínka o pudinku se šlehačkou.

24.03.2016 odpad!

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

No, ono je přece jen všechno lepší, než to učení...

13.01.2016 3 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Jestli reakce hrdinů byly nebo nebyly divné či přiměřené nemohu soudit. A ani nechci, neboť každý člověk vnímá různé věci jinak. Možná by se mi to líbilo víc psané Ich-formou a nebýt toho chaosu na konci a nepříjemného vyřešení problému jménem Zoe, dala bych pět hvězd. Autorka si tak důvěryhodně dokonale vyhrála s charakterem postav i jejich vniřními pohnutkami plus také vnímavá analýza situací zbůsobila, že mě kniha neskutečně zaujala a překvapila.

16.11.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tuhle knihu bych nazvala skvostem u kterého jsem se nespočetněkrát smála nahlas. Její sarkasmus a to, jak byla po potrhle ironická sama k sobě bylo skvělou a bláznivou kombinací. Jediné mínus píši za vsuvku o její matce a grázlovi Juliovi a jejich peněžním manýrku, bez kterého by ta kniha mohla být jen lepší.

23.09.2015 5 z 5

Letní snění Letní snění Carole Matthews

Kniha by mohla být hitem, nebýt přemrštěných dvou pasáží, například té, kdy Olly zachránil jejich jmění.
Kniha nabízí zajímavý náhled na cestu za úspěchem. Ale byla místy těžko uvěřitelná. A často jsem ji četla se zvednutým obočím když popisovala návrhy kabelek...
Podle mě by spíš měla navrhovat interiéry různých malých podniků.

20.09.2015 3 z 5

Irské mýty a legendy Irské mýty a legendy Eoin Neeson

Jako takhle, příběhy zajímavé. Čtenářský zážitek už tolik ne.

15.09.2015 2 z 5