SladkaK SladkaK komentáře u knih

Jak drahá je intuice? Jak drahá je intuice? Dan Ariely

Lepší, než „Jak drahé je zdarma". Tentokráte se Ariely vydal po stopách spíš každodenního života, než pracovního prostředí.

10.04.2019 4 z 5

Velká kniha manipulativních technik Velká kniha manipulativních technik Andreas Edmüller

Vyčerpávající a užitečná učebnice pro vyjednávání. Vidím v ní velký přínos pro řešení sporů jak v práci, tak osobním životě.

29.08.2018 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tato červená knihovna o lásce všech podob, projevů a síle ve mně zanechala pěkně hlubokou emoční stopu. Občas se podaří přečíst si knihu v pravý čas.

05.01.2018 4 z 5

Ve stínu schizofrenie Ve stínu schizofrenie Eva Beránková

Kniha mě svým tématem velmi zaujala. Myslím, že paňmáma měla taky trochu občas zkreslené vnímání a cítění. Avšak musí být velice těžké ustát takovouto situaci svého dítěte, tudíž tato má připomínka není výčitkou. Nicméně po stránce literární toto dílo nebylo žádný skvost.

26.05.2017 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha se čte opravdu sama, tudíž je vhodným odlehčením ve zkouškovém období a jako malý bonus pár zajímavých faktů z dějin.

24.05.2017 3 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Miluji, když knihy končí jako tato. Pak totiž skončí přesně tak, jak bych si přála.

31.01.2017 4 z 5

Velmi vtipná kniha plná nadsázek. Když se rozhlédnu kolem na některé nynější páry, tak možná to ani nadsázky nejsou, jen trefně nazvaná kniha.

27.01.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po přečtení tohoto se už nestydím za nic, co jsem kdy přečetla a kdy přečtu.

13.01.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ocenila bych ji nějakou hodnotnou medailí, stejně jako čokoládový dort a hrnky s kočkami.

13.01.2016 4 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Kniha plná fekálního a černého humoru se ukázala být příjemným překvapením. Nedá se říci, že by jste se dočkali působivého příběhu. I když malá záhada ohledně smrti hlavní hrdinky tam je, velice brzy ji rozluštíte. V knize je spousta myšlenek a emocí a mně se velmi líbila.

14.02.2015 4 z 5

Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Martina Čermáková

Výborná kniha s výbornými recepty. V průběhu přibližuje veganství a nepohlíží na něj jako na nejlepší ideál, ale neutrálně jako jednu s možností.

29.12.2014 5 z 5

Lechtivé vaření Lechtivé vaření Maria Froydová

Celkem zajímavé recepty s trochou oddechovým prokládaným a možná i trochu zbytečným povídáním.

29.12.2014 3 z 5

Ženy, které příliš kouří Ženy, které příliš kouří Debora Conti

Výborná kniha, která neříká jen přestaň kouřit, ale celkově mění pohled na věc a upravuje vaše myšlení. Opravdu s vámi působivě pracuje a její knihu můžete číst když máte jakýkoliv problém se závislostí. Ať už s cigaretami, láskou, jídlem... Doporučuji.

29.12.2014 4 z 5

Zlatý jelínek Zlatý jelínek Jaroslav Tafel

Nejoblíbenější kniha mého dětství.

14.11.2014 5 z 5

Jak rozchodit rozchod Jak rozchodit rozchod Chris Manby

Kniha čtená s nadsázkou se ukázala být velmi zábavnou, místy i trochu frustrující a opravdu ze života.

14.11.2014 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Opravdu necekane konce, ktere v prubehu cteni pohlti, nenechaji popadnout dech a v zaveru vam jej vyrazi.

14.10.2014 5 z 5

Povinnost kapitána Povinnost kapitána Stephan Talty

Videla jsem nejdrive film a tato kniha je nemene kvalitni, navic je to pekne zpestreni, nebot jak to byva, je tam hodne veci navic. Autor pridava spoustu svych davnych zazitku.

14.10.2014 5 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Tohle je prvni pripad, kdy je film lepsi nez kniha. Nebylo to spatne napsane, ale abych si knihu uzila, musela jsem se uplne odprostit od porovnavani. Coz jde velmi tezko, kdyz je na prebalu knihy poster filmu.

14.10.2014 2 z 5

Kdyby se Čeština ve školách vyučovala takto, život by byl mnohem příjemnější. Vtipně po okraji popsaná historie naší maličké země tak, že ve mně probudila chuť dostat se hlouběji a pátrat po dalších informacích.

30.05.2024 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pro mě nepochopitelné, že si tato kniha zasloužila nálepku českého literárního skvostu. Hlavní postava podbízivě a nepřirozeně líbivá. Interakce mezi lidmi přeslazené. Nikdo si z nikoho ani neutahuje! Zápletka je nijaká. Na druhou stranu je to NIC protkáno zajímavým příběhem o Viktorce a ukazuje nám jak se v minulosti žilo. Ale je to relevantní? Nebo si to vysnila sama Božena? Těžko říct. Možná si tuhle idylku vycucala z prstu. Proč dávám alespoň jednu hvězdu, je přesně ten stejný důvod. Je možné otevřít knihu na kterékoliv stránce, přečíst pár řádků a nechat se uklidnit přeslazenou telenovelou 19. století.

25.05.2024 1 z 5