skulenka skulenka komentáře u knih

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velmi dobrý román, spíše thriller, s prvky psychologie. Téma románu dokazuje, že ovládat lidí "řečmi" lze velmi snadno a za pomocí farmatik ještě snadněji. Také upozorňuje na to, že i když jsme přesvědčení, že své blízké známe velmi dobře, vždy tomu tak nemusí být!

08.05.2012 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Příběh s psychologickou zápletkou, velmi zajímavý včetně rozuzlení. Rozdvojená osobnost, která dokáže lidem okolo udělat peklo ze života :)

14.11.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Povídky spíše pro starší generaci, která popisované období zažila. Pro mě dobrý náhled na to, jak to kdysi bylo těžké a vlastně i snadné, když nebyl člověk zatížen všemi modernostmi a stresem z toho, že nestíhá...

29.01.2014 3 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Oddychovka o tom, jak dokáže jeden kamarád dát dohromady naprosto dvě různorodé rodinky. Jeho cílem je odhalit jedno tajemství a přeměnit tak život obou rodin, přičemž vůbec netuší, že partneři z obou rodin již mají mezi sebou jedno dávné tajemství...

26.10.2015 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Psychologický thriller, který zamrazí svou reálností. Velmi překvapivý konec, rozuzlení zápletky. I když se v příběhu nevyskytuje až tak moc osob, doporučuji i tak přečíst knihu na jeden zátah, aby čtenáři došly všechny souvislosti.

06.07.2014 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Vraždící psychopat, který podléhá "vnitřnímu hlasu" vyvolaného určitým spouštěčem, v tomto případě krví. Jinak jde o "normálního" člověka, který pracuje, bydlí a společensky žije, i když má násilnické sklony. Dle knihy se jedná o skutečný kriminální příběh, zapadá do 90. let, kdy ještě počítače a analýza DNA byly budoucností, avšak papírová byrokracie asi zůstala stejná. Čtivé, zajímavé z pohledu omezených vyšetřovacích metod v té době a částečně i poučné.

02.06.2014 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Odpočinková detektivka. První třetina knihy mě zaujala, poté se rozjel popis všedního života důchodkyně, na závěr se vyšetřuje vražda.Chybělo mi tam více napětí, zauzlení, vtipnosti, méně omáčky o životě Agathy a jednoduchosti.

31.10.2013 2 z 5

Pád Pád Michael Connelly

2 případy, které řeší detektiv těsně před svým odchodem do důchodu. Názorná ukázka toho, jak to chodí na vyšších místech a jak moc se tlačí politika téměř do všech stránek života. Nakonec autor dospěl k překvapivému závěru, který až tak nevybočuje z reality, spíše potvrzuje fungování systému: podřízené orgány a vláda.

14.10.2013 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Knihu bych doporučila mladistvým i dětem, kteří začínají s detektivními žánry. I když tato kniha má do detektivky opravdu daleko, chybí napětí, dramatičnost, zápletka a její vyústění. Velmi oddychový příběh, prvotina autorky, která píše, že bude v těchto příbězích pokračovat, zda-li bude poptávka. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne...

05.01.2013 2 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Má první kniha od tohoto autora. Pro mě jedinečný styl vyprávění, kdy autor používá ichformu v množném čísle. Příběhy 6 lidí, jejich osudů, vyprávěné během jedné jediné noci. Všichni se oddávají zaslouženému spánku, avšak tyto osoby prožívají noc zcela jinak...

26.10.2012 3 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

Kniha trochu vybočující z klasických dívčích románů Stanislava Rudolfa. Zajímavý příběh i konečné rozuzlení, klasika ze života. Může se to stát i vám...

29.07.2012 3 z 5

Úžasná kniha o dítěti, kterému se nedostalo lásky a bylo považováno za nevychovatelné. "Díky" nešťastné události se dítě dostalo do těch správných rukou pedagoga, který jej přeměnilo na citlivé, vnímavé, vychované dítě. Navíc dítko všechny předčilo svou výši inteligence. Povahu máme danou, ale ta je z velké části ovlivněna výchovou a vlivem okolí. Pokud vidí a má kolem sebe jen násilí, ubližování, není dítko schopno se chovat jinak a ani rozeznat, co je normální a není. Je na rodičích, aby svým dětem ukázali a naučili vše potřebné a také je nasměrovali na správnou cestu životem...

08.08.2015 5 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Výborné grafické ukázky používaných výchovných metod vs. efektivní metody, které mají ten správný účinek, ať už preventivní před vztekem nebo alespoň zmírňující účinek již propuklého vzteku.

29.05.2015 4 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Kniha mě zklamala, čekala jsem od Agathy Christie více. Zaujaly mě jen dvě povídky z osmi - jedna detektivní a jedná záhadná. Ostatní se mi špatně četly, nedokázala jsem tam najít pro mě něco zajímavého, co by mě zaujalo. Výhodou bylo, že šlo o krátké povídky, takže se knížka přečetla celkem rychle.

03.03.2015 2 z 5

Ta, která se dívá Ta, která se dívá Marie Hermanson

Kniha se vyvíjela pro mě neočekávaně, zajímavě. Ze všedního tématu / románu k vyústění detektivní zápletky. Odpočinková detektivka :)

03.02.2015 3 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Dobrá psychologická detektivka. Knížka upozorňuje na nebezpečí internetu, i když jsme přesvědčeni o tom, že nikde nic není o nás uvedeno, jsou lidé, kteří umí brouzdat a vyhledají na vás cokoliv... Tak jako psycho vrah, který velmi promyšleně páchá pomstu za usmrcení své sestry. Až z toho jde strach, nakolik jsou psychopati inteligentní a jak moc myslí dopředu a taktizují.

16.01.2015 5 z 5

Těhotenství pro muže Těhotenství pro muže Mark Woods

Výstižně, vtipně a srozumitelně vysvětleno vše, čím si těhotná žena prochází. Nevím, jak by tuto knihu hodnotili muži, za sebe ji dávám plno bodů, z pozice ženy se mi moc líbila. Dokonce jsem se dozvěděla další podrobnosti, které jsem netušila a nenačetla z internetových i knižních článků zaměřených na danou tématiku. Žádné nesrovnalosti ani nesmysly jsem v knížce nenašla.

18.05.2014 5 z 5

Háčkování - hračky, ozdoby, drobnosti Háčkování - hračky, ozdoby, drobnosti Lenka Bednářová

Pěkné nápady, podrobné návody, vhodné i pro úplné začátečníky.

21.03.2014 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Knížka si zaslouží vysoké hodnocení díky napětí, které v ní vládne. Upoutá pozornost nepředstavitelným dobrodružstvím, které čeká a zažívá 15 členná skupina odvážlivců. Pobyt v džungli se vším všudy, nechybí i nezvaní návštěvníci. Avšak hrdina knihy na mě působí nepřemožitelně, čímž ubírá na reálnosti příběhu, pointa je však až děsivě pravdivá. Ať posoudí každý sám, rozhodně doporučuji, avšak slabší povahy by se tomu raději měly vyhnout, je to celkem drasťák popsaný do nejmenších detailů...

09.08.2013 5 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Dobrý psychologický román, ojedinělé téma. I nevinné žertíky mohou mít vážné důsledky! Čtivé, poučné i pro samotné postavy příběhu a s otevřeným koncem, bez kterého by to nebylo ono. Někdy na můj vkus zbytečně dlouhé popisy a pasáže.

30.06.2013 4 z 5