Skrew Skrew komentáře u knih

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Tohle už není ten Fulghum co býval. Tyhle texty už nejsou vtipné, ale pouze hodně sentimentální. Nemám mu to za zlé, jen už to prostě není ono.

28.08.2011 2 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Klasické ruské sci-fi bez laserů, bez ufonů, teleportů.
Čtivé, i když při zmínce o Arkanarské komunistické republice mě trochu zamrazilo :)

30.11.-0001 4 z 5

Mistrovství v Ajaxu Mistrovství v Ajaxu Steven Holzner

Kniha má spoustu stránek, ale jsou "uměle nahoněné". Každý přiklad je tam vypisován několikrát po sobě. Pro někoho je to možná přehlednější, ale to co je napsáno na prvních 200 stránkách (dál zatím nejsem) by se dalo napsat na 20 stránek výkladu a 20 stránek zdrojových kódů. Teď už věřím tomu že tento pán napsal téměř 100 knih o programování. S pomocí Copy&Paste se to zvládnout dá.

30.11.-0001 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pěkná fantasy, ale přišlo mi to takové "plytké". Strašná spousta nápadů na jednu jedinou knihu. Celý seriál se do ní prostě nevešel :(
A coby fanda Jiřího Kulhánka jsem si samozřejmě oblíbil pány Croupa a Vandemara.

30.11.-0001 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Pohladí na duši. Jednoduše Pan Svěrák.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Tuhle knížku jsem dostal, sám bych si ji asi nekoupil. Ale líbila se. Humor je zde takový zvláštní. Je to takové dětinské (britské?) chytání za slovíčka. Trochu mi to svou ztřeštěností připomínalo třeba "Jak jsem vyhrál druhou světovou válku". Ve druhé půlce pak humor ustupuje a byl jsem pro změnu napnutý jak to dopadne.

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Výborně naroubovaná magie na reálný svět. Pokud se vám líbí městská fantasy ze současnosti, neváhejte.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Taky jsem se k ní dostal v rámci povinné četby, vybral jsem si ji podle názvu :)
Ale tohle jsem fakt nečekal. Na tak starou knihu hodně depresivní, ta beznaděj...
Šel mi z toho mráz po zádech.