Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

50 na 50, jak to člověk čte před spaním tak někdy u toho usne :)

07.07.2023 3 z 5

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Viz komentář Hoshi
Dcera spokojená

Peppa Pig: Peppa na cestách Peppa Pig: Peppa na cestách Neville Astley

Pěkné provedení a dcera pořád chce číst. Doporučujeme

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Příběhy obyčejného života

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Opět nezklamalo

11.06.2023 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Opět nezklamalo, jak už to někdo zmiňoval... Zastavení v uspěchaném světě. Člověk má pocit, že se na chvilku zastavil čas.

02.06.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pěkně zpracovaná věčná otázka: co by bylo, kdyby...

21.05.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ze začátku trošku chaos v rámci kapitol. Rozhodně zvěrstva byly a dějí se i nadále v jiných koutech světa...

04.05.2023 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Možná mezinárodně uznávané dílo, ale za mě ztráta času. Celkem jsem se těšila jak to autor pojme, jelikož byl o tom i docela zajímavý dokument. Jenže chyba lávky, moc povyku pro nic. Nesourodé myšlenky volně ložené na papír.

26.04.2023 odpad!

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Vydržela jsem to číst do stránky 111 a pak už jsem uznala, že je to ztráta času. Ačkoliv mám doma 2 potomky, tak hlavní hrdinka je totální hysterka :D. Vidí problém tam, kde není.
Takže za mě žádná sláva

20.04.2023 odpad!

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Ze začátku trošku problém se dostat do děje. Chvilami mi hlavní postava lezla na nervy. Už jsem jen čekala upíra, který se bude na sluníčku třpytit (naštěstí k tomu nedošlo) :D.
Je to takový průměr v rámci tématiky s upíry

14.04.2023 2 z 5

Vita Caroli: Vlastní životopis Vita Caroli: Vlastní životopis Karel IV. Lucemburský

Zajímavý úhel pohledu na věci za života Karla IV

26.03.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Ačkoliv slaďáky čtu minimálně, tak tohle bylo fajn. Jelikož tíhnu k samotnému Japonsku, tudíž jsem byla zvědavá a kupodivu popis této krásné země nezklamal :). Oddechovka dobrá

18.03.2023 4 z 5

Byla jsem přesvědčená, že to bude beletrie a né literatura faktu. Zajímá forma pojetí tohoto druhu literatury. Pěkně zpracované, ale těchto smutných příběhů v období 2.světové je mraky.

20.01.2023 3 z 5

Rožmberkové - první po králi Rožmberkové - první po králi Jan Bauer

Informace tam člověk najde, ale musí být fanouškem tohoto rodu.

10.12.2022 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Asi má nejkratší knížka, kterou jsem držela v ruce. Velice silný příběh na zamyšlení.

11.11.2022 4 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Má to své kouzlo, ale nejvíce si to užijí "nejfanoušci". Příběhy super, jen některé pasáže přeskočeny.

08.11.2022 3 z 5

Oddechovka po náročném dni. Člověk může najít mezi řádky inspiraci na další četbu.
Rozhodně neurazí, ale některé třeba nezaujme. Taková zlatá střední cesta

19.10.2022 3 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Hororová klasika. Pasáže co bavily, ale i ty co nebyly moc záživné. Rozhodně zajímavou formou psané.

19.10.2022 3 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Příběh, který poukazuje na problematiku moderní doby. Abych pravdu řekla, čekala jsem styl psaní jako třeba u knížky Krysařovi střevíce apod.
Knížka se dá přečíst, ale.... ať si každý udělá svůj názor ;)

10.10.2022 2 z 5