Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Joanna Faber

Plus za názorné příklady, které jsou snad v každé rodině.

Jinak čtivá knížka, ale ruku na srdce... nejlepší je použít selský rozum při výchově.

03.05.2024 3 z 5

Sadako Sasaki a tisíc papírových jeřábů Sadako Sasaki a tisíc papírových jeřábů Sue DiCicco

Citace z knihy:
Musíme naučit své děti, že už k žádné válce nesmí dojít.

Smutný příběh, který se vůbec nemusel vyprávět.

02.05.2024 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Pár let jsem se na tuhle knížku chystala a konečně jsem k tomu došla :D. Za mě spokojenost, jen začátek se trošku táhl než začala akce. Rozhodně zkusím i další díl.
Příjemná fantasy bez draků, elfů a jiných obdobný stvoření :)

23.04.2024 5 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Velice podařená knížka pro začínající čtenáře. Rozhodně je tam pěkně zachycena myšlenka "co je nejdůležitější o Vánocích".

22.04.2024 5 z 5

Zlé semínko Zlé semínko Jory John

O něco lepší zpracování než Hodné vajíčko. Ilustrace pěkná, jen to opět chtělo pár vět navíc v rámci dvojstrany...

15.04.2024 3 z 5

Hodné vajíčko Hodné vajíčko Jory John

Ilustrace povedená, ale trošku mi to nešlo dohromady s myšlenkou příběhu.

Za mě to mohlo být trošku lépe uchopeno tzn třeba odstavec vět na dvojstranu. Věta max 2 věty na dvojstranu žádná sláva...

14.04.2024 2 z 5

Doktor Myšák Doktor Myšák Christa Kempter

Ilustrace celkem povedená, příběh se mi moc nelíbil. Trošku to připomíná některé doktory a jejich neschopnost léčit . Minimálně je tam fajn myšlenka, když si navzájem pomůžeme, tak problém se může vyřešit.

24.03.2024 2 z 5

Vzpomínky na nebe Vzpomínky na nebe Wayne W. Dyer

Kdo věří, že "něco" existuje mezi nebem a zemí...tak knížka může zaujmout, ale

- hodně zaměřené na Boha

- kapitoly mají krátké příběhy ze všech koutů světa

Člověk se nedozví nové informace, ale spíše bude přemýšlet jak je to možné

05.03.2024 4 z 5

Dračí mor Dračí mor Jana Rečková

Mám ráda tématiku s draky, ale tohle mi nějak nesedlo. Určitě své nadšence najde.

02.03.2024 odpad!

Svatí blázni Svatí blázni Joanne Harris

Vypravěčský styl specifický pro JH. Opět zvolené netradiční téma a za mě spokojenost, ačkoliv hlavní hrdinka někdy měla dost zvláštní priority.

02.03.2024 4 z 5

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Abych pravdu řekla, když jsem knížku donesla domů z knihovny (rezervace přes net), tak jsem ještě kontrolovala komu je publikace určená. Kresby neodpovídají moc pro děti cca do 8let.

Závěr? Přečteno, ale už víckrát ne

27.01.2024 2 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Tajemné město knih bylo pro mě trošku záhadou. První část knihy měla dobrý start, prostředek snaha neskončit se čtením a slibný závěr byl takový nijaký.

Škoda

21.01.2024 2 z 5

Balzamovač 3 Balzamovač 3 Mitsukazu Mihara

Ačkoliv někoho může odradit první díl z této série, tak třetí díl už je opravdu "jízda"

11.01.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Velmi netypická manga díky vybranému tématu, ale nic není proti ničemu.

5 příběhů, které se řeší na pár stránkách. Takže není nic pořádně vysvětleno proč, jak...

09.01.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Klasický deník se zápisky. Nic více a nic méně.

Měla jsem tohoto člověka ráda jako herce a knížku jsem po 10 stránkách odložila. Jak už tu někdo psal níže: špatný pocit, že se někomu hrabu v soukromí.

05.01.2024 odpad!

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Knížka se četla dobře, rozhodně člověka donutí přemýšlet nad tím jak vychovává potomky.

Minimálně metoda jak řešit různé problémy v této knížce mi příjde asi nejvíc schůdná v rámci "moderní výchovy", ačkoliv ne se vším jsem souhlasila. 100 lidí, 100 názorů.

05.01.2024 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nevím, ono asi nenadchne ani neurazí. Já čekala na něco do 110.stránky, nedočkala jsem se :).

27.12.2023 1 z 5

Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Jarmila Léblová

Děs, téma sebevraždy pro začínající čtenáře?

To raději dceři v 5 letech začnu číst první díl Harryho Pottera

25.11.2023 odpad!

Chovejte se jako malý princ Chovejte se jako malý princ Stéphane Garnier

Ačkoliv mám ráda malého prince, tak knížka neoslovila. Možná špatná konstelace hvězd nebo špatné načasování, ale neoslovila.

04.11.2023 odpad!

Největší přání Největší přání Ester Stará

Dcera si sama v knihovně vybrala tuto knížku. Osobně bych po ní nesáhla díky ilustraci.
Jenže při čtení příběhu jak plyšová hračka hledá toho svého majitele, který bude s hračkou šťastný... proč né.
Autorka jednoduše ukazuje pár témat dnešní doby a nutí se zamyslet nad tím jak dnešní společnost je konzumní a má priority úplně někde jinde, než by měla mít.

09.09.2023 5 z 5