SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Wau, wau a ešte jedno wau. Toto bola bomba. Nikdy som ešte nečítala fiktívny príbeh, ktorý bol realisticky napísaný. Viete koľkokrát som si mala chuť skupinu Daisy Jones and the Six vygoogliť. Autorka napísala postavy neskutočne realisticky, s chybami a to je asi ten dôvod, prečo boli veľa ľuďom nesympatické. Kniha bola písaný iným štýlom ako iné knihy, a to ako interview. Preto bol príbeh veľmi dynamický, autentický a rýchlo sa čítal. Veľmi sa mi páčilo prostredie hudby a som veľmi rada, že sme mohli sledovať ako vznikal album Aurora. Avšak je tu maličká vec, ktorá prostredie hudbu rušila. A to drogy. Zároveň, ale. rozumiem, prečo ich autorka dávala do popredia, pretože mi príde, že to k tejto dobe (70.roky) patrí a chcela tým knihu spraviť viac.realistickú. Na konci knihy sú aj texty z albumu Aurora v slovenčine aj angličtine. Páčilo sa mi, že prekladatelia si z prekladom do slovenčiny pohrali a texty zneli aj v slovenčine veľmi pekne. Mám pocit, že od začiatku je jasné, ako kniha dopadne a vy chcete vedieť prečo. Na konci je samozrejme všetko vykreslené, ale vôbec by mi nevadilo, keby autorka pridala ešte aspoň 5 strán. Dosť ma prekvapilo, kto bol autorom interview. To som teda nečakala. Knihu vám ako stopercentne odporúčam. Mne sa strašne páčilo a bol to ten typ knihy, ktorý sa nedá odložiť a stále vás núti čítať ďalej. Táto kniha bude jedna z
najlepších za tento rok 5/5✨

22.11.2020 5 z 5

Origin - Pripravený vypáliť svet do základov, len aby ju zachránil... Origin - Pripravený vypáliť svet do základov, len aby ju zachránil... Jennifer L. Armentrout

Toto bola opäť pecka a zatiaľ asi najlepší diel z celej série. Origin začína presne tam, kde sa skončil Opál. Kniha je už od prvej kapitoly nabitá akciou a veľmi sa mi páčilo, že sme sa dozvedeli veľa informácií o Daedaluse. Kapitoly sú písané z dvoch pohľadov. Z pohľadu Katy a Daemona. V tejto knihe sa mi veľmi medzi nimi páčila romantická linka, aj keď okolo strany 300 sa stala taká udalosť, s ktorou nie som na 100% stotožnená. Postavy sú opäť bombastické, akurát ma na konci zamrzelo, že s niektorým postaví sa už nestretneme. Kniha je veľmi ľahká napísaná a milujem autorkin štýl písania. Veľmi sa páčia fantasy prvky a celkovo jej svet Luxov. Dej sa opäť zaplietol, ale zároveň sa aj veľa vecí vysvetlilo. Posledných 50 strán bolo nabitých neskutočnou akciou stále som bola v napätí. Celkovo mi príde, že knihou som veľmi rýchlo preletela a trošku ma mrzí, že som si ju ešte viac neužila. Už sa veľmi teším na posledný diel, aj keď sa zároveň naň neteším, lebo sa to všetko skočí. Knihe nemám, čo vytknúť 5/5✨
Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem @zelenykocur.sk

21.07.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Mňa naposledy pohltila Eliza. Veľmi som si obľúbila hlavnú hrdinku a samozrejme aj hlavného hrdinu. Veľmi ľahko som stotožnila s Elizou a príbeh som mohla prežívať s ňou. Kniha poslúžila ako dobrý nástroj na nahliadnutie do sveta introvertov a konečne môžu byť vyvrátené mýty o nich. Veľmi som si užila aj romantickú linku. Konečne sme v knihe nemali insta-love, ale romantiku, ktorá sa vyvíjala. Čiže bola veľmi realisticky napísaná. Chválim, že autorka do knihy vložila tému duševného zdravia, o ktorej sa musí rozprávať. Grafické spracovanie knihy je úžasné a je super, že kniha je obohatená o časti z Mora príšer. Autorka má krásny štýl písania, ktorý som si už obľúbila v jej minulej knihe Vymyslela som si ťa. Vďaka nemu sa kniha číta ľahko a veľmi rýchlo. Knihu hodnotím 4,5⭐/5⭐, pretože som očakávala ešte trošku viac.

16.04.2020 5 z 5

Ónyx - Všetko bude inak... Ónyx - Všetko bude inak... Jennifer L. Armentrout

Táto kniha bola opäť Wau. Očakávala som rovnako dobrú knihu ako Obsidian, ale Ónyx bol lepší. Začiatok mi prišiel tak isto dobrý ako v jednotke, ale potom sa to rozbehlo. Od druhej polovice sa v knihe nachádzali nové zápletky, ktoré ma prekvapili a s nimi a súviseli aj napínavé scény. Najlepšia akcia bola na posledných stranách a z toho, čo sa dialo v knihe som bola v napätí. Postavy boli opäť úžasné a autorka vie písať úžasné fantasy/sci-fi knihy s romantikou. Páčilo sa mi, že v knihe bola kapitola z pohľadu Deamona. 4,5*/5*

04.11.2019 5 z 5

Nevysvetliteľná logika môjho života Nevysvetliteľná logika môjho života Benjamin Alire Sáenz

Od tejto knihy som nevedela čo očakávať a najprv som si ju nechcela prečítať. Táto kniha bola jedným slovom Wau. Autor vie tak strašne pekne písať a dávno som nevidela takto dobre napísanú knihu. Celá kniha je strašne reálna. Postavy nie sú perfektné a tým sú strašne reálne. V knihe je strašne veľa nádherných myšlienok. V deji sú aj zvraty a niektoré som vôbec nečakala s strašne ma prekvapili. Túto knihu by si mali všetci prečítať a je veľká škoda, že nie je veľmi známa.
Moje vekové odporúčanie : 13+

09.07.2019 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha Eleanor&Park sa mi veľmi páčila. Nevedela som, čo od nej očakávať a preto ma veľmi prekvapila. Aj keď kniha nemala zas takú dobrú zápletku, tak v knihe boli dôležité témy, ktoré to vynahradil. Autorka vie dobre písať, vytvorila super hlavne postavy. Kapitoly boli veľmi krátke a preto sa kniha dobre čítala. Koniec som očakávala inú, bol trošku smutný. Romantická linka bola fajn. Nepáčilo sa mi, že sa občas v knihe objavovali vulgarizmy. 4,5⭐/5⭐

05.06.2019 5 z 5

Čarovné zaklínadlo Čarovné zaklínadlo Chris Colfer

Milá rozprávková knižka,ktorá ukazuje čo bolo po známom "žili šťastne až kým nepomreli". V knihe odkrývame tajomstvá a prežívame tajomstvá. Hlavní hrdinovia trošku naivní. Nepáčilo sa mi, že niektoré predmety našli náhodou. Autor to mohol viac opísať a spraviť to napínavé. Akcie v knihe bolo veľa.

30.03.2018 4 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Krásna knižka. Oliver bol super,ale Charlie bol lepší. Odporúčam všetkým.

20.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Vyborné zakončenie. Plné zvratov, napätia aj keď koniec očakávaný.

18.12.2017 5 z 5

Kam zmizla Kam zmizla Gayle Forman

Kniha bola lepšia ako Zostaň so mnou, ale stalé to nebolo niečo super. Formanová má skvelý a putavý štýl pisania. Koniec a zvrat som odhodla, ale aj tak mi to nevadilo. Jednoducho som očakávala viac. 3,5*/5*

21.10.2017 4 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Jedno z mojich knižných predsavzatí na tento rok je čítať viac knižiek v angličtine, keďže minulý rok som prečítala len tri a tak som stiahla po tejto knižke.

Od knižky som mala veľké očakávania a nechcem povedať, že ma sklamala, ale očakávala som od nej viac. Začiatok knižky bol pomalší. Bol hlavne o zoznamovaní s postavami a trošku s tajomstvami a svetom. Svet v tejto knižke je veľmi zaujímavý, ale mám okolo neho strašne veľa otázok, ktoré budú dúfam rozobraté v ďalších dieloch a pár vecí som bohužiaľ nepochopila. Z celého príbehu dýcha úžasná atmosféra a škoda, že som knižku nečítala na jeseň. Postavy v tejto knihe som si svojím spôsobom obľúbila a medzi Emmou a Jacobom si viem predstaviť takú milú romantickú linku. Nebudem klamať, mohla by byť v ďalších dieloch.

Čo sa týka príbehu tak ten bol pomalší a myslím si, že autor sa bude rôznymi tajomstvami zaoberať v ďalších dieloch. V niektorých častiach ma to aj trošku nudilo. Avšak na posledných 100 stranách bola konečne akcia a pomerne otvorený koniec ma navnadil na druhý diel, ktorý už mám doma. Nemôžem zabudnúť spomenúť, že kniha ma úžasné grafické spracovanie a dopĺňajú ju aj dobové fotografie , ktoré jej dodávajú na atmosfére. Autorou štýl písania mi sadol a knižka sa neskutočne rýchlo čítala.

Knižka sa síce nezaradí medzi moje najobľúbenejšie, ale aj tak sa mi dosť páčila. Nemôžem sa dočkať na ďalšie diely!! 3,5/5

Panstvo Soli a smútku Panstvo Soli a smútku Erin A. Craig

Túto knihu som dlho odkladala, keďže som čakala, kedy na ňu príde ten správny čas, lebo som sa na ňu tešila. Kniha nebola zlá, ale myslím si, že má svoje muchy.

Najprv som sa nevedela do knihy začítať. Nevenovala som tomu pozornosť, lebo občas sa mi to stáva. Nepáčilo sa mi, že na začiatku bolo strašne veľa opisov bálov a to mňa osobne až tak nezaujímalo. Knihe sa nachádza veľa postáv, ale veľmi oceňujem, že autorka ich opísala tak, že ste si ich nemýlili. Hlavná hrdinka Annaleigh bola pre mňa neutrálna postava. Nejako zvlášť som si ju neobľúbila, podobne ako ostatné postavy.

Najväčší problém bol to, že autorka mala pravdepodobne veľa nápadov a chcela ich všetky použiť a z toho vznikla prekombinovaná kniha. Bola tu fantasy linka, detektívna linka a a aj romantika. Detektívna linka sa mi veľmi páčila, tá romantická už trošku menej. Reálne scény, kde sa niečo stalo a oni sa to snažili vyriešiť boli moje najobľúbenejšie. Občas som bola dokonca aj v napätí. Posledných pár strán bolo jedno veľké wtf a takúto kombináciu zvratov som ešte nikdy nevidela. Autorka mala až veľkú obľubu v zabíjaní postáv a občas bolo toho až moc. Veľmi sa mi však páčil worldbuliding tohto sveta a kľudne by som si niečo z tohto univerzu prečítala.

Osobne si myslím, že kniha nie je zlá, ale mne jej prekombinovanosť nesadla. Inak štýl písania autorky bol dynamický a kniha sa čítala jedna báseň. 3/5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Na knižku Polnočná knižnica som sa dlho chystala a konečne ju mám prečítanú. Aj keď som si knihu užila, očakávala som od nej o dosť viac .

Námet tejto knihy je extrémne zaujímavý a myslím si, že autor ho mohol využiť lepšie. Námet polnočnej knižnice je úžasný, ale bohužiaľ pokazil ho dej knihy. Tiež by sa mi páčilo, keby bolo trošku viac vysvetlené, ako funguje prechod do iných životov. Vysvetlenie mi tam chýbalo a veľmi by som ho ocenila. Prvých 100 strán ma knižka veľmi bavila, ale potom mi prišlo, že dej sa príliš opakoval a občas ma knižka nudila. Našťastie sa knižka číta veľmi rýchlo, lebo má veľmi kratučké kapitoly a je svižne napísaná.

Veľmi sa mi páčilo posolstvo knihy a myslím si, že knižka by mohla niekomu pomôcť. Celý príbeh obsahuje krásne myšlienky, ktoré by som si zaznačila, keby knižka bola moja. Celkovo sa mi páčilo, že tu bolo veľa pasáži, nad ktorými sa dá zamyslieť. Postava Nory mi sadla a vo veľa veciach som ju chápala. Prostredie knižnice bolo úžasná a kniha mala úžasnú atmosféru. Nemôžem zabudnúť, že autor má aj skvelý štýl písania, takže aj keď sú niektoré pasáže nudnejšie rýchlo sa cez ne dostanete.

Za mňa hodnotím ako priemer, ale chápem, čo sa ľuďom na tejto knižke tak páči. Určite ju odporúčam vyskúšať, ale upozorňujem, že nesadne každému. 3/5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Od tejto knihy som mala vysoké očakávania a musím povedať, že sa naplnili a dnes by som vám knižku rada odporučila.

Suzzane Collins vie písať. Kniha bola veľmi dobre a čtivo napísaná a nevedela som ju odložiť z ruky. Bolo zaujímavé vidieť ako sa Hunger Games vyvíjali a vidieť ich trošku z iného uhla. V knihe by mali byť aj nejaké spojitosti s pôvodnou sériou, avšak ja som čítala iba prvý diel tak som ich tam veľmi nevidela. Snow bol v tejto sérii iný ako bol opisovaný v prvom diele trilógie. Osobne mi bol sympatický a Lucy Grayová bola tiež zaujímavá postava. Pre mňa bola aj taká záhadná a chcela by som o nej vedieť viac. Kniha je rozdelená na tri časti. Prvé dve ma veľmi bavili, ale tá tretia mi prišla zdĺhavá. Zvraty sa hlavne diali v druhej časti. Posledných 20 strán bolo plných akcie. Avšak ten koniec bol veľmi rýchlo spravený a veľmi otvorený. Čo je však škoda, keďže má to 600 strán a urýchlený koniec. Mňa proste zaujíma, čo bude ďalej.

Prostredia hier a arény bolo veľmi zaujímavé a rozmýšľam, že dočítam aj pôvodnu trilógie, keďže knižka ma velice bavila. Myslím si, že si ju môžete prečítať aj keď ste Hunger Games nečítala, ale asi tam nebudete vidieť to odkazy ako ja. 4/5

17.10.2021 4 z 5

Na dvore z krídel a zmaru Na dvore z krídel a zmaru Sarah J. Maas

Kde začať. Prvý diel tejto série ma nebavil, druhý mi dal nádej, ale tento tretí diel bol ešte horší ako ten prvý.

Najväčší problém mám s tým, že v tomto diely sa zhruba 450 strán nič nestalo. Príbeh bol pre mňa zbytočne natiahnutý a to, čo sa tam dialo ma vôbec nezaujalo a nebavilo. Neviem, či autorka má nejakú divnú úchylku, ale v tomto diely až príliš spomínala zvracanie, čo mi úprimne príjemné nebolo a opäť sa tu stále vyskytovalo slovo druh a družka. Postavy sú nezáživné. Nemajú vlastne žiadne charaktery a všetky sú rovnaké. Keď sa nad tým zamyslím Rhysand a Tamlin si úplne rovnakú, iba Rhys je napísaný tak, aby ste ho mali radi. Občas ma ich správanie ešte aj vytláčalo. Trošku som si však obľúbila Cassiana. Akcia sa začala vyskytovať až na konci, ale veľmi som si ju neužila, keďže pre mňa tie zvraty prekvapivé neboli.

Svet je však zaujímavý, veľmi sa mi páči a som smutná, že na deji séria stagnuje, keďže z tohto sveta by sa dalo vyťažiť veľmi veľa. Romantika ma taktiež nezaujala a tie scény mi vôbec neprišli spicy, skôr mi prišli tak trápne napísané. Vzťah Feyre a Rhysa je mi vlastne ukradnutý. Štýl písania mi však sadol , aj keď je až príliš jednoduchý tak sa mi aspoň táto nudná bichla rýchlo čítala. Doteraz nechápem, ako autorka chce série prezentovať ako sériu pre dospelých. To by musela ešte na všetkom zapracovať. 2/5

31.07.2021 2 z 5

Na dvore z tŕňov a ruží Na dvore z tŕňov a ruží Sarah J. Maas

No, ako začať. Z knihy mám veľmi zmiešané pocity a aj keď som sa na ňu tešila tak mi prišla priemerná.

Na knihe sa mi najviac páčil ten svet. Pre mňa mal veľmi tajomný a nebezpečný nádych a nemôžem sa dočkať, keď sa v ďalších dieloch dozviem o ňom viac informácií.

Prvá polovica bola pre mňa nudná a pomerne nezáživná. Feyre mi nebola až tak sympatická a neobľúbila som si žiadnu mužskú postavu. Pre mňa bola obyčajná YA hrdinka, ktorá nemala ani veľa inteligencie. Veľmi som nechápala jej rodinným vzťahom. Vzťah Feyre a Tamlina mi prišiel nútený, ale v druhej polovici už bol trošku viac uveriteľný. K prvej polovici. Miestami som zvažovala, že by som knihu odložila, ale našťastie som sa nenechala odradiť. V druhej polovici sa už dialo veľa vecí a už som knihu nevedela odložiť. V druhej polovici sa už objavuje aj Rhysand, na ktorého ešte nemám názor a najprv ho musím trošku viac spoznať. Koniec je plný akcie a ku koncu ma to riadne bavilo.

Pokiaľ poznáte štýl písania Sarah J. Maas tak viete, že je veľmi oddychový a ja ho mám rada. Príbeh bol napísaný temno, ale za mňa nebol až taký drsný. Avšak, myslím si, že v ďalších častiach by to mohla nabrať na obrátkach. Čo ma posúvalo ďalej bola čtivosť. Neskutočne rýchlo sa to čítalo. Škoda, že tento prvý diel je dosť predvídateľný a nič ma tam nešokovalo. Koniec som priam očakávala.

Knihu hodnotím ako priemer, ale môžem to odporučiť ako oddychovku. Som zvedavá na ďalšie diely, ktoré už mám doma a na vývoj všetkých postáv. Pokiaľ sa nemýlim v ďalších častiach sú aj nejaké nové. 3/5

05.06.2021 3 z 5

Povstanie ničoty Povstanie ničoty Leigh Bardugo

A mám za sebou ďalšiu trilógiu! Toto finále som si užila, ale musím povedať, že tento diel bol značne slabší.

Leigh Bardugo má svet gríš veľmi dobre premyslený a ten mám na tejto sérii najradšej. Som veľmi rada, že som sa „poslednýkrát“ mohla vrátiť do tohto sveta (ešte má čaká Vrania Šestka). Milujem atmosféru tejto série. V tejto časti začala Alina konečne viac veriť v samú seba a bola menej otravná. Hlavné postavy Mala a Alinu až tak nemusím, ale tie vedľajší som si strašne obľúbila. Nikolaia, Zoju, Mišu....
Ospravedlňujem sa všetkým, ale s Temnanon nemá kladný vzťah.

Celú knihu sa mi dej zdal pomalý. Väčšina deja bola bez akcie a o putovaní krajinou. Ja som si to síce užila, pretože ten svet milujem, ale zišlo by sa tam nejaké väčšie wau. Je tu aj romantika, ale som veľmi rada, že tu nemá až takú veľkú váhu. Avšak koniec mi prišiel, veľmi divný. Záver nebol zlý, ale vedela by som si predstaviť lepší priebeh. Záverečná bitka mala bohužiaľ pomerne nevyužitý potenciál. Bol tu však jeden moment, pri ktorom som takmer nedýchala a celú dobu bola v napätí. Zvraty sa mi páčili akurát škoda, že som si koniec vyspoilerovala inak by som bola určite prekvapená.

Túto trilógii odporúčam skôr menej náročným čitateľom, pretože aj keď ju mám veľmi rada je skôr priemernejšia. Pokiaľ máte radi série s premakanými svetmi toto sa vám bude páčiť. Teraz sa čoskoro vrhnem na Vraniu Šestku, ktorá by mala byť lepšia a určite vám čoskoro prinesiem recenziu. 3,5/5

14.05.2021 3 z 5

Mesto nebeského ohňa Mesto nebeského ohňa Cassandra Clare (p)

Mne sa tento rok podarilo dočítať Nástroje smrteľníkov a dnes by som vám rada v rýchlosti povedala názor na jej posledný diel Mesto nebeského ohňa.

Za mňa bol tento diel najlepší. Od začiatku sa tu stálo niečo dialo a malo to spád. Začiatok konečne nebol kostrbatý a pomalý. Akcia tu bola priam na každej strane a na väčšine stranách som ani len nedýchala. Zvraty boli epické a prekvapivé. Väčšinu som nečakala. Hlavne to so Simonom.Veľmi sa mi páčilo, že sa tu spomínali aj postavy z Pekelných strojov a už sa tu objavili aj postavy z Tajomnej temnoty. Postavy som si konečne viac obľúbila a fandila som všetkým shipom. Vzťah Jacea a Clary sa už konečne vyvinul a nemala som už pocit, že od Mesta kosti stojí na jednom mieste. Po tomto diely môžem povedať, že konečne mám rada Magnusa a nemôžem sa dočkať na poviedky Magnus Bane. Odporúčam mať prečítané Pekelné stroje pred záverečným dielom, keďže sú tu odkazy na sériu.

Som veľmi smutná, že sa do sveta Tieňolovcov s týmito postavami už nevrátim. Na konci mi knižka z tohto dôvodu prišla dojemná. Celý ten svet je premakaný a som zvedavá, čo autorka dokáže s ním vykúzliť v sérii Tajomná temnota, keďže postavy majú veľký potenciál. Autorka síce píše dlhé kapitoly, ale kniha sa aj tak rýchlo číta, keďže Cassandrin štýl je svižný a pomerne jednoduchý. Ja však preferujem štýl v jej historických sériách.

Túto sériu vám odporúčam. Aj keď nie je moja najobľúbenejšia mám ju rada a na jej čítanie budem spomínať len v dobrom. 4,5/5

14.05.2021 5 z 5

Mesto stratených duší Mesto stratených duší Judith Rumelt

Neverím, že už mám za sebou piaty diel tejto série a už mi ostáva len jeden. Tento diel sa mi páčil aj keď nie je môj najobľúbenejší.

Po štvrtom diely som bola veľmi zvedavá ako sa tento bude vyvíjať, keďže čo sa týka obsahu Mesto padlých anjelov nebolo až také dobré. Tento diel bol lepší, ale myslím si, že by bolo lepšie keby séria ostala ako trilógia. Začiatok bol pomerné nudný a natiahnutý, ale na to som už pri Cassie zvyknutá, potom to však už malo spád. Zase vám musím vychvaliť postavy a svet, lebo si to zaslúžia a budem o nich stále básniť. V tomto diely som už konečne obľúbila Magnusa. Sebastiána až tak nemusím a Clary mi tiež nebola extra sympatická. Ich vzťah s Jaceom bol taký nijaký. Mala som pocit, že sa to stále iba opakuje a za celú sériu nevidím žiadny pokrok a vývoj. Ďalšie páry mám však rada a chcela by som o nich čítať viac, ako o našej hlavnej dvojici.Veľmi ma potešilo, že dej sa neodohrával celú dobu ma jednom mieste a dokonca sme zavítali aj do Prahy.

Ako sa dej vyvíjal a prišla na rad aj akcie. Ku koncu striedala akciu za akciou a nevedela som prestať čítať. Zápletky boli zaujímavé a koniec pomerne prekvapivý. Autorkin písania je úžasný, aj keď sa musím priznať, že štýl v jej historických sériách mám radšej Milujem jej umelecké opisy a ako je všetko opísané.

Knihu hodnotím opäť 4/5✨. Som zvedavá, čo posledný diel prinesie, pretože podľa recenzií by mal byť fakt dobrý.

14.04.2021 4 z 5

Ako nájsť vraha Ako nájsť vraha Holly Jackson

Toto bolo výborné. Už od začiatku ma kniha chystila a už ma nepustila.

Príbeh je veľmi zaujímavý. Už od začiatku ma všetky tajomstvá veľmi zaujímali a od knihy som sa neveda odtrhnúť. V napätí som bola prakticky celú knihu. Námet môže prísť na začiatku trošku nudný, ale počas celého príbehu sa kniha zamotáva. Hlavná hrdinka Pippa bola úžasná a veľmi som si obľúbila aj Raviho. Romantika v knihe prakticky nie je, aj keď to medzi postavami poriadne iskrí. V knihe neodhaľujeme len vraha, ale aj rôzne tajomstvá zo života Andie.

Autorkin štýl písania je úžasný. Príbeh je napísaný jednoducho, ale zaujímavo. Kniha sa rýchlo číta aj vďaka tomu, že kniha je poprekladaná rôznymi zápismi. Autorka ma koncom veľmi prekvapila. Mala som svoje typy a teórie, ale toto som nečakala. Musím povedať, že aj keď som očakávala niečo viac veľkolepé tak koniec bol výborný a vo výsledku som s ním spokojná. Akcie je tu pomerne veľa a pri niektorých scénach vám nebude všetko jedno. V niektorých častiach mi prišiel príbeh aj dojemný.

Túto knihu vám určite odporúčam. Nemôžem sa dočkať aj na jej pokračovanie, ktoré by malo vyjsť už tento rok. Určite mi dajte vedieť ako sa vám kniha páčila, ak ste ju čítali. 5/5✨

22.03.2021 5 z 5