Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Konečně jsem si našla čas a pustila se do této skvělé a tajemné série od Kristoffa. Je to moje první autorova kniha a už jsem naprosto nadšená. Celý příběh má nádhernou, temnou atmosféru. která mě nutila číst dál a dál. Postavy jsou napsané opravdu čtivě, a spoustu z nich jsem si po pár stránkách zamilovala. Líbí se mi, že je zde hodně akce a vlastně pořád se něco děje. Co už se mi tolik nelíbilo jsou poznámky pod čarou, které jsou jistě velmi originální a setkala jsem se s nimi asi jen dvakrát ve fantasy knihách, ale pro mě je to spíše rušivý element. Možná je to tím, že jsem na ty poznámky zvyklá z vysoké, která mi je znechutila :D. Jinak jsem ale spokojená, dosáhlo to laťky, kterou jsem očekávala a těším se, až si přečtu další dva díly.

31.03.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Vzhledem k tomu, že autorku naprosto miluju, jsem se po přečtení většiny nových knih rozhodla pustit i do těch starších. Její kniha Bez naděje se mi moc líbila, i kdyz je to opravdu silný příběh, ketrý rozhodně není pro slabé povahy. Co se týče této knihy, Život jedna báseň, byla jsem trochu překvapená, že pro mě nedosáhla takových emocí, jako její předešlé knihy, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Je opravdu hezky vidět, kam se za ty roky autorka dokázala posunout, a jak jsou její knihy lepší a lepší. Příběhu musím strhnout jednu hvězdu, a to z toho důvodu, že nemám moc ráda romantiku mezi učitelem a žákem. Taky je kniha opravdu krátká, a tak jsem si nestihla pořádně vypěstovat pouto s hlavními hrdiny. Ale i přesto jsem si knihu velmi užila, a i kdyz se neřadí mezi mé top knihy od této autorky, stejně ji mohu doporučit.

11.03.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moje první přečtená kniha tohoto roku, a nemohla jsem udělat lépe. Colleen je jedna z mých nejoblíbenějších autorek vůbec, a každá její kniha, je nečím jedinečná a velmi čtivá. Tato nejnovější není žádná výjimka. Postavy jsem velmi dobře napsané, hlavní hrdinku jsem si oblíbila okamžitě. Bavilo mě to nové prostědí, ta přirozená, nevinná láska. Jak to autorka umí, i tady nám odpálí hned několik bomb, které jsem ani nečekala. A i když příběh pojednává s vážně těžkými tématy, stejně jsem si ho moc užila. Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, protože jsem se nemohla dočkat, jak to nakonec dopadne. Jsem ráda, že si autorka stále drží svou kvalitu, a její nové knihy nejsou vůbec repetitivní. Za mě určitě doporučuji.

11.03.2023 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Tak tohle jsem od knihy, co má tak nádhernou obálku opravdu nečekala. Knihu jsem četla v rámci knižní štafety, a kdybych nebyla "nucená" příběh číst, nejspíš bych ho nikdy nedočetla. Ne vážně, kdo si tohle přečetl a řekl, že je to dobrý nápad? Kniha má cca 300 stran, z toho se 2/3 neustále opakují. A to nepřeháním, věta : A jak ses měl? Jak se ti daří? tam je milionkrát a stejné scénáře, které se odehrávají pořád dokola. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, naopak jsem byla akorát naštvaná na chování obou hlavních hrdinů. Dokonce aspirují na nejhorší knižní postavy, jaké jsem kdy četla, a to je co říct. O to více jsem byla zděšená, když jsem zjistila, že kniha má být autobiografie. Nerada to říkám, protože české autory ráda podporuji, ale talent na psaní autorka bohužel nemá. Takže jedinou emoci, co u mě tento skvost vyvolal je naštvanost, protože jsem mohla svůj čas využít lépe. Opravdu nedoporučuji nikomu.

29.10.2022 1 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Za mě je od minulé knihy značný pokles. Tohle je již čtvrtý díl série, ve které jsou ve směs stále ty stejné postavy, tudíž nějaké opakování je nevyhnutelné, ale v tomto díle je to hodně znát. Nelibí se mi, jak nové postavy reagují skoro totožně na problémy, jako starší postavy. Taky jsem se poměrně nudila, chyběla mi tam ta jiskra, kterou jsem cítila v knize Cítit znovu. A jasně, tohle je čistý román, takže nečekám nic moc reálného, ale učitel a žákyně v tomto podání, vlastně moc nedával smysl. Nejdřív to byl velký problém, který vůbec nevyřešili, ale pak to nakonec ani trochu nevadilo. Už na mě čeká jen poslední díl série, z čehož mám radost, protože kdyby autorka pokračovala dál, tak by se z toho stalo ještě větší klišé.

24.10.2022 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tohle je zatím ten nejlepší díl z celé série. Začít znovu se mi nelíbilo, Věrit znovu bylo opravdu fajn a tenhle díl je ještě o level lepší. Hlavní hrdinka s hlavním hrdinou jsou opravdu dobře napsaní, autorka ráda vymýšlí drsnou minulost pro všechny. Bavil mě příběh, chemie mezi nimi i vedlejší postavy jsou super. Jasně, jsou zde chyby, které ten celkový dojem trochu kazí, ale pokud k tomu přistupujete jako k jednoduché odpočinkové knize, budete spokojení. Jsem moc ráda, že jsem na autorku nezanevřela, a těším se na další díl z této série Znovu.

21.10.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Já mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu než všichni ostatní. Teda se stejným námětem, o kterém všichni mluvili, akorát v hůře napsané verzi. Knihu jsem četla měsíc a musela jsem ji prokládat jinými, protože bych se jinak nikam neposunula. Nemohla jsem se začíst, postavy mě vůbec nezaujaly a nezajímaly. Nevěřila jsem jim žádné emoce, vždyť ta kniha má přes 400 stran a z toho tak 3/4 jsou dokola ty stejné scény co už byli hned na začátku. Určitě bych spoustu zbytečných scén osekala. Já věřím, že kdyby mi bylo dvanáct, a ještě jsem žádnou pořádnou romanci nečetla, tak by se mi to možná i líbilo, ale proboha, vždyť tady jsem si málem tou knihou mlátila o hlavu, jak některé scénky a hlavně chování dvou hlavních hrdinů bylo stupidní. Taky je zde hrozně moc klišé, které mi někdy nevadí, ale tady toho na mě bylo moc. Knihu jsem si koupila v boxu, takže mám doma všechny díly, a proto se do dalších pokračování nejspíš pustím, a budu doufat, že se autorka někam posunula.

17.10.2022 2 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Od autorky jsem četla i její předešlé dvě knihy, a i proto jsem váhala, jestli si tuto mám přečíst. Dívka ve vlaku se mi moc líbila, je to jeden z prvních thrillerů, co jsem četla, a i možná proto, jsem z knihy byla nadšená. Ale její druhá kniha, Do vody je přesný opak. Celé to bylo zmatečné a nedávalo to smysl. Nakonec jsem se ale odhodlala a do třetí knihy jsem se pustila. Ze začátku jsem byla mile překvapena, kniha se čte opravdu skvěle, přečetla jsem ji na jeden zátah. Postavy byly také fajn, orientovala jsem se kdo je kdo. Taky musím pochválit mapu, protože jsem na ni nikde než ve fantasy knihách nenarazila, a tady byla. No teď k těm negativům. Četla jsem dál a dál, a nějak okolo strany 200 (což jsou dvě třetiny knihy) jsem si uvědomila, že kniha nepůsobí jako thriller ani jako detektivka. Vůbec to nemá takovou tu tajemnou atmosféru, která k tomu podle mého patří. Celou tu dobu mě absolutně nezajímalo, kdo koho zabil a proč, a to se mi zatím nikdy nestalo. Když přišel závěr, neříkala jsem si "Waau, to je tak dobře vymyšlené, tento vrah by mě nikdy nenapadl!". Reálně jsem si řekla jen, hm. Jediné, co se mi líbilo byl nápad ukradeného příběhu a celkové vyřešení, které se vám dostane až na konci, ale jen na jedné straně, takže ani to jsem si moc neužila. Knihu hodnotím průměrně, vlastně ani sama nevím proč.

06.09.2022 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Věděla jsem, že od knihy nemám mít takové očekávání, protože jsem na ni viděla jen špatné recenze, ale stejně jsem se chtěla sama přesvěčit. Začátek knihy byl vážně dobrý, až jsem si říkala, co se těm všem lidem sakra nelíbilo. Autorka píše svižně, příběh je poměrně tenoučký, takže stránky utíkají rychle. Hlavní hrdinka byla takový střed, nemilovala jsem ji, ale ani jsem ji nenesnášela. Zajímalo mě, jak se to bude celé vyvíjet, a tak jsem četla dál. No tak nějak ve 2/3 knihy se to celé zlomilo. Musela jsem si dát pauzu od čtení, protože jsem nevěřila svým očím. Takhle uspěchanou zápletku jsem snad ještě neviděla, navíc vztahy mezi všemi postavami lítali nahoru a dolů, a ani jednomu z těch vztahů, ať už šlo o kamarádský či partnerský nebo mateřský, jsem nevěřila. Autorka to nesmyslně překombinovala, a nemohla jsem pochopit, jak mohla toto dílo napsat ta samá osoba, jako mou milovanou Selekci. Dávám tři hvězdy, protože více jak polovina knihy byla celkem v pořádku a užívala jsem si ji, ale kvůli konci musím souhlasit s věčinovým názorem, že tento příběh je opravdu propadák.

01.09.2022 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na tuto superhrdinskou sérii jsem se chystala už dlouho, a konečně jsem se k tomu dostala. Měla jsem od knihy opravdu velká očekávání, slyšela jsem na ni ze všech stran chválu, a tak jsem lehce zklamaná. Svět je vymyšlený opravdu skvěle, všechno tam dává smysl a rychle se do dění dostanete. Autorka píše velmi poutavě, ale občas tam byly kapitoly, které byly lehce slabší, a příběh by se bez nich rozhodně obešel. Byly to především Adrianovy pasáže. Ale Anarchisty jsem si zase užívala naplno a bavil mě jejich příběh. Už se těším na další díly, a opravdu doufám, že série bude jen eskalovat.

23.06.2022 4 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Další moje oblíbená série je u konce, a já pořád nevím, co si o tom mám myslet. Třetí díl byl hrozně dobrý, každá stránka mě bavila a těšila jsem se, co autorka vymyslí v posledním díle, zároveň jsem se ale bála, protože rozjela spousty nových dějových linek a říkala jsem si, jak to všechno chce v posledním díle vyřešit. Bohužel, tohle byl autorčin kámen úrazu. Kniha je ze začátku pomalejší, popisují se zde dost nepodstatné věci, ale když se jde ke konci na věc, najednou je všechno hrozně rychle vyřešené. Dokonce i důležité smrti, které se zde odehrají jsou popsané jedním řádkem. Kniha je dost čtivá, pořád je tady ten kouzelný svět, který mám ráda, ale musím přiznat, že jsem trošku zklamaná. Čekala jsem velkolepější zakončení série, ale i tak ji mohu doporučit.

09.07.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle prostě bylo úplně boží! Navždycky se mi líbilo hodně, přečetla jsem ho za jeden den a pak jsem se furt musela usmívat, ale tohle? Asi jsem si to měla stopovat, protože jsem ji přečetla určitě v nějakém novém rekordním čase. Nevím, jak to autorka dělá, ale za mě jedno velký skvělý. Dost oceňuju ty chaty mezi jednotlivými postavami, protože to knize dodává ještě lepší nádech. Hlášky z flmů a knížek jsou už u Oly zvykem, a i tady jsem je ocenila. Dost jsem se nasmála, culila, k tomu všemu jsem si pouštěla písničky a znova jsem viděla Všem klukům, abych si připomněla, že Chris Carter není hezčí než Peter Kavinsky. Tohle je prostě tak roztomilá knížka! Jasný, jsou tady klišé, u kterých jsem si říkala, jestli to není moc, ale co! Ava je prostě super hlavní hrdinka, se kterou jsem neskutečně cítila. Za mě je Miluju tě Já vím, ještě lepší, než Navždycky a teším se, na další příběh z tohohle středoškolského prostředí. A ta obálka je nádherná!

29.04.2021 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Tahle kniha pojednává o tak závažném tématu, že jsem každou stránku četla se zatajeným dechem. Celý příběh má naprosto dokonale vykreslenou atmosféru, ze které jsem měla dokonce i husinu. Knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, protože jsem se od tak dokonale vykreslené dějové linky nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka to měla příšerně těžké, a ať udělala co udělala, vždycky to bylo špatně. Občas jsem byla až překvpanená, jak se k ní její nejbližší zachovali, i po tom, co policie prokázala její nevinnu na celém případu. Bála jsem se konce knihy, ale jsem s ním naprosto spokojená. Takhle kniha v sobě skrývá neskutečně moc hezkých a pravdivých myšlenek. Za poslední dobu je tohle fakt dokonalá kniha, kterou vám mohu jedině doporučit.

08.03.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

O knize jsem si nic nezjišťovala, takže jsem byla lehce v šoku, když jsem zjistila, že je hlavní hrdinka robot. Toto téma nevyhledávám, nejsem fanda IT, nikdy mi to s technikou nešlo a tak tomu moc nerozumím. Bála jsem se, že se mi kvůli tomu kniha nebude líbit, ale tady je to tak dobře popsané, že jsem knihu zhltla během jednoho dne a úplně jsem zírala, jak moc dobrý příběh to je. Autor píše vážně návykově a vy se snažíte odhalit, co se asi stalo. Tady mi přijde, že to není až tak těžké vydedukovat hned na začátku, ale stejně mě to bavilo. Ten konec to buhužel dost pokazil, byl hrozně uspěchaný a méně promyšlený, než zbytek knihy, takže za to strhávám jednu hvězdu. Knihu mohu doporučit a pokud nemáte rádi v knihách IT vymoženosti jako já, opravdu se této knize nemusíte vyhýbat.

12.01.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tak už i druhý díl mám za sebou a je neskutečné, kolik toho vždy zapomínám. Miluju rereadingy právě z toho důvodu, že si připomenu ty malé, kouzelné okamžiky z knížek, na které jsem už jaksi zapomněla. Tak, jako Selekce je Elita opět úžasná kniha, hned na začátku se stane zvrat, podle kterého se následně odvíjí i samotný děj a moc mě to baví. Autorka má skvělý styl psaní, který se nádherně čte a kniha vám opravdu utíká. To prostředí, které si Cass vymyslela je prostě boží, a stále je to jedna z mých nejoblíbenějších YA knížek. Takže já mohu jedině doporučit.

21.12.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Do téhle knihy jsem šla s nulovým očekáváním. Popravdě, jsem o této knize nevěděla vůbec nic a dostala jsem se k ní jenom díky knižní štafetě. A jsem za to neskutečně ráda. Ze začátku je příběh trochu pomalejší, seznamujeme se se světem, pravidly a postavami, které jsou dost zvláštní. V tomto světě vládne krása. Nejsi hezký? Nejsi nic. Lidé tam platí vesmírné částky, aby se alespoň přiblížili dokonalosti. Dobrovolně si nechávají lámat kosti, aby měli lepší tvar těla, nechají se týrat, jen aby vypadali lépe než jejich známí. Pořád jsem si říkala, jak je tenhle svět nereálný, tohle by přece u nás nemohlo fungovat, ne? Jenže čím víc jsem se začetla do příběhu, tím víc jsem viděla podobnost našeho světa s knižním světem. Vždyť koukejte co jsou lidi pro svůj vzhled schopní podstoupit. A hodnocení? Každý z nás alespoň jednou zažil, že jeho vzhled někdo neshledal "dostatečně dobrým". Někdo to bere lépe, někdo hůře, ale nakonec z toho vyjde to samé. A já si taky často říkám, proč bych se měla měnit kvůli ostatním, jen proto, že mi nějaký blbec řekne, že jsem 4/10. Celkově nenávidím hodnocení vzhledu jakoukoli stupnicí a podobnými hloupostmi. Autorka v závěru popisuje podobnou situaci, co se jí osobně stala. Jak muži hodnotili dívky z časopisů a zoufali si, proč jejich přítelkyně nemají takové nohy, prsa nebo zadek. ( Osobně doufám, že jim ty přítelkyně ten časopis omlátili o hlavu). Celá tahle kniha nakonec není až taková fikce a příběh si opravdu stojí za to přečíst. Taky se v knize objevuje hodně temných věcí, vraždy a tak, takže možná na to vás nalákám :D

26.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Hned ze začátku chci říct, že jsem byla ke knize hodně skeptická. Viděla jsem kolem sebe samé špatné recenze a proto jsem se rozhodla si knihu hned nekupovat. Pak ale přišel humbook, já to nevydržela a knihu si objednala. Moje pocity jsou stále ještě rozlítané, protože jsem knihu dočetla před chvílí a pořád se usmívám ( jako fakt! :D). Vzhledem k tomu, že jsem ty né moc dobré recenze na knihu četla, tak jsem si všímala scén, které většině lidem vadili, a asi jsem divná, ale já to naprosto žrala. Miluju ty hlášky, miluju Avu a Liama... Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože tohle bylo oprvadu dobré. Jo a taky musím zmínit, že je to nejlíp graficky zpracovaná kniha v mé knihovničce ( nejvíc plusových bodů dostává Ola za mopsíka!). Ano, bylo tady pár scének, u kterých jsem si říkala, že by mohli být provedené líp, ale to si říkam skoro u každé knihy. Nakonec chci říct, že jsem strašně ráda, že jsem si na příběh udělala vlastní názor, protože jinak bych přišla o tuhle ultraslaďárnu :)

29.10.2020 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tohle je moje druhá kniha od autorky a musím říct, že jejím příběhům přicházím dost na chut. Nejprve jsem se dost bála, potože autorka má dost popisné začátky a jsou pro mě docela nudnějšího rázu. Ale naštěstí se to ještě před polovinou knihy rozjede a čte se to samo. Nejradši mám asi na jejích knihách tu nevinnost, roztomilost. Prostě to čtete a usmíváte se. Tedy zrovna Stříbrná zátoka je v některých částech smutější, ale to nemění nic na tom, že za to stojí. Možná bych autorku doporučila starším čtenářům, protože ve svých knihách vždy narazí na nějaké vážné téma, které by mladší čtenáře mohlo i odradit. Za mě je to oddechový příběh, který si určitě můžete přečíst.

25.08.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tuhle knihu jsem četla před dvěma lety a hrozně se mi líbila. Bohužel jsem ji měla jen půjčenou od své spolužačky, takže jsem ji musela vrátit a bylo mi to hrozně moc líto. Čas plynul, a já na příběh stále myslela, a říkala jsem si, jak moc ráda bych si ho zase přečetla ( a ne jednou), ale mám pravidlo, že si zásadně nekupuju knížky, které jsem už někdy četla. Takže jsem pár měsíců přemýšlela, jak tohle pravidlo obejít , a světe div se! Napadla mě knižní štafeta! Takže jsem si ji hned objednala a pustila se do ní. Příběh mě fascinoval i po druhém čtení, a byla jsem zase nadšená. Taky jsem mohla dělat poznámky ( ale krotila jsem se, aby holky měli dost místa) a dávat lepíky. Hrozně moc jsem si to užila, a knížku musím prostě hodnotit plným počtem hvězd. Knihu doporučuji úplně všem !

28.06.2020 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Tak tohle byla bomba! Jakože jo, první díl předčil mé očekávání, ale tohle? Bylo to ještě čtivější než Oko za oko, zamilovala jsem se do toho příběhu, musela jsem pořád číst dál, abych se dozvěděla, co se s kým stane. Jasně, spousta postav mě tady štvala a chtěla jsem je zabít ( všichni po tom, co dočtou druhý díl- :D), ale nehorázně mě to bavilo. Taky se tady podle mě víc odráží ten nevinný " Lara Jean" styl, který mám tak ráda. Občas jsem si říkala, že tyhle dva musí skončit spolu, pořád jsem v to doufala, úplně to k tomu směřovalo a BUM :D Všechno je jinak. Ten konec mě docela překvapil, i když bych byla radši, kdyby se v té knize nic takového (magického) neodehrávalo. Jinak za mě rozhodně ano! Tohle je podle mě nejlepší díl celé trilogie :)

03.06.2020 5 z 5